سبد خرید خالی می باشد

8 درمان خانگی برای ازبین بردن مورچه ها

وقتی جمعیت مورچه ها در خانه زیاد می شوند، می توانند آزار دهنده باشند. کلنی مورچه ها در مدت کوتاهی در منزل ایجاد می شوند که می توانند خسارات و صدمات مالی و بهداشتی را برای شما ایجاد کنند. وجود مورچه در خانه بسیار غیر بهداشتی است. برخی از انواع مورچه ها مانند مورچه آتشین و مورچه دروگر (Fire Ant و  Harvester Ant) حتی می توانند انسان را گاز بگیرند. از طرف دیگر ، مورچه های نجار به مصالح ساختمانی آسیب و خسارت می زنند. مورچه های داخل خانه مطمئناً مواد غذای را آلوده می کنند. آنها باکتری هایی را با بدن خودشان حمل می کنند. مورچه ها خانواده متنوعی دارند. آنها حدود 12000 گونه مختلف مورچه در جهان وجود دارد. همه ما از ورود مورچه ها به خانه هایمان خصوصاً در تابستان متنفر هستیم. روش هایی وجود دارد که به خلاص شدن از شر مورچه ها کمک کند. یکی از آنها تمیز نگه داشتن خانه شما است.  در اینجا نحوه خلاص شدن از شر مورچه ها در خانه را برای شما توضیح داده ایم. 

House Ant

درمان خانگی برای از بین بردن مورچه ها

1.گچ

یکی از درمان های خانگی برای خلاص شدن از شر مورچه ها استفاده از گچ است. گچ حاوی کربنات کلسیم است که به دور کردن مورچه ها کمک می کند. مقداری از گچ پودر شده را در مناطقی که محل ورود مورچه ها هستند پودر پاشی کنید، همچنین درب ورودی منزل خطی از گچ بکشید. در حالی که مشخص نیست که چرا این خط از ورود مورچه ها به داخل جلوگیری می کند ، اما مطمئناً موثر است. مطمئن شوید که خط را به گونه ای درست بکشید که در دسترس هیچ کودکی در خانه نباشد. 

2. لیمو

آب لیمو یا پوست لیمو را در مکان هایی که مورچه ها وارد خانه می شوند قرار دهید. مورچه ها ظاهراً از بوی آب لیمو متنفر هستند، بنابراین از این طریق دفع می شوند. هر چیزی ترش و تلخ ممکن است مورچه ها را از خانه شما دور نگه دارد. دقت کنید مورچه ها عاشق شکر و مواد شیرین هستند از ریختن شکر روی زمین و آشپزخانه جلو گیری کنید. بنابراین اطمینان حاصل کنید چیزهای شیرینی که مورچه ها را به خود جلب کند ، نگه ندارید. کانتر آشپزخانه خود را کاملا تمیز نگه دارید. 

Lemon 1024 x 683

3. پرتقال

پرتقال هم مانند لیمو می تواند مورچه ها را از خانه شما دور نگه دارد. یک فنجان آب گرم و چندتا پوست پرتقال خمیری درست کنید، که می تواند به خلاص شدن از شر مورچه ها به شما کمک کند. این خمیر را در اطراف نقاط ورودی مورچه ها پخش کنید و سپس آن را پاک کنید. همچنین می توانید پوست پرتقال را روی تخته آشپزخانه یا هرجایی که فکر می کنید این مورچه ها از آنجا وارد شوند قرار دهید. به عنوان یک عامل بازدارنده طبیعی برای مورچه ها عمل می کند که آن ها را از منزل شما دور نگه می دارد و اطمینان حاصل می کنید که دیگر هیچ مورچه ای به خانه شما مراجعه نمی کند. 

4. فلفل

مورچه ها کاملاً عاشق قند و شکر هستند اما از فلفل متنفر هستند. در مناطقی که مورچه ها به خانه شما وارد می شوند ، فلفل بپاشید. این به خلاص شدن از شر مورچه ها کمک می کند. مورچه ها از فلفل قرمز یا فلفل سیاه متنفر هستند. همچنین می توانید محلول فلفل و آب درست کنید و آن را در نزدیکی مناطق ورودی درب خانه اسپری کنید. فلفل مورچه ها را نمی کشد اما قطعاً آنها را از بازگشت به خانه شما منصرف می کند. اطمینان حاصل کنید که محلی را که می خواهید محلول فلفل را اسپری کنید تمیز باشد. 

black pepper 770 x 436

5. نمک

پخش نمک در نزدیکی گوشه های دیوارها و درزهای که مورچه ها وارد خانه می شوند به دورکردن مورچه ها کمک می کند. نمک تصفیه یکی از بهترین و ارزان ترین راه های خلاص شدن از شر مورچه ها به طور طبیعی است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که آب را بجوشانید و مقدار زیادی نمک به آن اضافه کنید و آنرا هم بزنید تا حل شود. درون یک بطری اسپری بریزید و جایی که فکر می کنید مورچه ها از آنجا وارد می شوند را اسپری کنید. 

6. سرکه سفید

مورچه ها نمی توانند بوی سرکه سفید را تحمل کنند. محلول ترکیب شده از آب و سرکه سفید تهیه کنید. چند قطره روغن زیتون به آن اضافه کنید و خوب تکان دهید. این محلول را در نقاطی که مورچه ها وارد خانه می شوند بپاشید. این کار را هریک روز در میان تکرار کنید. باز هم ، این راه حل ممکن است مورچه ها را از بین نبرد ، اما قطعاً آنها را از ورود به خانه شما دور نگه می دارد. این محلول را اطراف طاقچه های پنجره ، درها و سایر مکان هایی که معمولاً مورچه ها می آیند بپاشید. 

7. دارچین

درب ورودی خانه و مناطقی که فکر می کنید مورچه ها می توانند وارد شوند دارچین و میخک قرار دهید . این روش خوبی برای حفظ بوی تازه گی در خانه شماست. دارچین اغلب به عنوان یک گزینه موثر برای کنترل مورچه در نظر گرفته می شود. اعتقاد بر این است که دارچین به عنوان یک ماده دافع طبیعی عمل می کند زیرا مورچه ها نمی توانند بوی قوی را تحمل کنند. می توانید مقداری روغن زیتون به پودر دارچین اضافه کنید، و اطراف منزل اسپری کنید.

cinnamon 1200 x 811

8. نعناع فلفلی

نعنا فلفلی ضد حشرات است ، که می تواند به شما کمک کند از شر مورچه ها و حشرات خلاص شوید. مورچه ها بوی نعناع را دوست ندارند و به احتمال زیاد از مناطقی که حاوی آثاری از آن است ، دوری می کنند. نعناع فلفلی بوی قوی دارد و برای مورچه ها قابل تحمل نیستند و آنها را از ورود به خانه دور می کند. مخلوطی از 10 قطره روغن زیتون نعناع و یک فنجان آب تهیه کنید و هر کجا مورچه پیدا کردید آن را بپاشید. این کار را روزی دو بار تکرار کنید. 
این مواد خانگی که به راحتی در دسترس هستند را امتحان کنید و با مورچه ها خداحافظی کنید.

Peppermint 1200 x 628

برای کنترل مورچه‌ها و استفاده از درمان‌های خانگی، می‌توانید از روش‌های طبیعی و غیرسمی استفاده کنید. در زیر چند روش خانگی جالب و مؤثر برای کنترل مورچه‌ها آورده شده است:

1. اسید استیک: مورچه‌ها از اسید استیک متنفرند و از مناطقی که این مواد هستند دوری می‌کنند. می‌توانید مخلوطی از آب و استیک را به نسبت 1:1 تهیه کنید و در نقاط ورودی مورچه‌ها، در کنار مسیرهایشان یا در مناطقی که مورچه‌ها دیده می‌شوند، پاشید.

2. آب لیمو: مورچه‌ها از بوی اسیدی موجود در آب لیمو ناراحت می‌شوند. می‌توانید آب لیمو را در مناطقی که مورچه‌ها حضور دارند ریخته و همچنین پوسته‌های لیمو را در نقاط ورودی مورچه‌ها قرار دهید.

3. گیاهان طبیعی: مورچه‌ها به علف‌های خشک و تند ناراحت می‌شوند. می‌توانید برگ‌های خشک از گیاهان مانند آویشن، نعناع و مریم‌گلی در نقاطی که مورچه‌ها به آن‌ها دسترسی دارند، قرار دهید.

4. پودر برنج یا آرد: مورچه‌ها به علف‌های خشک و خرد شده مانند برنج یا آرد حساس هستند. می‌توانید این پودرها را در مسیرها و نقاط ورودی مورچه‌ها پخش کنید. آرد باعث انتفاخ و تورم در دستگاه گوارش آن‌ها می‌شود و برنج هم اثر خشک‌کننده دارد.

5.  آلوئه‌ورا: برگهای آلوئه‌ورا را در نقاطی که مورچه‌ها حضور دارند، قرار دهید. بوی آلوئه‌ورا برای مورچه‌ها ناراحت‌کننده است و می‌تواند آن‌ها را دور کند.

همانطور که می‌دانید، درمان‌های خانگی معمولاً تأثیر کمتری نسبت به مورد ژل مورچه و محصولات حشره‌کشی حرفه‌ای دارند. اگر مشکل مورچه‌ها در منطقه‌ای شدید و پخش شده باشد، بهتر است از ژل مورچه نگین دشت و روش‌های کنترل آفات حرفه‌ای ما استفاده کنید تا به طور کامل این مشکل را برطرف کنید. همچنین بهتر است هنگام استفاده از هرگونه ماده شیمیایی یا طبیعی، دقیقاً به دستورالعمل‌ها و نکات ایمنی موجود در بسته‌بندی توجه کنید.

 ژل نابود کننده مورچه 

محصول ژل مورچه کش 50 گرمی گریزبا عملکرد بالا قادر است حتی مقاوم ترین جمعیت مورچه ها را در کمترین زمان ریشه کن نماید. فرمولاسیون ژل مورچه کش از یک ماده جذاب برای مورچه ها تشکیل شده است که ترکیب این ماده لذیذ و خوش طعم با یک ماده قوی و یک ماده غیردافع منجر به مصرف طعمه ها توسط مورچه ها می شود و نمی توانند در برابر آن مقاومت کنند و از این طریق با اثرگذاری سریع در کمترین زمان ممکن جمعیت مورچه ها کنترل و ریشه کن می شود.

ژل 50 گرمی مورچه کش گریز برای منازل و یا محیط های با مساحتی تا حدود 100 متر مورچه ها را ریشه کن خواهد کرد.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi