سبد خرید خالی می باشد

سوسک های غول پیکر

چندین گونه سوسک غول پیکر در دنیا وجود دارد که شناخته شده ترین آن ها عبارتند است :

 سوسک ماداگاسکار Madagascar cockroaches madagascar hissing cockroach 600×561

  سوسک کرگدنی  Rhinoceros cockroaches 

Madagascar cockroaches سوسک ماداگاسکار بدون بال و دارای حرکات نسبتاً آهسته ای هستند آن ها بیشتر در محیط های جنگلی در ریشه  و کنده  های درخت های فرسوده جایگزین شده و از مواد آلی تجزیه شده تغذیه می کنند و طول این سوسک ها از قسمت شاخ تا آنتن ها حدود 7 سانتیمتر و به عرض حدود 5/2 سانتیمتر می باشد. بر خلاف سایر گونه ها شگفتی این گونه در دفاع ، جفتگیری، سلسله کلونی ها و سایر ارتباطات آن ها می باشد بخصوص جنس نر که سایر سوسک های نر را به عنوان رقیب به مبارزه می طلبد .

Rhinoceros cockroaches این گونه ها سوسک کرگدنی به عنوان سوسری ها بسیار بزرگ و آفات زباله شناخته شده اند. به شکل بیضوی، براق، قهوه ای تیره و جثه ای بسیار بزرگ دارند. این سوسک ها بیش از 30 گرم وزن دارند و حدود 8 سانتیمتر طول دارند. این گونه بومی مناطق استرالیا بوده و در ایران دیده نشده (جای نگرانی نیست) در قسمت زیرین و عمیق زندگی کرده و از بقایای گیاهان مرده و فاسد تغذیه می کنند.

بیشترین سوسک های شناخته شده کمتر از 5 سانتیمتر طول دارند.

  • سوسک آلمانی در حالت بلوغ به 1.6 سانتیمتر می رسد.
  • سوسک پشت قهوه ای به 1.3 سانتیمتر 

 

 

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi