سبد خرید خالی می باشد

سرگین‌چرخانان (قاتل چمن)

 Grubworms - Family Scarabaeidae

 شکل ظاهر:family scarabaeidae

لارو این کرم ها در مرحلۀ قبل از بلوغ همانند Beetle ها کوتاه، ضخیم و با شکل ظاهری C که همانند سایر کرم ها دارای سر قهوه ای و بدنی کرم رنگ می باشند.این خاصیت که این کرم ها بر روی پشت خود می خزند آن ها را از سایر گونه های Grubs متمایز کرده و حشراتی بسیار پرخور می باشند.

 اندازه:

بزرگسالان آن ها تا 2 اینچ طولشان است.

 رفتار:

تغذیه آن ها بسیار زیاد بوده و از لارو سوسک های ژاپنی و سوسک های سبز ژوئن تغذیه می کنند. در طول تابستان جفت گیری کرده و پس از تخم ریزی محل را به سرعت ترک کرده و سپس می میرند. در طول روزهای پاییز از داخل خاک تغذیه می کنند و هر چه دمای خاک پایین تر می رود به عمق بیشتری از خاک رفته تا در فصل بهار مجدد به سطح خاک برگشته تا از ریشه های چمن و گیاهان تغذیه کنند. در هر صورت محل زندگی آن ها با توجه به نوع آب و هوا در سطح یا عمق خاک می باشد.

زیستگاه:

این حشرات از مواد ارگانیک نظیر ریشۀ گیاه تغذیه می کنند و آسیب زیادی را به گیاه وارد می کنند در نتیجه گیاه سبزی خود را از دست می دهد و در هوای گرم بلافاصله خم می گردد. تغذیه مداوم این آفات از گیاه و چمن در نهایت مرگ گیاه را به همراه دارد.

 کنترل و سمپاشی :

اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید، درختان و چمن ویلا و یا باغتان دچار مشکل آفات باغی شده شرکت سمپاشی نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی ،طی یک برنامه زمانبندی شده توسط مهندسین باتجربه این شرکت جهت از بین بردن این آفت ها در خدمت شما می باشد.

کرم تننده تار چمنی

Sod webworms - Lepidoptera: CrambidaeSod webworms

  اندازه:

طول بدن آن ها از 3/4 تا 1 اینچ می باشد.

  رفتار:

کرم ها از سیستم فوقانی ریشه، ساقه ، تیغه های علف ها تغذیه می کنند. این حشرات تارهای تننده ابریشمی جهت حفاظت از خود می سازند. بیشتر در مناطق شیب دار و آفتابی که امکان تغذیه وجود داشته باشد یافت می شوند. در اوایل ماه may در قسمت زیرین خاک های پیت گیاهان قرار گرفته و تبدیل به شفیره شده و شروع به ساخت پیله می کنند و تا ماه October تبدیل به پروانه می شوند. در ابتدا به صورت ضعیف و نامنظم پرواز می کنند و تا چند وقت از شبنم گیاهان تغذیه می کنند و در هوای گرگ و میش فعالیت داشته و در روز در سطح زمین استراحت می کنند.

سمپاشی آفات باغ و باغچه

شرکت مهندسی نگین دشت در سال 1364تاسیس گردید و در همین سال مجوز و پروانه بهره برداری خود را از وزارت کشاورزی دریافت نمود . در حال حاضر این شرکت با در اختیار داشتن پرسنل متخصص و کار آمد که عمده آنان را اساتیدمحترم دانشگاه و کارشناسان با تجربه تشکیل می دهند.negindasht pest control1

43 500 × 323

واحد دفع آفات نباتی و باغی

این واحد با برخورداری از کارشناسان مجرب در بخش کشاورزی و همچنین با به کارگیری ماشین آلات وتجهیزات کاملا مکانیزه ،سابقه طولانی در این بخش برخوردار است .که همین موضوع سبب گردیده است سالانه بیش از 750 هکتار باغات و 2500 هکتار مزارع کشاورزی را تحت پوشش و نظارت خود داشته باشد.

تماس : 88330133

خدمات واحد مهندسی دفع آفات باغی

ارایه جدول زمان بندی شده جهت سمپاشی باغچه حیاط ، باغات ، حیاط های مسکونی ، ویلاها

ویزیت مزارع و باغات جهت شناسایی انواع آفات و بیماری های گیاهی

 

مگس سفید چروکیده

Spiraling whitefly

  معرفی:

Spiraling whitefly – Hemiptera بدن این گونه از مگس ها دارای چین و چروک بسیار زیادی می باشد که اولین بار سال 2009 مشاهده شدند. بر خلاف سایر مگس های سفید که کوچک بوده و قابل رؤیت نیستند این حشره به دلیل وجود چین و چروک بزرگتر بوده با اندازه ای حدود 1/8 اینچ و شباهت زیادی به یک پروانه کوچک دارند. این حشره از خانوادۀ Hemiptera بوده و به حشراتی نظیر شته ها، فلسی ها و ... شباهت زیادی دارد.مگس ها با زائدۀ سوزن مانند خود از قسمت زیرین برگ تغذیه می کنند و در نهایت مرگ گیاه را به همراه خواهد داشت.

  توضیحات و خسارات:

لیست گیاهانی که میزبان این حشره قرار می گیرد به طور مداوم در حال افزایش بوده و به نظر نمی رسد به میزبان خاصی علاقه داشته باشد.

 3 گونه از گیاهان که بیشتر از آن تغذیه می کند عبارتند از:

درخت نارگیل Coconut palms ، پرنده سفید بهشتی white bird-of-paradise و درخت بامیه Gumbo Limbo trees از گونه های دیگر می توان آووکادو، بلوط، زیتون سیاه، انگور و ... را نام برد.

مگس سفید فیکوس

 Fig (Ficus) Whitefly- Singhiella simplex

 معرفی:

حشره ای که به دلیل حمله به درختان فیکوس به این نام معروف است. این حشره مگس سفید کوچک بالداری است که به hemiptera تعلق دارد. این حشرات به طور معمول با زائدۀ سوزنی دهان خود از زیر برگ با مکیدن آب گیاه باعث پژمردگی، زردی، کوتاه قدی، کاهش برگ و یا مرگ گیاه خواهند شد.

Cabbage Whitefly Aleyrodes proletella

 چگونگی آسیب رسانی  : 

برگ درختان فیکوس آلوده به این آفت ابتدا شروع به زرد شدن می کند و درختان فیکوسی که برگ خود را از دست داده اند نشانۀ بارزی از هجوم این حشرات به درختان می باشد. بیشترین گونۀ فیکوس که این حشرات به آن ها حمله می کنند گونۀ ficus benjamina می باشد ولی گونه های دیگر نظیرF. altissima, F. bengalensis, microcarpa F.maclellandii به عنوان میزبان این آفت ها می باشند. از میزبانان دیگر می توان به F. aurea انجیری خفه ، F. microcarpa ، F. lyrata برگ انجیری کمانچه ای و F. macllandii برگ انجیری موزی اشاره کرد.

این آفات در گونه های دیگر فیکوس نیز یافت می شوند. از گیاهان دیگر که میزبان این آفت می باشد می توان به گیاه آزالیا اشاره کرد.

در صورت مشاهده آسیب دیدگی در شاخ و برگ درختان می توان این مگس را در اطراف درختان در حال پرواز مشاهده کرد. بزرگسالان به شکل پروانه ای با بدنی زرد و بال هایی سفید و نوارهایی خاکستری کم رنگ در قسمت میانی بال ها مشاهده می شوند. حشرۀ نابالغ به صورت تخم و پوره در قسمت زیرین برگ ها قابل مشاهده است. پوره ها به رنگ قهوه ای مایل به زرد و چشمانی قرمز رنگ دارند. وجود لکه های کوچک نقره ای و سفید در قسمت زیرین برگ نشانۀ آلوده بودن برگ به آفت می باشد که پس از تبدیل آن ها به شفیره و در نهایت بالغ شدن به صورت خال خال در پشت برگ به صورت کامل نمایان می شوند.

حشرات فلسی

scale insects - Order Hemipterascale insects Order Hemiptera

 شکل ظاهر:

رنگ این حشرات زرد مایل به قهوه ای بوده و بدنشان حاوی پوششی فلس مانند است که از بدن آن ها حفاظت می کند. برخی از فلس ها به شکل نیم کره بوده در حالی که برخی دیگر بیضی و مسطح می باشد.

 اندازه:

طول بدن این حشره از 0/1.6 تا 0/1.4 اینچ می باشد.

 رفتار:

تغذیه این آفات از حشرات از طریق مکیدن شیرۀ گیاه می باشد که باعث توقف رشد و مرگ گیاه می شود. شیره ای که از این حشرات دفع می شود بر روی مبلمان و کف زمین باعث چسبندگی و براق شدن توده ای شده و ایجاد قارچ سیاه می کند که به کپک دوده ای نیز معروف است و آفات دیگر نظیر مورچه ها را نیز جذب می کند.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi