تلفن تماس : 88330133      09124540649

چگونه می توان وجود موریانه را در محل سکونت تشخیص داد؟

آیا آسیب موریانه شما را نگران می کند؟ اگر چنین است، شما تنها نیستید. موریانه‌ها سالانه میلیاردها دلار خسارت به ساختمان ها وارد می‌کنند و صاحبان اموال بیش از دو میلیارد دلار برای درمان آنها هزینه می‌کنند.

پیشگیری از ورود حشره موریانه به بنای منزل بسیار راحت تر از بحث درمان و مبارزه با موریانه می باشد و به مالکان منازل کمک می کند تا از منازل خود در برابر موریانه کاملاً محافظت کنند. تشخیصِ به موقع آلودگی موریانه از طریق بازرسی اولیه،حرفه ای و با دقت توسط متخصصان ماهر شرکت سمپاشی نگین دشت درمراحل ابتدایی به راحتی امکان ریشه کنی و نابودی موریانه را فراهم می سازد. وجود موریانه های بالدار و آسیب های وارد شده به چوب و از همه مهمتر دیدن "تونل و لانه های "گِلی" از نشانه های وجود موریانه در منزل می باشد.How Do You Know if You Have Termites 450 × 309 

تشخیص موریانه بالدار:

اولین قدم در پیشگیری این است که مراقب موریانه باشید. موریانه‌ها به ندرت از خاک، لوله‌های گلی یا منابع غذایی که از طریق آن تونل می‌کنند بیرون می‌آیند. اکثر مردم تا زمانی که کلنی موریانه ها را مشاهده نکنند یا با آسیب مواجه نشوند، از داشتن موریانه آگاه نیستند. برخی از راه های کشف موریانه در زیر ذکر شده است:

  • با کاوش کردن چوب در معرض لکه های توخالی (با استفاده از پیچ گوشتی سر صاف یا ابزار مشابه) بررسی کنید.
  • دسته موریانه ها را شناسایی کنید (گاهی دسته مورچه ها را با موریانه اشتباه می گیرند).

کلونی موریانه بالدار در طول تابستان و فصل گرم در دسته های بزرگ پرواز می کنند تا مکان های مناسبی را جهت تکثیر و لانه گذاری پیدا نمایند. موریانه های بالدار عموماً از چوب یا خاک بیرون می آیند و مشاهده آن از ساده ترین نشانه های وجود و تشخیص آلودگی محیط به موریانه می باشد. در صورتی که ساکنین موریانه های بالدار را در منزل مشاهده نکنند، از روی بال های آن که بر روی سطح زمین و اطراف در و پنجره ها ریخته شده ،می توانند پی به وجود موریانه بالدار در منزل خود ببرند. از آنجا که موریانه ها جذب نور می شوند نشانه های وجود آن ها را بیشتر در نزدیکی محل های ورودی و خروجی مانند درب و پنجره های منزل می توان مشاهده نمود.

شناسایی چوب آسیب دیده:

یکی از گونه های موریانه که می تواند به چوب آسیب وارد کند، موریانه چوب خشک Drywood بوده که این گونه بیشتر در مناطق مرطوب و گرمسیری زندگی می کنند و ایجاد لوله های گلی یا گرده های چوبی کنار چوب از نشانه هایی است که از خود باقی می گذارند. موریانه ها از داخل چوب به سطح چوب تونل زده و چوب به حالت پوک در آمده و از بین می رود.

در کل موریانه زیرزمینی نسبت به سایرگونه های موریانه شایع تر هستند. آن ها در فضای باز زندگی نمی کنند و بیشتر در داخل الوارها و چوب زندگی می کنند. اصولاً سطح بیرونی چوب آلوده به موریانه سالم به نظر می رسد و گاهاً تونل هایی در داخل چوب ایجاد می گردد. برای چک کردن میزان آلودگی اگر با وسیله ای مانند پیچ گوشتی به آن ضربه بزنید خرابی آن را مشاهده می کنید از نشانه های دیگر شنیدن صدای چوب توخالی و یا مشاهده سوراخ روی سطح چوب نشان می دهد که این چوب در معرض حمله و آلودگی موریانه قرار گرفته است. موریانه فرموسان عمدتاً در خاک مستقر بوده ولی قادر به حفر لانه های هوایی می باشند.آسیب موریانه ها به سطح چوب گاهی با دست زدن به سطح چوب که حالت پوک و توخالی پیدا کرده، قابل شناسایی است به علاوه چوب مرطوب آسیب دیده، بیشتر در معرض حمله موریانه چوب مرطوب و آلودگی آن ها قرار می گیرد.. چوب آلوده اصولاً هیچ خرابی را در ابتدا نشان نمی دهد به دلیل اینکه اصولاً حشره موریانه ها سطح آن منافذ را از طریق مدفوع و فضله هایشان می پوشانند و پس از آلودگی شدید نشانه ها قابل مشاهده خواهد بود.

مراحل سمپاشی موریانه نگین دشت

1. بازرسی منزل و محیط اطراف

کارشناسان ما ابتدا با چک کردن محل های اصلی تجمع کلونی موریانه بخصوص در قسمت های زیرین ساختمان، بازرسی محل هایی با رطوبت بالا، بررسی سازه های چوبی ساختمان و سایر محل هایی که محل مناسبتری برای تجمع و جذب آلودگی در آنجا بوده ، را به صورت کامل بررسی می نمایند.این شرکت با استفاده از تجهیزات پیشرفته ای سیستم های تشخیص موریانه محل آلودگی را ارزیابی نموده و پیشنهادات کامل در قالب یک بسته سفارشی شامل مشخصات محل و اطلاعات برآورد شده از بازرسی محل و نتیجه ارزیابی به عمل آمده به همراه گزارش شدت آلودگی و روش های ممکن جهت حفاظت از منزل در برابر موریانه را به شما ارائه می نماید.

2. اجرای عملیات سمپاشی موریانه

در صورت تشخیص وجود کلونی و شناسایی آن ها بهترین راه حل برای رفع آلودگی به شما ارائه می گردد.

3.  نظارت و پشتیبانی و گارانتی تضمینی

متخصصان حرفه ای ما با بهره مندی از دانش نوین در جهت ریشه کنی، درمان موریانه و پیشگیری از بروز آلودگی مجدد به شما راهکار ها را پیشنهاد می دهد. این شرکت با بهره گیری از فن آوری پیشرو در زمینه موریانه زدایی و تجربه ای با بیش از ربع قرن و با بکارگیری نیروی متخصص در زمینه کنترل موریانه خدمات قابل توجهی را به شما ارائه می دهد. متخصصان پس از بررسی منزل طرح سفارشی در حفاظت از منزلتان را ارائه می دهند که تکنیک های هر خانه منحصراً به همان خانه تعلق دارد موریانه زدایی دارای دوره گارانتی می باشد که در صورت بروز مشکل به صورت رایگان از خدمات شرکت بهره مند شوید.این شرکت با تکیه بر رویکردهایی مبتنی بر علم حشره شناسی ریشه مشکل را بررسی و راه حل مناسب را ارائه داده . در زمان بازرسی شما می توانید با اعتماد بر دانش متخصصان آموزش دیده و حرفه ای نگین دشت به بررسی نوع مشکل ، حفاظت، گزارش دوره ای ، پیگیری و اجرا با حفظ استانداردهای لازم ،اطمینان به عمل آورید.

در پایان عملیات سمپاشی موریانه نکات ایمنی و مسایل بعد از سمپاشی موریانه به صورت کامل به مشتری ارایه می گردد و تمامی اقدامات و عملیات سمپاشی موریانه شامل گارانتی و ضمانت چند ساله می باشد.

توجه به پناهگاه و تونل های موریانه ها: 

How Do You Know if You Have Termites 450 × 450

موریانه لوله هایی گلی را به شکل تونل ایجاد می کنند که بین محل لانه و محل تغذیه بدون از دست دادن رطوبت بدنشان به راحتی جهت تغذیه در حرکت باشند که عرض این تونل های موریانه ها در حدود قطر مداد یا کمتر و به رنگ قهوه ای یا خاکی می باشد. این لوله های گلی در فضای خالی زیر شیروانی و یا زیرزمین یا درسطح چوب و تخته ها حضور دارند که قادر به حرکت در سطح صاف و عمود می باشند. معمولاً برای اطمینان از اینکه آیا موریانه ها همچنان حضور دارند قسمتی از لوله های گلی را خراب کرده و از بین ببرید اگر موریانه ها این تونل ها و لوله ها را دوباره تعمیر و مجدد بسازند نشان دهنده آن است که آن ناحیه همچنان فعال هستند.

 بازرسی موریانه و پاکسازی آلودگی:

termit1 شناسایی نوع موریانه، بازرسی از سوی صاحب خانه کار راحتی نیست، از آن جا که متخصصان حرفه ای شرکت نگین دشت دانش حشره شناسی دارند و به تمام عادات و ساختار موریانه ها آشنایی هستند، در نتیجه انجام موریانه زدایی و سمپاشی موریانه توسط کارشناسان ما نتیجه کارآمدتری را به همراه خواهد داشت و از طرفی وجود ابزاری پیشرفته در جهت پیدا نمودن محل های اصلی استقرار موریانه و تعیین میزان آلودگی منزل می تواند به ارائه روش های مؤثر و کارآمد در رفع مشکل و آلودگی محل سکونت شما کمک شایانی نماید.


مقالات آموزش سمپاشی موریانه :

  روش هایی برای جلوگیری از هجوم موریانه ها

 گرفتن کلیه درزها و شکاف هایی که در اطراف لوله های آب و گاز ورودی به داخل منازل، می تواند کمک به جلوگیری از ورود موریانه نماید و از طرفی ...


 نشانه های هجوم و آلودگی موریانه ها چیست؟

ساختار چوب به کار رفته در خانه ها نمی تواند تنها عامل تهدید شده توسط فعالیت موریانه ها باشد، سایر مواد به کار رفته در ساختار منزل شامل ...

افراد شرکت کننده در این گفتگو

نظرات (14)

هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام آیا پشت رختخواب ومتکا هم امکان داره موریانه باشه چطور میتونم عکس بفرستم ببینید آیا موریانه اس؟
..................................................
یلام
عکس حشره برای واتساپ شرکت ارسال کنید.
واتساپ : ۰۹۱۲۴۵۴۰۶۴۹

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام، حدود 3هفته پیش تو کابینت (جنسش فلزیه) تونل های گلی کنار های دیوار داخلی کابینت دیدم تمیز کردم اما دوباره تشکیل شده بود و بیشتر قبل بود تو اینترنت سرج کردم و شکل حشره ها مثل موریانه بودچندتا روش خانگی هم امتحان کردم ولی هنوز از بین نرفتن، الان باید چه کار کنم؟
----------------
سریع تا قبل از پخش شدن کلنی موریانه ها در تمام نقاط منزل از یک شرکت با سابقه برای ریشه کنی و مبارزه با موریانه کمک بگیرید.

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام ما یک اتاق کوچک داریم و یک بزرگ اون اتاق کوچیکه پر از موریانه شده است و ما سم زدیم تا برند اما هنوز هستند.... لطفاً راهنمایی کنید و بگید چگونه از بین ببرمشان

با تشکر
.........................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
شما با خود درمانی فقط باعث گسترش و طغیان موریانه ها می شود بهتر است با متخصص مبارزه با موریانه نگین دشت هماهنگی جهت مبارزه را انجام بدهید

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام‌ وقت بخیر امشب توو حمام متوجه حشرات ریزی شدم روی درب که کرم رنگ بودن و ریز ممکنه موریانه باشه؟ لطفا راهنمایی کنین
.........................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
یک نمونه عکس از این حشرات را برای شرکت واتساپ کنید تا شناسایی شوند

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام هر سال با شروع فصل سرما و روشن کردن گرمایش از کف خانه تعدادی حشرات خیلی ریز سوراخهایی در دیوارهای گچی ایجاد میکنند و پودر سیاه رنگی از سوراخ با خودشان بیرون میریزن سوراخ را سم میریزیم از جای دیگر سوراخ ایجاد میکنن لطفا راهنمایی کنیدممنون
.........................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
با این اقدامات شما موریانه ها در تمام منزل شما مانند سرطان پخش و گسترش می یابند
خوددرمانی در موریانه جوابگو و موثر نمی باشد

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام خسته نباشید خدمت شما عزیزان نزدیک دوسال یه منزل جدیدخریداری کردیم حدود7ماه پیش یه سری سرویس خواب و مبلمان به منزلمان به عنوان امانت آوردیم الان بالاسر این وسیله ها موریانه دیدم که دیوارسوراخ کرده ازکجا باید متوجه شیم که این موریانه ها ازقبل بوده یااینکه به وسیله ی این وسایل به منزل ما منتقل شده ممنون میشم راهنماییم کنید
.....................
با سلام
پاسخ کارشناس
منزل از قبل موریانه داشته است

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام خواستم ببینم آیا ممکن است موریانه یا تخم موریانه از طریق لباس و وسیله از خانه ای به خانه دیگر منتقل شود؟ممنون میشم جواب دهید
.................
پاسخ کارشناس
با سلام
خیر

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

اتاقم موریانه زده از سم فروشی ک پرسیدم برا ریشه کنی گفت موریانه هیچوقت ریشه کن نمیشه چون ملکه اش ۱۰ متر زیر زمین زندگی میکنه میخواستم بدونم راسته؟
دوم اینکه طول دوره تخم آنها چند روزه؟
سوم اینکه سم فروش دیگری بهم گفت ملکه اش ویروسی از خودش انتشار میده که باعث اجتماع در اونجا ها میشه- آیا واقعا ملکه ویروسی برای ایجاد کلونی جدید انتشار میده؟ یا همون تخم؟
تشکر از سایت خوبتون
............................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
لطفا برای مبارزه اصولی از تخصص افراد کارشناس و خبره بهره ببرید.
به شایعات و صحبت های غیر اصولی توجه نکنید

نمایش نظر بیشتر

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت


درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی