سبد خرید خالی می باشد

بیماری هایی که از سوسک ریز آلمانی انتقال می یابد

سوسک  آلمانی اکثراً از طریق کارتن و کیسه وسایل و کالاهایی که از بیرون خریداری می کنید و یا از طریق منزل آلوده به سوسک همسایگان از طریق هواکش ها، رایزرها  و درز و شکاف ها به راحتی به منازل ما راه پیدا کرده و در مدت زمان کوتاهی به دلیل شرایط مساعد در منزلمان تکثیر پیدا می کنند.

محل سکونت انسان پناهگاهی امن و حفاظت شده جهت تأمین غذا و رطوبت برای سوسک ریز آلمانی می باشد.

سوسک آلمانی اغلب در زیستگاه هایی نظیر نزدیکی به منابع مواد غذایی، محل پخت مواد خوراکی یا سطوح آماده سازی غذا ، کابینت ها، انبارهای ذخیره مواد غذایی،داخل گاز و ماکروفر، پشت ماشین لباسشویی و ظرفشویی و ... یافت می شود و حضور آن ها می تواند نشانه وجود آلودگی محل باشد و از این طریق می توانند پاتوژن هایی شامل باکتری ها ، ویروس ها و سایر میکروارگانیسم هایی که عامل انتقال بیماری هستند را به سطوحی که انسان با آن تماس دارد، انتقال دهند.

 چه بیماری هایی را سوسک ریز آلمانی انتقال می دهد؟

" خطرات ناشی از سوسک ریز آلمانی " را می توان اینگونه بیان کرد که تقریباً بدن سوسک ریز آلمانی  می تواند چندین باکتری مضرر را با خود حمل کند به عنوان مثال سالمونلا و Ecoli موجود در بدن سوسک ها می تواند مسمومیت غذایی و اسهال خونی را به انسان انتقال دهد و از طرفی کوچکترین تماس سوسک آلمانی با سطوح می تواند بیماری ها و میکروارگانیسم های بیماری زا را به سطوح انتقال داده و در انتقال آلودگی به انسان مؤثر باشد.

مدفوع و بقایای لاشه های سوسک آلمانی و یا حتی ترشحات آب دهان سوسک ها باعث انتقال آلرژیک های شدید در افراد خانواده می شود که علائم پوستی و آلرژی های تنفسی از جمله این موارد می باشد که به خصوص برای افراد مبتلا به آسم، کودکان و سالمندان مشکلات جدی تری را به همراه خواهد داشت.

Natural Ways to Get Rid of German Roaches Baby Roaches 450 × 292

 راه های جلوگیری از انتقال بیماری از طریق سوسک ریز آلمانی: 

سوسک آلمانی بیشتر در شب فعالیت دارد در نتیجه ساکنان ممکن است در مراحل ابتدای آلودگی آگاهی از وجود این سوسک ها در محل سکونت خود نداشته باشند و تنها بعد از اینکه آلودگی افزایش می یابد از وجود سوسک ها مطلع می شوند. تمیز نگه داشتن منزل ، جلوگیری از ریختن خرده های مواد غذایی بر روی زمین، ایجاد تهویه مناسب برای منزل از نکات بسیار مهم جهت مبارزه با این آفت می باشد .

برای نابودی و سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه می توانید با کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت تماس بگیرید. تا با سموم ترکیبی و تخصصی و ژل سوسک کش مشکل سوسک شما را در کمترین زمان ممکن ریشه کن کنند.

سوسک ریز کابینتی از کجا وارد منزل می شود؟

 سوسک ریز آلمانی (Blattella germanica) از طریق موارد زیر وارد منزل می‌شوند:

1. کیسه‌ها و جعبه‌ها: ممکن است سوسک‌ها با کالاهایی که از محل‌های دیگر به خانه می‌آورید، وارد منزل شوند. این شامل کیسه‌های خرید، کارتن‌ها، و جعبه‌های مختلف است.

2. لباس‌ها و کفش‌ها: اگر لباس‌ها و کفش‌هایتان را از محل‌های عمومی به خانه بیاورید، ممکن است سوسک‌ها به همراه آنها وارد منزل شوند.

3. آشغال‌ها و ضایعات: سوسک‌ها علاقه دارند در محیط‌هایی که آشغال‌ها یا ضایعات حضور دارند، زندگی کنند. بنابراین اگر آشغال‌ها را در نزدیکی درب‌ها یا حیاط منزل نگه می دارید، ممکن است به خانه وارد شوند.

4. لوله‌ها و شکاف‌ها: سوسک‌ها می‌توانند از طریق رایزر تاسیسات و لوله‌ها وارد خانه شوند. اطمینان حاصل کنید که این منافذ ورودی مسدود شده باشند.

5. غذا: سوسک‌ها به دنبال منابع غذایی هستند، بنابراین خرید مواد غذایی باز مانند شانه تخم مرغ مهمترین راه انتقال سوسک به خانه ما است.

برای جلوگیری از ورود سوسک‌ها و کنترل آنها در خانه، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

- رعایت نظافت و تمیز نگه داشتن مرتب منزل

- نگهداری غذا در ظروف در بسته و حفظ بهداشت کامل در آشپزخانه

- اصلاح نقاط ورودی مانند درب‌ها، پنجره‌ها، لوله‌ها و شکاف‌ها

- استفاده از توری پنجره و درب برای جلوگیری از ورود سوسک

- کاهش تراکم آشغال‌ها و ضایعات در محیط خانه

اگر همچنان با مشکل سوسک‌ها در خانه خود مواجه هستید، بهتر است با یک شرکت مبارزه با آفات نگین دشت تماس بگیرید تا بررسی انجام دهند و راهکارهای موثرتری را برای کنترل سوسک‌ها در خانه‌تان ارائه دهند.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi