سبد خرید خالی می باشد

شرکت سمپاشی پشه

پشه ها حشراتی خونخوار هستند به همین دلیل اکیپ سمپاشی پشه نگین دشت آن ها را هدف قرار می دهند تا آن ها نتوانند شما را هدف قرار دهند.

سعی داریم در اینجا از احاض فیزیکی و ظاهری پشه ها، شناخت انواع گونه ها ، چرخه زندگی، عادات غذایی و تولید مثل، حشره پشه را شرح داده و در انتها روش های پیشگیری از ورود پشه ها و روش های مبارزه و ریشه کنی و سمپاشی پشه منازل را ارائه داده ایم.

در ایران، حدود 70 گونه پشه شناسایی شده است که برخی از آنها ناقل بیماری‌های مختلفی برای انسان و حیوانات هستند.

پشه‌ها حشراتی کوچک و بالدار هستند که در خانواده Culicidae قرار می‌گیرند. جنس ماده بیشتر گونه‌های پشه زندگی انگلی دارند و از راه خوردن خون جانوران دیگر از جمله پستانداران، پرندگان، خزندگان، دوزیستان و حتی برخی از ماهی‌ها تغذیه می‌کنند. نرها از شهد گیاهان تغذیه می‌کنند.

 

mosquito negindasht 1

روش های دفع پشه در تابستان

دفع پشه در تابستان می‌تواند به عنوان یک موضوع مهم و حیاتی مطرح شود، زیرا پشه‌ها می‌توانند بیماری‌های ناشی از ویروس‌ها و انگل‌ها را منتقل کنند. برای دفع پشه‌ها در تابستان، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

1. استفاده از روش‌های فیزیکی:

- نصب توری در پنجره و درب‌ها: این کار مانع ورود پشه‌ها به داخل خانه می‌شود.

- استفاده از تله های زرد چسبی: این روش‌ها باعث گیر پشه می‌شوند و جمعیت آنها را کاهش میدهد

2. استفاده از دستگاه‌ها و مواد شیمیایی:

 •  استفاده از دستگاه‌های دیفیوزر (Diffuser) یا دیفیوزرهای اسانس‌های طبیعی: برخی اسانس‌ها مانند اسانس نعناع، آویشن و لیمو ترش، پشه‌ها را دفع می‌کنند.

 •  استفاده از اسپری‌ها و لوسیون‌های ضد پشه: این محصولات معمولاً حاوی مواد شیمیایی نظیر DEET یا پیکاردین هستند که پشه‌ها را دور نگه می‌دارند. قبل از استفاده، نکته‌ی مهمی که باید در نظر داشته باشید، رعایت دستورالعمل‌های استفاده و مقدار استفاده از این محصولات است.

 • استفاده از مواد طبیعی مانند زیتون: برخی مواد طبیعی همچون روغن زیتون و عصاره‌ی نعنا نیز می‌توانند پشه‌ها را دور نگه دارند.

3. ایجاد محیط نامناسب برای تخم‌ریزی پشه‌ها:

- جلوگیری از آب‌انباری‌ها و زهکشی‌های مسدود: پشه‌ها برای تخم‌ریزی به آب راکد نیاز دارند، لذا حذف منابع آب راکد نکته مهمی در دفع پشه‌هاست.

- تمیز نگه داشتن لگن‌ها و ظروف : پشه‌ها می‌توانند در ظروفی کوچک حاوی آب تخم‌گذاری کنند، لذا بهتر است این ظروف را پاک نگه داشته و یا در صورت امکان، آنها را خشک نگه داشت.

4. استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی:

- دستگاه‌های الکترونیکی دفع پشه: برخی از دستگاه‌های الکترونیکی با تولید صداها یا امواج مخصوص می‌توانند پشه‌ها را از محیط دور نگه دارند.

نکته مهم: در انتخاب و استفاده از هر گونه محصول شیمیایی، حتماً باید دستورالعمل‌های تولیدکننده را رعایت کنید و به نحوه‌ی استفاده و مقدار مصرف دقت کنید. همچنین، اگر احساس مشکلات تنفسی یا حساسیت پوستی داشتید، باید از محصولات شیمیایی خودداری کنید و به جای آن‌ها از روش‌های طبیعی استفاده نمایید.

سمپاشی پشه

خدمات درمان و سمپاشی پشه نگین دشت در ابتدا با بازرسی کامل خانه شما توسط یک کارشناس کنترل آفات بسیار آموزش دیده صورت می گیرد. تا مکان های شناسایی پشه ها و محل تولید مثل آنها در داخل و اطراف خانه شما شناسایی کنند. پس از اتمام بازرسی ، کارشناس نگین دشت یک طرح مبارزه با پشه را برای شما آماده می کند.

وقتی اکیپ حرفه ای نگین دشت به خانه شما را برای سمپاشی پشه مراجعه می کنیم ، به شما راه حل سفارشی مبتنی بر علم طبق شرایط شما پیشنهاد می دهیم.

مراحل سمپاشی پشه با نگین دشت

گام اول: بازرسی و نظارت

قبل از اعزام اکیپ عملیات سمپاشی پشه ، شرکت نکاتی را در جهت آماده سازی منزل برای سمپاشی پشه به مشتری اعلام می کنند، بازرسی کامل برای شناسایی سطح جمعیت پشه و مکان های بالقوه تولید مثل پشه

گام دوم: اجرای عملیات سمپاشی پشه

پس از اتمام بازرسی و ارزیابی وضعیت آلودگی، متخصصان بهترین برنامه و شیوه درمان و ریشه کنی را بر اساس میزان آلودگی به شما توصیه می کنند. این شرکت با استفاده از سموم خارجی مطابق با استانداردهای لازم و روش های نوین اقدام به ریشه کنی پشه نموده و در این روش ها با هدف از بین بردن تخم و لاروها اقدام به سمپاشی نموده قابل ذکر است با روش ارائه شده تخم و لارو حشرات نیز ریشه کن شده و دیگر به بلوغ نرسیده و از طرفی نیاز به سمپاشی مجدد نخواهد داشت.شرکت با یک مرحله سمپاشی پشه منزل شما را ریشه کن می کند.

گام سوم: نظارت و پشتیبانی

ریشه کنی پشه بسیار سخت و دشوار است اما متخصصین نگین دشت با پیگیری مداوم پس از انجام سمپاشی پشه شما را مطمئن کرده و بهترین راهکار را برای نگهداری و حفاظت از محل سکونت در مقابل ورود این حشره موذی به شما ارائه می دهند. تمام سمپاشی پشه شامل گارانتی معتبر می باشد

پشه خون خوارترین موجود روی کره زمین

حشره پشه جزء آفات و حشراتی هستند که با صرف کمترین زمان ، شکار خود ( انسان – حیوانات) را پیدا کرده و ضمن گردش و لذت بردن از محیط اطراف با تزریق نیش از خون میزبان تغذیه می کنند بنابراین برای اینکه ما هم بتوانیم روز خوبی را داشته باشیم باید از شر این حشرات در امان باشیم، بایستی راه های کنترل و مقابله با آن ها را یاد بگیریم.

معرفی انواع پشه و زندگی آن ها

بیش از 100 گونه پشه در ایران و بیش از 3000 گونه در جهان وجود دارد، ولی همه آن ها در 4 گونه Anopheline - Culex - Culexpalles - Anopheles مشابه هستند: mosquito illustration 360x286

گونه های پشه درمناطق ایران عبارتند از :

پشه های خانگی ، پشه های جنوبی ، پشه شمالی ، پشه کوره، پشه خاکی  و پشه هایی که روز گزش هستند.

برخی از این گونه ها قادراند در کمتر از یک هفته به سرعت تولید مثل و تکثیر پیدا کنند. بیشتر آن ها در طی 10-14 روز بالغ شده، اما مهمترین نکته این است که پشه ها به سرعت رشد می کنند. آن ها برای حفظ خود ، نیاز به رطوبت دارند. پشه های ماده تا حدود یک سال باقیمانده و بعد در همان فصلی که به دنیا آمده اند، از بین می روند. افزایش جمعیت پشه ها در طول سال ها ادامه دار است فقط یک مرحله خواب زمستانی دارند و مرحلۀ بعدی زندگی خود را از بهار بعد مجدد شروع می کنند.

برخی از پشه های ماده تولید و تکثیر خود را بدون اینکه نیازی به تغذیه (از خون انسان یا حیوان) داشته باشند، انجام می دهند.در حقیقت آن ها زندگی کوتاهی دارند. این پشه ها اغلب چند صد تخم می گذارند و در مدت زمان کوتاه قادر به ایجاد جمعیت های بزرگ هستند. آب ساکن یکی از محل های مناسب برای تولید مثل این حشرات می باشدو مکان های بسیاری در اطراف خانۀ شما وجود دارد که پشه ها در آن جا قادر به تولید می باشند. این مکان ها شامل : آب های مانده، زهکشی رودخانه ، فاضلابی که در آن تخلیه به طور کامل صورت نگرفته، آب جمع شده از باران ، آب سطلی که باقیمانده، استخرهای شنا، آب جمع شده در ناودان، لاستیک های قدیمی، مالچ اطراف رودخانه، درختچه ها ، درخت ها ، هیزم ، محل هایی که آب در آن به آهستگی جریان دارد، حوضچه های کوچک تزئینی ، آب انباشته در یک محل، ظرف آب حیوانات خانگی، نشت آب از لوله هاو ...و نیز در ماه های گرم سال می توان تجمع این حشرات را مشاهده کنیم.

همان طور که گفته شد پشه برای تولید مثل نیاز به رطوبت و آب (آب های راکت مانند برکه ها) دارند بنابر این آن ها به سرعت به سمت مناطق مرطوب و یا سایه دار حرکت کرده مانند اطراف استخرها ، پارکینگ و گاراژها ، بوته زارهای انبوه، انواع پیچک ها، سوراخ های موجود در درختان، آب روان موجود در ناودان ها ،برگ ها و درختچه ها و ... که در طول تابستان گرم از آن سیراب می شوند، محلی برای تکثیر این حشرات است.

 

پشه ها در اطراف خانه

اکثر مردم بر این باورند که حشره پشه از مسافت خیلی دور به حیاط شما برای پیدا کردن غذا و تغذیه آمده اند ، در واقع بیشتر این پشه ها در درجه اول به این دلیل مهاجرت می کنند که رطوبت، سایه و ... کلیه مواردی را که باعث جذب آن ها می شود را در حیاط شما پیدا می کنند . در اغلب موارد پشه ها مکان هایی را که برای زندگی خود انتخاب می کنند. پشه ها به مکان های مهاجرت می کنند که سرپناهی پیدا کرده و آن ها را از آفتاب داغ حفظ کند و سایه و رطوبت دو عامل مهم برای بقای زندگی در آنجا وجود داشته باشد.

آن دسته از پشه هایی که در برکه ها زندگی می کنند، همان جا هم تولید مثل می کنند و این حشرات را می توان در اطراف ساحل به راحتی پیدا نمود ، آن ها در آب های کم عمق و نزدیک به گیاهان و مناطق مرطوب به راحتی زندگی می کنند ولی آب های عمیق که جریان آب در آن به شدت در حال حرکت است به هیچ عنوان مکان مناسبی برای تولید مثل پشه ها نمی باشد.

در زمان مواجهه با حشره پشه ، در خصوص ریشه کنی و سمپاشی انواع پشه منزل مانند پشه خاکی، پشه کوره، پشه گلدان، پشه توالت، پشه آنوفل و پشه مالاریا با شرکت سمپاشی نگین دشت  تماس گرفته تا در عرض چند دقیقه شما را از شر این پشه رها کرده و آرامش را به شما هدیه کنیم.

درمان کنترل طبیعی پشه

یکی از سؤالات شما در مورد نابودی کامل پشه بایستی به چندین نکته توجه نمود.

روش از بین بردن پشه در منزل

مهم ترین نکته در نابودی پشه کاهش میزان رطوبت محیط است. این حشرات به سرعت جذب محیط های مرطوب و محیط های مشکوک به ( سایه – رطوبت) می شوند. در واقع پشه ها را در آب و هوای خشک که شامل بیابان هاست کمتر مشاهده می کنیم، در مناطقی با بارش کمتر و رطوبت کمتر حشرات اصولاً کمتر بوده و عملاً وجود ندارند. اما در مورد مناطق مرطوبی مثل ناحیۀ شمال که پشه ها فراوان یافت می شوند؟ در این مناطق که شدت بارندگی بالاست، محافظت منطقه از رطوبت امکان نخواهد داشت به عبارت دیگر شاید شما بتوانید تا حدودی بخشی را که خود در آن زندگی می کنید کنترل نمایید ولی اینکه همسایه شما در نزدیکی شما هم آیا آن را کنترل کند دست شما نیست. در این جا تعامل دیگری نیاز است که امید است به وجود آید ...

کنترل پشه باید در مکان هایی که تولید مثل می کنند، صورت می گیرد اگر بتوان لارو این حشرات را در مکان تکثیر آن ها از بین برد، گام مؤثری در نابودی آن ها برداشته ایم. آیا می دانید خفاش ها قادر به بلعیدن صدها پشه در چند دقیقه می باشند؟ این این بدان معنا نیست که این باعث نابودی کامل پشه ها می شود و باعث کاهش شدید جمعیت این حشرات می شود تنها مشکل ، طولانی بودن زمان از بین بردن این حشرات است، ولی روش های دیگری که در مدت زمان کوتاه تر باعث از بین بردن کامل این حشرات شود وجود دارد.

چه موادی پشه ها را از شما دور نگه می دارد؟

سنبل هندی و دود جزء ترکیباتی است که پشه ها را از محل دور کرده، این مواد دافع به خصوص از جاهایی که محل تکثیر و زندگی پشه ها است تأثیر بیشتری را می گذارند.

یکی دیگر از روش ها استفاده از پودر دافع پشه ها می باشد که باعث دور کردن آن ها از یک محل شده این روش بسیار آسان بوده و در واقع با PH بالا این مواد با توجه به شرایط خاک و خاصیت آهکی آن ها ، این محصول در عرض یک مدت کوتاه بر روی پشه ها تأثیر گزارده و کاهش فعالیت آن ها را سبب می شود

ترکیب پودرهای دافع با شمع linalool به مراتب نتیجۀ بهتری را به شما ارائه می دهد. این شمع از روغن گیاهی ساخته شده است. سوختن این شمع بو و عطری دارد ( شبیه مرکبات) که به خصوص در سفرها و پیک نیک ها راه حل خوبی برای دور کردن این حشرات مزاحم است.

پشه کوره از کجا می آید؟

پشه کوره معمولا هر ساله با تغییرات آب وهوا به خصوص بهار و تابستان زیاد می شود.  گرم شدن هوا، کثیف بودن سطل های زباله ، جمع شدن آبهای راکد در معابر عمومی و عدم حمل به موقع زباله ها را از عوامل افزایش پشه کوره در اطراف ما می باشد.

مهمترین مکان برای تکثیر و ازدیاد این گونه از پشه ها دهانه های فاضلاب های خانه می باشد.

mosquito negindasht 4

 

 اقدامات موثر برای مبارزه و سمپاشی پشه

 • یکی از این محصولات برای دفاع شخصی مچ بندهای ( Bug Band ) که به دور مچ دست شما بسته شده و با عطر و بویی که از خو آزاد می کند باعث سردرگمی پشه ها شده و مانع از تشخیص غذا توسط این حشرات شده . یکی دیگر از روش ها استفاده از روشی به نام (Bite Shield Persoal ) می باشد این دستگاه دارای پلاستیک قوی و با دوام و نیز یک فن با دو باطری قلمی می باشد و از کارتریجی تشکیل شده که مواد آلی و طبیعی به نام ژرانیول ( Geraniol ) آزاد کرده که یک دافع طبیعی است که از گیاهان استخراج شده و بو و عطر دلپذیری ایجاد می کند که به طور طبیعی حشرات را از محل دور می کند.
 • یکی دیگر از روش ها استفاده از لوسیون روی پوست که باعث دور کردن پشه ها شده این مواد دور کنندۀ لوسیون شامل سنبل هندی و Deet می باشد. این مواد با قدرت های مختلف و بوهای متفاوت باعث دور کردن حشرات می شود.
 • استفاده از پشه بند هم یکی دیگر از روش های مؤثر در دور کردن پشه است.

آموزش سمپاشی پشه با نگین دشت

 • استفاده از روش های مکانیزاسیون ( دستگاه مه پاش fogger)
 • سم پاشی از این طریق یکی از روش های استاندارد از قدیم بوده است بخصوص برای محیط هایی که فضای بزرگتری دارند. از آن جا که پشه ها قادر به پرواز کردن هستند برای پیدا کردن غذا به حیاط خانۀ شما آمده و اگر شرایط باتلاقی ( سایه- رطوبت) را در آن جا پیدا کند در آن جا ساکن می شوند ، بنابر این زمانی که فضای ما بزرگتر است نابودی این حشرات با روش های سم پاشی ذکر شده امکان پذیر نمی باشد و بهترین روش تبدیل سم به مه و ذرات ریز سم می باشد تا بتوان انبوه گیاهان و شاخ و برگ درختان را آغشته به سم کرده و این حشرات را از بین ببریم. برای مناطقی با متراژ های بالای 200 متر مربع استفاده از این دستگاه بسیار مفید است . این دستگاه در اندازه و اشکال متفاوتی ساخته شده که مایع را با فشار به فضا منتشر کرده و به طور کامل شما را از شر پشه خلاص می کند.

چگونه از شر پشه های داخل حیاط خلاص شوید؟

علاوه بر درمان پشه ها، استفاده از روش های پیشگیری برای کمک به دور نگه داشتن پشه ها از حیاط شما مهم و ضروری است. پشه ها می توانند به طور متوسط ​​100 تخم در ظرفی به اندازه درب بطری بگذارند، بنابراین مهم است که مناطقی از آب راکد و سایر مکان های تولید مثل در اطراف خانه را حذف کنید. علاوه بر خدمات درمانی، متخصصین نگین دشت شما نکاتی را برای رسیدگی به مناطق آلوده در حیاط شما برای کنترل موثر پشه ارائه می دهد.

 

بیماری های پشه 

 پشه ها ناقل انواع بیماری های خطرناکی از جمله مالاریا، انسفالیت، تب زرد و دانگ و ... می باشند. از طرفی گزش انواع پشه ها باعث انتقال انواع واکنش های آلرژیک در افراد می شود. 

مهمترین بیماری هایی که پشه به انسان انتقال می دهد شامل :

ویروس chikungunya ، ویروس نیل غربی ، ویروس دانگ ، مالاریا ، تب زرد ، ویروس انسفالیت (اسب شرقی) ، ویروس انسفالیت ژاپنی ، ویروس انسفالیت la crosse ، ویروس انسفالیت سنت لوئیس ، ویروس زیکا ZIKA ،


 

پشه ها یکی از خطرناکترین آفات در ایران هستند؟ برخی از گونه های پشه ویروس مالاریا و ویروس های دیگر را منتقل می کنند که منجر به شیوع فصلی در برخی از مناطق ایران در بهار ، تابستان و پاییز می شود. خدمات سمپاشی پشه ما این آفات را هدف قرار می دهد تا آن ها شما را هدف قرار ندهند.

سوالات متداول سمپاشی پشه مشتریان

پشه ها کجا پنهان می شوند؟

 لارو پشه از مواد آلی موجود در آب راکد تغذیه می‌کند، بنابراین هر آبی که حرکت نمی‌کند (مانند فواره) می‌تواند به مکان مناسبی برای پشه‌ها تبدیل شود.

 

هر چند وقت یک بار به سمپاشی پشه نیاز خواهم داشت؟

ما یک بار خدمات سمپاشی پشه ارائه می دهیم. با این حال، برای کاهش فعالیت پشه ها در تمام طول فصل، ما باید به طور منظم حیاط شما را در طول فصل پشه درمان و مبارزه کنیم.

پشه چقدر خطرناک است؟

پشه ها می توانند چندین بیماری خطرناک از جمله  ویروس زیکا را به انسان منتقل کنند. این بیماری نادر زنان باردار را تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است منجر به نقایص مادرزادی شود. بیشتر در ایالات متحده  ویروس نیل غربی  و چندین نوع آنسفالیت است. این بیماری های منتقله از طریق پشه ممکن است عوارض جانبی جدی نیز داشته باشند. بر اساس بیانیه اخیر CDC ، تعداد بیماری های ناشی از نیش پشه بین سال های 2004 تا 2016 سه برابر شده است.

پشه ها از چه بوهایی متنفرند؟

در اینجا رایحه های طبیعی وجود دارد که به دفع پشه ها کمک می کند:

 • سیترونلا
 • میخک
 • چوب سدر
 • اسطوخودوس
 • اکالیپتوس
 • نعناع تند
 • رزماری
 • علف لیمو

 


✅ مقالات آموزشی سمپاشی پشه:


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مقاله ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi