سبد خرید خالی می باشد

شناخت و شناسایی کنه نرم

بیش از 100 گونه کنۀ نرم در دنیا شناخته شده است.

 شناسایی کنه نرم

 

relapsing fever 800×541 تصاویر کنه نرم

بر خلاف کنه های سخت، کنه های نرم هیچ پوشش سختی را روی سطح بدن خود ندارند. در عوض به دلیل وجود پوشش چرمی و نرم روی سطح بدن به کنه نرم معروف اند. بخش دهانی کنه های نرم در قسمت پایینی سطح بدن قرار گرفته است و به همین جهت از قسمت بالا قابل مشاهده نمی باشد. قطعه دهانی کنه های نرم از دو palps و یک hypostome تشکیل شده است. هیپوستوم خاردار بخش دهانی، حین تغذیه قابلیت نفوذ به پوست را داشته و به آسانی قابل جدا شدن نیست در برخی موارد ممکن است این زائده حتی پس از جدا شدن کنه نرم از بدن داخل پوست باقی بماند.

 چرخه زندگی کنه  نرم

پس از مرحله تخم، لاروهای کنه نرم که حاوی شش پا می باشند بلافاصله میزبان خود را یافته و از خون آن ها تغذیه می نمایند و سپس کنه ها وارد مرحله نمف می شوند در این مرحله نمف ها چندین بار پوست اندازی و تغذیه می کنند و در هر بار بزرگتر می شوند و در هر دوره بیشتر تغذیه خواهند داشت تا اینکه به صورت کامل بزرگ می شوند و حتی برخی مواقع از لحاظ اندازه از کنه های سخت هم بزرگتر هستند.

از انواع کنه نرم می توان به Fowl tick کنه مرغی و Relapsing fever tick که عامل انتقال تب راجعه از گونه بورلیا و به ویژه بورلیا پرسیکا می باشد اشاره نمود. که از معروف ترین کنه های نرم به شمار می آیند.

در مورد کنه مرغی همان طور که از نام آن ها مشخص است بیشتر لانه های پرنده ها را آلوده می نمایند و به blue bug هم معروف هستند. میزبان این کنه ها تنها پرندگان و مرغ نمی باشد و گاهی به انسان نیز جهت تغذیه هجوم می برند.

argasid soft tick argas negindasht 800 × 510 کنه کبوتر

کنه های relapsing fever عامل انتقال تب راجعه می باشد که بیشتر جوندگان را جهت تغذیه به عنوان میزبان ترجیح می دهند ولی گاهاً از انسان نیز تغذیه می نمایند و باکتری ها و میکروب ها را به آن ها انتقال می دهند.

همانند کنه سخت، کنه نرم نیز حامل انتقال انواع بیماری ها به میزبان می باشند که از جمله می توان به بیماری لایم- تب منقوط کوه های راکی و تب راجعه اشاره نمود که با حذف کنه های نرم از محیط شاخص آلودگی را در محیط به حداقل می رسانیم.

negindasht icon سمپاشی کنه  توسط شرکت نگین دشت

در صورت مشاهده کنه ها با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس گرفته تا مهندسان پس از بررسی و مشاهده حشره ، گونه مورد نظر را شناسایی کرده و راه حل های لازم جهت سمپاشی کنه مورد نظر را به شما ارائه دهند.

سمپاشی کنه بسیار سمپاشی تخصصی می باشد و حتماً باید با نظارت کارشناسان دفع آفات صورت گیرد. شرکت نگین دشت در تمام مراحل سمپاشی به شما جهت ریشه کنی و رفع مشکل آفات یاری می رسانند.

منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مقاله ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi