سبد خرید خالی می باشد

سوسک ریز آلمانی (Blattella germanica)

رنگ سوسک ریز آشپزخانه به رنگ قهوه ای تا قهوه ای تیره می باشد و دارای دو باند مجزا به صورت موازی روی بدن بوده و جنس نر و ماده را می توان از طریق باریک تر بودن جنس نر و بلندتر بودن جنس ماده تشخیص داد.

اندازه : طول حشرات بالغ 1/1 الی 1/6سانتی متر می باشد.

 رفتار سوسک ریز آلمانی:

گسترده ترین گونه حشرات در ایران را سوسک های ریز آلمانی تشکیل می دهند . چرخۀ حیات آن ها به صورت کامل 100 روز می باشد و تحت شرایط ایده آل یک سوسک ماده می تواند تا حدود یک میلیون سوسک آلمانی دیگر را به وجود آورد.German Roach 1200 x 600

 محل زندگی سوسک آشپزخانه:

این سوسک ها داخل آپارتمان ها ، سوپر مارکت ها، رستوران و کافه ها و ... بیشتر وجود دارد و مکان هایی نزدیک به منابع غذایی، رطوبت و گرما را برای زندگی ترجیح می دهند. عامل اصلی در از بین بردن بقای سوسک ها هوای سرد می باشد. تحقیقات نشان داده که سوسک آلمانی قادر به زنده ماندن در منازل مسکونی واقع در مناطق سردسیر به دلیل حرارت پایین نخواهد بود و در جنوب ایران به دلیل گرمای هوا این سوسک بیشتر دیده می شوند.

 نکات جالب سوسک آشپزخانه:

این سوسک ها به دلیل انتقال پاتوژن ها، ارگانیسم ها و میکروب ها آلودگی های شدیدی را ایجاد می کنند و از لحاظ مشکلات روانی ، باعث استرس و تغییر رفتار انسان در اثر هجوم به محل زندگی انسان می شوند.

 

بهترین راه‌حل از بین بردن بردن سوسک کابینت چیست؟ 

 { یکی از راه‌حل‌های موثر برای از بین بردن سوسک‌های کابینت استفاده از ژل سوسک‌کش گریز می‌باشد. ژل سوسک‌کش یک ماده سمی است که در داخل کابینت و مناطق دیگری که سوسک‌ها پنهان می‌شوند، قرار داده می‌شود. زمانی که سوسک‌ها این ژل را می‌خورند، ماده سمی در آن‌ها عمل می‌کند و باعث مرگ آن‌ها می‌شود. این روش عمدتاً به دلیل اثربخشی و قابلیت استفاده آسان در مناطقی که دسترسی به آنها محدود است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده از ژل سوسک‌کش، کافی است مقدار مناسبی از آن را در نقاطی که سوسک‌ها فعالیت می‌کنند، قرار دهید، مثلاً در لبه‌ها و نقاطی که به طور معمول سوسک‌ها ظاهر می‌شوند. این روش معمولاً بسیار موثر و کارآمد است و می‌تواند به شما کمک کند تا سوسک‌های کابینت را به طور موثر از بین ببرید.}

مزیت استفاده از ژل سوسک کش گریز چیست؟

  1. کارآیی بالا: ژل سوسک‌کش گریزبه دلیل فرمولاسیون ویژه‌ای که دارد، معمولاً کارآیی بالاتری در کنترل سوسک‌ها دارد. این مواد بسیار موثر در ریشه کنی سوسک‌ها هستند.

  2. آسانی در استفاده: ژل سوسک‌کش راحت به کار می‌رود و نیازی به مهارت خاصی برای استفاده از آن نیست. کافی است مقدار مناسبی را در نقاطی که سوسک‌ها فعالیت می‌کنند، قرار دهید و منتظر باشید تا اثرات آن را ببینید.

  3. عدم بو: بسیاری از افراد از بوی ناخوشایند و شیمیایی سمپاشی‌های حشره‌کش رنج می‌برند. ژل سوسک‌کش معمولاً بدون بوی ناخوشایندی عمل می‌کند که این امر برای راحتی افراد در محیط زندگی بسیار مهم است.

  4. کاهش خطرات جانبی: سمپاشی با استفاده از اسپری‌ها و مواد شیمیایی دیگر ممکن است خطرات جانبی ناشی از تماس مستقیم با مواد سمی و همچنین تنفس بخارات آنها را داشته باشد. استفاده از ژل سوسک‌کش می‌تواند این خطرات را به حداقل برساند.

بنابراین، استفاده از ژل سوسک‌کش گریز به عنوان یک روش کنترل حشرات موثر و ایمن معمولاً توصیه می‌شود. اما در هر صورت، قبل از استفاده از هرگونه ماده شیمیایی، بهتر است دستورالعمل تولید کننده را به دقت مطالعه کرده و توصیه‌های ایمنی را رعایت کنید.

negindasht iconکنترل و سمپاشی سوسک آشپزخانه:

سوسک آلمانی یا همان سوسک ریز آشپزخانه قابلیت ارتجاعی و سرسختی زیادی در برابر کنترل آفات را از خود نشان می دهد، این سوسک ها نسبت به سایر گونه ها بسیار از لحاظ اندازه کوچک تر بوده و در نتیجه مهارت زیادی را در پنهان شدن در درز و شکاف داخل ساختمان دارند. این قابلیت به سوسک ریز کمک می کند تا در کوچکترین سوراخ ممکن مخفی شده و دور از دسترس انسان و سایر حشرات تخمریزی را انجام دهد. از زمان تخم گذاری این حشرات مدت زمان کوتاهی بین تولد تا بالغ شدنشان وجود دارد. ماده ها در طول مدت بارداری کیسۀ تخم را با خود حمل می کنند. با از بین بردن چرخۀ زندگی این حشرات حدود 95% آن ها نابود می شوند.

 

ژل های تخصصی سوسک نگین دشت بدون بو و خطر در کمترین زمان ممکن سوسک منزل شما را ریشه کن می کند. 

 

پیشنهاد ما به شما این است که اگر می خواهید سوسک ریز آشپزخانه را صد در صد ریشه کن و نابود کنید (موجوداتی که به گفته دانشمندان از زمان دایناسورها بوده است و غارنشین ها برای نابودی این حشره آن ها را آتیش می زدند) کافیست با بهره گیری از مشاوره متخصصان شرکت سمپاشی نگین دشت ، قبل از گسترش، تکثیر و هجوم این سوسک ها به داخل منزل و یا محل کار در جهت رفع آلودگی محیط اقدام فرمایید.

جهت اطلاع از نحوه سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه و استعلام قیمت سمپاشی در ساعات اداری با شماره های شرکت نگین دشت که در بخش تماس با ما (بالای صفحه سایت) می باشد تماس حاصل فرمایید.

 

هر آنچه را که در خصوص سوسک ریز کابینتی باید بدانید

سوسک ریز آلمانی (Blattella germanica) نوعی سوسک کوچک و پرخاشگر است که به دلیل ویژگی‌های خاص خود، جالب و مورد توجه قرار می‌گیرد.

در زیر چند نکته جالب در مورد سوسک ریز آلمانی آورده شده است:

1. اندازه کوچک: سوسک ریز آلمانی به طور متوسط حدود 1.3 تا 1.6 سانتی‌متر طول دارد. این اندازه کوچک به آن اجازه می‌دهد به راحتی در شکاف‌ها و جای‌های کوچک وارد شود و به خوبی از دید دیگران پنهان می‌شود.

2. سرعت حرکت: این سوسک‌ها بسیار سریع حرکت می‌کنند و می‌توانند با سرعت‌ 3 متر در ثانیه حرکت کنند. این سرعت به آنها این امکان را می‌دهد که از محل‌های خطرناک سریعاً فرار کنند.

3. برخورد با انسان‌ها: سوسک ریز آلمانی به دلیل علاقه زیاد به غذاهای بشر، به طور معمول در محیط‌های آشپزخانه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و سایر مکان‌هایی که غذاها حاضر می‌شوند، یافت می‌شوند. این امر می‌تواند منجر به انتقال بیماری‌ها و آلودگی‌های مختلف شود.

۴. مقاومت به سموم: سوسک ریز آلمانی بسیار مقاوم به بسیاری از سموم آفت‌کش‌ها و محصولات شیمیایی است. این مقاومت می‌تواند باعث کارآیی کمتر آفت‌کش‌ها در کنترل آنها گردد.

۵. پریدن: این سوسک‌ها می‌توانند پرش‌های کوچکی بکنند و به علت اندازه‌ی کوچک و سرعت حرکت، در مواقع خطر فرار کنند.

۶. تکثیر سریع: سوسک ریز آلمانی توانایی تولیدو ازدیاد بسیار زیادی از تخم‌ها دارد و در شرایط مساعد، نسل‌ها به سرعت افزایش می‌یابند که باعث می‌شود کنترل آنها مشکل‌تر شود.

برخورد با سوسک ریز آلمانی می‌تواند در برخی از مناطق به عنوان یک چالش مشکل‌ساز محسوب شود، بنابراین حفظ بهداشت و انجام اقدامات مناسب برای کنترل و جلوگیری از گسترش آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

سوالات متداول مشتریان

محل پنهان شدن سوسک آلمانی کجا می باشد؟"

محل مخفی شدن حشره سوسک ریز آشپزخانه بیشتر در پشت درز و شکاف کابینت های آشپزخانه، درب اتاق ها بخصوص درب سرویس ها، هود آشپزخانه، نزدیکی مواد غذایی مانند محل پخت مواد خوراکی و یا سطوح آماده سازی غذا مانند گاز ، انبارهای ذخیره مواد غذایی، داخل گاز، سرخ کن ، ماکروفر، لباس شویی و ظرف شویی و ... می باشد.

سوسک ریز آلمانی چه اندازه ای می باشد؟

اندازه سوسک ریز آلمانی در حدود 1/3 الی 1/6 cm بوده ولی در اندازه های بزرگتری هم قابل مشاهده می باشد و رنگ آن ها از زرد کم رنگ تا قهوه ای پررنگ و برخی موارد در صورت استفاده از سموم غیر استاندارد و مبارزه غیر اصولی به دلیل ایجاد سوش های مقاوم در حشره به رنگ مشکی هم دیده می شود.

سوسک کابینت آشپزخانه از کجا وارد منزل می شوند ؟

حشره سوسک ریز سیاه آلمانی معمولا از طریق منافذ زیر درب ورودی ساختمان، درز پنچره ها، مسیر هواکش های آشپزخانه، هواکش دستشویی و حمام و از منزل همسایگان که آلوده به سوسک ریز آلمانی می باشد به منزل شما انتقال می یابد. همچنین شما با خرید وسایل چوبی منزل مانند تخت و مبلمان، خرید مواد غذایی روزانه از جمله شانه تخم مرغ، لباس ، کارتن و سایر اشیاء در صورت آلوده بودن این وسایل می توانید به راحتی سوسک، تخم و کپسول این حشرات را به منزل خود انتقال دهید.

آیا دستگاه دورکننده اولتراسونیک روی سوسک ها کار می کند؟

دستگاه های دورکننده آفات اولتراسونیک صداهایی با فرکانس بالا از خود منتشر می کنند که فراتر از محدوده شنوایی انسان است. شاید دستگاه های اولتراسونیک باعث آزار حشراتی مانند جیرجیرک ها شود اما اثر دفع کننده یا دور کنندگی روی سوسک ها (یا مورچه ها، عنکبوت ها، پشه ها و موش ها) نخواهد داشت. قبل از خرید دستگاه دور کننده حشرات لطفا کامل تحقیق کنید تا هزینه خود را هدر ندهید.

سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه چند دوره در سال باید صورت گیرد؟

پس از انجام سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه در صورت رعایت اصول بهداشتی در منازل از جمله تمیز کردن محیط آشپزخانه پس از هر بار پخت و پز و جلوگیری از ریختن لکه های مواد غذایی و یا آب روی گاز یا سطح زمین از رشد مجدد این سوسک ها پیشگیری می شود از طرفی حین خرید از انبار کردن کیسه ها یا کارتن ها در منزل باید جداً خودداری نمایید. در اینصورت از تکرار سمپاشی سوسک ریز در طول سال بی نیاز خواهید شد.

سریعترین راه برای از بین بردن سوسک های آلمانی چیست؟

سوسک ریزآلمانی قابلیت مقاومت و سرسختی زیادی در برابر آفت کش ها و سموم سوسک کش قوی از خود نشان می دهد.برای خلاص شدن سریع از شر سوسک های آلمانی با کارشناسان نگین دشت تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن کارشناسان سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه به منزل شما اعزام شوند تا با بهترین ژل سوسک کش قوی بدون لک، آلرژی پوستی و تنفسی آفت منزل شما را نابود و ریشه کن کنند.

هزینه کنترل ، مبارزه و سمپاشی سوسک ریز آلمانی چقدر است؟

صاحبان خانه به طور متوسط حداقل 1میلیون تا 2 میلیون تومان با بهترین سموم مجاز مخصوص منازل باید برای از بین بردن سوسک ریز آشپزخانه (سوسک آلمانی) هزینه کنند. شدت و میزان آلودگی، متراژ فضا ، نوع مبارزه و سموم مصرفی در قیمت سمپاشی محل شما تأثیرگذار می باشد. هزینه سمپاشی اعلام شده برای انجام یک عملیات مبارزه و ریشه کنی جهت سوسک ریز آلمانی شامل مشاوره قبل از سمپاشی، سمپاشی و مبارزه و پشتیبانی بعد از انجام عملیات می باشد. هزینه سمپاشی و مبارزه با سوسک ریز آشپزخانه در رستوران ها ، کافه ها و کارخانه های صنعتی به دلیل استفاده از سموم صنعتی به مراتب افزایش می یابد.

سوسک های آلمانی بیشتر از چه چیزی متنفر هستند؟

برای دور کردن سوسک ریز آلمانی از آشپزخانه باید توجه داشت که سوسک ها از بوی دارچین ، برگ بو ، سیر ، نعناع و تفاله قهوه خوششان نمی آید. استفاده از یک ضدعفونی کننده با بوی قوی نیز بی تأثیر نخواهد بود که سرکه یا سفید کننده ها گزینه مناسبی هستند. از بهترین عوامل بازدارنده  دیگر به دلیل بویی که ایجاد می کنند می توان روغنهایی مانند اکالیپتوس یا روغن درخت چای را نام برد.

چه چیزی باعث انتقال سوسک به یک خانه تمیز می شود؟

سوسک ها قادراند حتی به تمیزترین خانه ها نیز هجوم آورند. نشتی لوله ها و شیرهای آب یکی از رایج ترین عوامل جذب سوسک ها می باشد و یکی از دلایل اصلی مشاهده سوسک در حمام، آشپزخانه و اتاق لباسشویی وجود رطوبت می باشد از طرفی وجود سوسک در منزل همسایگانمان مجاور نیز می تواند باعث انتقال آن ها از درز و شکاف ها به منزلمان شود.

  

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi