سبد خرید خالی می باشد

موش آهویی یا موش پا سفید

 شناسایی و کنترل موش آهویی یا موش پا سفید ( DEER MICE )DEER MICE

اسم لاتین : Peromyscus maniculatus

 شکل ظاهر موش آهویی یا همان موش پا سفید :

اندازه موش: این موش ها به شکل گرد و باریک می باشند و طول بدن آن ها 7 تا 10 سانتیمتر است. این موش ها دارای بینی بزرگ و چشم های ریز و گرد سیاه و سفید می باشند و گوش های بزرگ و پوست آن ها با خزهای بسیار کوتاه پوشیده شده است. رنگ بدن آن ها از دو رنگ قرمز و قهوه ای مایل به قرمز و زیر بغل آن ها و پاها سفید رنگ است.

دم این موش ها بسیار کوتاه است و به دو رنگ تیره در بالا و روشن در قسمت پایین که با موهای بسیار کوتاه پوشیده شده است و 5 تا 13 سانتیمتر طول آن است.

چگونه می توان با موش پا سفید مبارزه کرد؟

موش های آهویی بیشتر جذب خانه هایی که در اطراف آن پوشش گیاهی فراوان ، سنگ های صخره ای و هیزم انباشته شده ، می شوند . در صورت سرد شدن هوا این موش ها به سمت حومه و روستاها و مناطق مسکونی ، داخل انبارها و منازل هجوم می آورند. اندازه این موش ها بسیار کوچک بوده و از طریق سوراخ بسیار کوچکی قادر به ورود به محوطه داخل بوده و یا از طریق بالا رفتن از شاخه های درختان و یا منازل خود را به اتاق زیر شیروانی رسانده و در آنجا مستقر می شوند.

آلودگی این موش چقدر جدی است؟

این گونه از موش پا سفید را در اطراف مبلمان ، تخت ، انبار مواد غذایی از جمله آجیل و میوه و سقف کاذب برای تجمع و لانه گذاری انتخاب کرده که این باعث جذب سایر آفات و حشرات به این محیط ها می شود. این موش ها به نظر آسیبی وارد نمی کنند اما در اصل آن ها مهم ترین و خطرناکترین عامل انتقال بیماری از طریق انگل هایی است که در بدن موش زندگی می کنند و با انتقال آن به موادغذایی آلودگی پخش می شود.

البته این گونه از موش های آهویی Peromyscus maniculatus را نباید با گونه ای دیگر که موش های آهویی پاسفید Leucopus Peromyscus که عامل انتقال بیماری لایم ( lyme) است، اشتباه گرفته شود.

 کنترل و سمپاشی موش: اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و موش ها به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی و درمان تخصصی و سمپاشی موش در خدمت شما می باشد.

هانتاویروس Hntavirus

این جوندگان یکی از عامل های اصلی سندروم ریوی هانتا ویروس (بیماری عفونی ) هستند که به سرعت منجر به مشکلات تنفسی مرگبار می شود. این ویروس داخل محیط های آلوده در فضا منتشر می شود و کسانی که در این محیط ها ساکن هستند امکان انتقال این ویروس به بدنشان وجود دارد. در صورت عدم کنترل این جوندگان ، آفات سخت و خطرناکی بوده که به سلامت انسان ضرر زیادی را وارد می کنند. DEER MICE1

 علايم آلودگی موش آهویی:

  • دفع ادرار و آثار آن

  • جویدن اشیا

  • آثار لانه های آنها

  • مشاهده خود موش ها

چگونه از شر موش خلاص شویم؟ 

مهندسان ماهر این شرکت کاملاً برای پیدا کردن محل های اصلی تجمع آن ها و گونه های مشابه آن آموزش های لازم را دیده اند ولی از آنجا که هر خانه یا ساختمان به دلیل ساختار متفاوت و وجود راه های ورودی و خروجی متفاوت را داراست این شرکت یک برنامه منحصر به فرد را برای منزل شما طراحی می کند که از ورود آن ها به داخل منزل خودداری نمایند.

رفتار ، عادات و رژیم غذایی موش آهویی :

این جوندگان عمدتاً گیاهخوار بوده ولی ترجیحاً از سایر موارد شامل دانه غلات ، آجیل و میوه های کوچک شامل انواع توت و سایر حشرات تغذیه می کنند.

محل زندگی موش پا سفید در انبارهای شلوغ و محل های پر پیچ و خم با درزهای زیاد و از طرفی این آفات در مناطقی با چمن های بلند به ویژه جنگل ها و چمنزارها را ترجیح می دهند.

در فصل زمستان این موش ها به محل های گرم جهت پیدا کردن غذا هجوم می آورند. در ماه های سرد سال این موش ها به خواب زمستانی نمیروند فقط فعالیت کمتری دارند و در محل هایی مانند زیرشیروانی، فضاهای خالی، گاراژها، در فضای خالی درزها آلونک ها و سوراخ درختان و ... جایگزین می شوند. این موش ها مواد غذایی را در نزدیکی محل خود انباشته کرده و لانه ها را با موادی مانند خز، کاغذ و علف هرز و دانه ها می پوشانند.

تولید مثل و زاد و ولد موش: 

موش ها به صورت متوسط بین 2 تا 24 ماه زندگی کرده اما گاهی تا 8 سال هم زنده می مانند. این موش ها در حدود 7 تا 8 هفته به بلوغ رسیده و سالانه 2 تا 4 زاد و ولد دارند. در طی ماه های گرم سال به صورت معمولی 3 تا 5 نفر و گاهاً تا 8 نفر هم زاد و ولد دارند. 


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

بیشتر بدانید:

 

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi