سبد خرید خالی می باشد

نشانه های هجوم و آلودگی موریانه هاچیست؟

Termite Damage Signs 450 × 300 نشانه های موریانهموریانه می توانند آسیب های شدیدی به خانه های شما وارد کنند، موریانه از لحاظ زیست محیطی بسیار سودمند هستند و می توانند مواد غذایی را تجزیه و به صورت مواد آلی و مغذی به خاک اضافه کنند. همان طور که رفتار تغذیه ای موریانه ها برای اکوسیستم می تواند بسیار مفید باشد، از طرفی می تواند آسیب جدی و خسارات زیادی را به منازل وارد نماید. موریانه ها به طور عمده از چوب تغذیه می کنند و قادر به از بین بردن استحکام و ایمنی ساختار چوب شده و آن را کاملا آلوده می نمایند و خسارات بسیار شدید با هزینه های هنگفت جهت بازسازی و تعمیرات به منازل وارد می کنند.

 خسارات و آسیب های مادی مرتبط با ساختار :

ساختار چوب به کار رفته در خانه ها نمی تواند تنها عامل تهدید شده توسط فعالیت موریانه ها باشد، سایر مواد به کار رفته در ساختار منزل شامل: گچ، سنگ، سیمان، آجر و ... همگی می توانند مورد هجوم موریانه ها قرار بگیرند و از طرفی موریانه ها از سایر موارد نظیر کابینت، کف، سقف ، مبلمان و چوب های به کاررفته در منزل می توانند تغذیه کنند.

موریانه ها اصولاً قبل از وقوع خسارت شناسایی نمی شوند از این جهت توصیه می شود که مالکان منازل با مراجعه به متخصصین دفع آفات نگین دشت قبل از اقدام به هر گونه خوددرمانی به درستی مراحل شناسایی، بازرسی و بررسی را در منزل به کارشناسان ماهر در این زمینه سپرده تا روش مناسب جهت ریشه کنی و نابودی را به شما ارائه دهند.

موریانه زیرزمینی ساکن قسمت های زیرین با خاک سست و مرطوب می باشند. اگر چه این گونه در آفریقا بسیار پرخاشگر و شناخته شده هستند از آنجا که نشانه های وجود آن ها به شکل آشکار  و برآمدگی خاکریزی قابل مشاهده می باشد این در حالی است که در بعضی از کشورها نشانه های این موریانه ها قابل رؤیت نیست.

termit1 با توجه به نکات اعلام شده جهت شناسایی ابتدایی این حشره، بازرسی از سوی صاحب خانه کار راحتی است ولی از آن جا که متخصصان حرفه ای شرکت نگین دشت دانش زیست شناسی کاملی را در این مورد در دست داشته و به تمام عادات و ساختار موریانه آشنایی دارند، در نتیجه انجام موریانه زدایی و سمپاشی موریانه توسط کارشناسان ما نتیجه کارآمدتری را به همراه خواهد داشت و از طرفی وجود ابزاری پیشرفته در جهت پیدا نمودن محل های اصلی استقرار موریانه و تعیین میزان آلودگی می تواند به ارائه روش های مؤثر و کارآمد در رفع مشکل و آلودگی محل سکونت شما کمک شایانی نماید.

Termite Damage Signs 450 × 302

 علائم و نشانه های آسیب های موریانه زیرزمینی :

 آسیب های داخلی قابل مشاهده نبوده مگر آنکه آلودگی کامل باشد. خساراتی که از این موریانه ها رؤیت می شود تقریباً شبیه خسارات ناشی از آب می باشد. علائم آسیب های موریانه ها عبارتند از خم شدن چوب، ایجاد لوله های گلی و تورم در قسمت کف ، سقف، دیوارها و یا در قسمت های چوبی وسایل منزل نظیر مبلمان و ... دیده می شود که تقریباً شبیه خساراتی است که در اثر رطوبت و تجمع آب در محل به محیط وارد می شود.

محل زندگی موریانه ها بویی شبیه به کپک و قارچ به وجود می آورد که قابل استشمام است.

موریانه زیرزمینی جهت تأمین غذا از قسمت بالای زمین سطح زمین تونل هایی از جنس گل و فضله هایشان که از طریق بزاق دهانشان آن ها را محکم کرده تا از طریق این لوله ها به مواد غذایی دسترسی پیدا کنند که وجود این لوله های گلی نشانه نزدیک بود آن ناحیه به محل های تجمع کلونی موریانه می باشد.

مراقب علائم زیر در خصوص فعالیت موریانه ها باشید:

 • تغییر رنگ یا افتادگی رنگ دیوار

 • رنگ پوست کنده ای که شبیه آسیب رطوبت است

 • چوبی که هنگام ضربه زدن پوک به نظر می رسد

 • سوراخ های کوچک و دقیق در دیوار خشک

 • شل شدن کاشی ها و مصالح کف و تجمع رطوبت اطراف قرنیزها

 • تخته های کفپوش بیش از حد جیرجیر می کند

 • چوب خراب و آسیب دیده و پوسن پوست شده

 • پنجره ها یا درهای چوبی گیر کرده است

 • الگوهای پیچ و خم مانند در مبلمان، تخته های کف یا دیوارها

 • تپه‌های گلوله‌های موریانه چوب خشک که اغلب شبیه توده‌های کوچک نمک یا فلفل هستند

 • انبوهی از بال‌هایی که پس از جمع شدن ازدحام به جای مانده‌اند ، اغلب شبیه فلس‌های ماهی هستند

 • لوله های گلی که از پایه خانه شما بالا می روند

 • موریانه پرنده در هر نقطه از ملک شما ازدحام می کند

 علائم و نشانه های آسیب و خسارت های ناشی از موریانه های چوب خشک :

موریانه چوب خشک کلونی های خود را در محل هایی مانند ساختارهای چوبی بنا کرده تا بتوانند از آنجا تغذیه داشته باشند که این محل ها در قسمت داخلی مبلمان و سایر وسایل چوبی می باشد. این موریانه ها زمانی که به شکل کلونی گسترده ای در نیایند و آلودگی به شدت گسترش پیدا نکند ظاهر نمی شوند زمانی که آلودگی پیشرفت می کند به صورت آسیب هایی در سطح چوب نمایان شده که این موارد بیشتر در قطعات چوب قدیمی به وجود می آید. در صورت مشاهده هر گونه آلودگی در سطح ساختارهای چوبی موجود در منزل و یا وسایل چوبی موجود با کارشناسان و متخصصان نگین دشت تماس گرفته تا میزان و شدت آلودگی بررسی شده و به سرعت در رفع آن اقدام کنند.


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد!

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi