سبد خرید خالی می باشد

مایت چیگر

چیگرها حشرات بسیار ریز با اثر گزش بسیار متورم و قرمز

مایت چیگر یک عضو کوچک از خانواده کنه arachnid به شمار می آید و به red bug ساس قرمز نیز معروف است. اندازۀ این حشرات به حدی ریز است که حتی شما متوجه پریدن یا حتی حرکت آن ها روی سطح پوست خود نخواهید شد و از آثار ناشی از گزش این حشرات می توان به ایجاد خارش های شدید در سطح پوست و نیز آثار گزیدگی همراه با قرمزی و تورم شدید اشاره نمود که تنها از محل گزش در مراحل ابتدایی قابل شناسایی هستند.

زیستگاه اصلی مایت چیگر در مناطق جنگلی یا علفزارها می باشد. آن ها درفصل گرم سال بیشتر فعالیت دارند و تقریبا در فصل سرد فعالیتی نخواهند داشت.

باید توجه داشته باشید این مایت ها در هنگام پیاده روی در مناطق جنگلی و یا علفزارها می تواند به شما انتقال پیدا کنند و سپس از سلول های پوست انسان تغذیه نماید.

مشخصات مایت چیگر

اندازه مایت چیگر به حدی ریز است که جهت شناسایی و مشاهده حشرات با ذره بین قابل مشاهده هستند.

حشرات بالغ با چشم قابل مشاهده بوده و 8 پا دارند ولی لارو این حشرات به رنگ قرمز و شش پا دارند و اندازۀ بسیار کوچکی دارند و پس از تغذیه به رنگ متمایل به زرد تبدیل می شوند.

chigger mites negindasht 750 x 500

سمپاشی و درمان مایت چیگر

کارشناسان سمپاشی نگین دشت با استفاده از مهندسان ماهر و خبره بهترین روش سمپاشی با سموم خارجی مجاز و به روز دنیا را به شما ارائه می نمایند. پس از سمپاشی مایت چیگر در صورت ادامه واکنش های پوستی ، جهت درمان می توانید به مرکز تخصصی پوست بیمارستان رازی مراجعه فرمایید تا در اسرع وقت درمان های لازم جهت رفع مشکل پوستی صورت گیرد.

مایت چیگر بسیار کوچک و مایل به قرمز است که فقط در مرحله لارو به انسان و سایر حیوانات ، به ویژه جوندگان حمله می کنند. در طبیعت یافت می شوند و بیشتر کوهنوردان و کسانی که در طبیعت کمپ می زنند مورد حمله این حشرات قرار می گیرند.

 هنگامی که لارو مایت چیگر بر روی پوست گزش ایجاد می کنند در نتیجه بثورات شدید پوستی ایجاد می شود که اگر بیش از حد خراشیده شود، منجر به عفونت ثانویه پوستی می شود.

مراحل سمپاشی مایت چیگر نگین دشت

 بازرسی از منزل و محیط اطراف

زمانی که مایت به منزل شما حمله ور شده اند و تصمیم به ریشه کنی و پاکسازی منزل خود گرفته اید متخصصین نگین دشت در رفع مشکل شما در اسرع وقت اقدام خواهند کرد. مایت حشره بسیار خطرناک و خونخوار می باشد که در درزها و شکاف های منزل پنهان شده و پیدا کردن این حشره کار بسیار سختی می باشد متخصصین حرفه ای برای مشاهده دقیق شواهد، آموزش های لازم را دیده و در اولین بازدید از محل شما بخصوص محل هایی شامل تخت، مبلمان، فرش، پرده و لباس ها و ... از طرفی شکاف و درز موجود در دیوار و وسایل و از همه مهمتر سقف های کاذب، تشک خوشخواب ، میزان آلودگی را بررسی می کنند. بررسی محل های آلوده از داخل منزل شروع شده و محیط اطراف آن را بازرسی می نمایند.

اجرای عملیات سمپاشی مایت (هیره)

پس از اتمام بازرسی و ارزیابی وضعیت آلودگی، متخصصان بهترین برنامه و شیوه درمان و ریشه کنی را بر اساس میزان آلودگی به شما توصیه می کنند. نگین دشت با استفاده از سموم مطابق با استانداردهای لازم و روش های نوین اقدام به سمپاشی مایت نموده و در این روش ها با هدف از بین بردن تخم و لاروها اقدام به سمپاشی نموده قابل ذکر است با روش ارائه شده تخم و لارو حشرات نیز ریشه کن شده و دیگر به بلوغ نرسیده و از طرفی نیاز به سمپاشی مجدد نخواهد داشت.

نظارت

ریشه کنی و مبارزه با حشره مایت بسیار سخت و دشوار است اما متخصصین نگین دشت با پیگیری مداوم پس از انجام سمپاشی مایت شما را مطمئن کرده و بهترین راهکار را برای نگهداری و حفاظت از محل سکونت در مقابل ورود این حشره موذی به شما ارائه می دهند.

مایت چیگر چگونه به انسان حمله می کند؟

پنجه های چیگرها به آن ها کمک می کند تا روی سطح پوست به راحتی حرکت کنند . آن ها مناطق گرم و مرطوب را ترجیح می دهند. این حشرات از طریق بزاق دهان خود آنزیمی را ترشح می کنند که سلول های روی سطح پوست را به فرم مایع تبدیل کرده سپس آن ها چند روزی به محل مربوط در سطح پوست متصل شده و از سلول های محل مورد نظر تغذیه می نمایند و تا حدود 4 روز روی سطح پوست دوام می آورند و تغذیه می کنند.

گزش مایت چیگر

چیگرها محل هایی که دستیابی آسان تری در سطح پوست دارد را مورد حمله و هجوم خود قرار می دهند و از جمله در قسمت هایی مانند چین و چروک پوست در مچ دست و پا، کمر و زیر بغل، زانو و ... تخم ریزی می کنند.

متأسفانه در هنگام تغذیه چیگر از پوست بدن هیچ احساسی نخواهید داشت ولی ظرف مدت چند ساعت پس از گزش علائم قابل مشاهده است. خارش های شدید پوستی ، ایجاد خراش در سطح پوست و در نهایت تورم در محل گزش از آثار دیگر تغذیه چیگر از پوست انسان می باشد. درصورت تغذیه چیگر از ناحیه تناسلی باعث ایجاد تورم در آن ناحیه و ایجاد درد در هنگام ادرار را به همراه خواهد داشت.

چگونه محل گزش ناشی از حشره چیگرها را درمان کنیم؟

التیام محل نیش مایت چیگر از یک تا سه هفته طول می کشد که در طول این مدت محل گزش را باید مرتب با آب و صابون شستشو داده و ضدعفونی نمود. از طرفی از خاراندن محل گزش تا حد امکان خودداری فرمایید چون باعث ایجاد عفونت در محل گزش شده و از طرفی می توانید با مراجعه به پزشک متخصص پوست یا بیمارستان تخصصی پوست رازی در تهران با تجویز پزشک از انواع کرم های هیروکورتیزون و یا لوسیون کالامین جهت تسکین محل خارش استفاده نمود.

کمپرس آب سرد در محل گزیدگی نیز باعث تسکین خارش می شود. توجه داشته باشید مایت چیگر داخل پوست فرو نمی رود بنابراین نباید سعی کنید با اقدامات نادرست آسیب جدی به پوست خود وارد نمایید.

خطرات ناشی از گزش کنه چیگر

توجه داشته باشید مایت چیگر از خون تغذیه نمی کند بلکه از سلول های سطح پوست تغذیه نموده و بیماری را حمل یا انتقال نمی دهد ولی به دلیل ایجاد خارش های شدید در سطح پوست باعث تورم در محل گزش ، تب و یا سایر علائم عفونی می گردد.

مایت چیگر در فصل گرم سال فعالیت دارند و بیشتر در مناطق جنگلی و علفزار مخفی می شوند بنابراین باید از تردد در مکان های مشکوک به شدت پرهیز نمایید و یا در صورت تردد از پوشش مناسب شامل لباس آستین بلند ، شلوار بلند و قرار دادن پایین شلوار در قسمت جوراب و به محض اینکه به منزل رفتید لباس ها را باید با آب گرم بالای 60 درجه شستشو داده و یک دوش بگیرید تا در مرحله ابتدایی از ورود مایت چیگر به منزل خودداری فرمایید.

در صورت انتقال مایت چیگر به منزل قبل از هر گونه اقدامی جهت درمان پوست ابتدا آلودگی محیط منزل را برطرف نمایید.

در صورت تماس با مایت چیگر و ایجاد علائم خارش و حساسیت، مهم است بهترین روش‌های پیشگیری و درمان را اعمال کنید. ابتدا محل گزش را با آب و صابون به صورت دقیق شستشو دهید، استفاده از محصولات ضد خارش و ضد عفونت، می تواند باعث التیام خارش های پوستی شود . در موارد شدیدتر، به پزشک مراجعه فرمایید.


 منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مقاله ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi