تلفن تماس : 88330133      09124540649

خطرات گزش کنه کبوتری (Argas) و مایت

 کنه آرگاس و مایت از جمله مهمترین اکتوپارازیت ها یا انگل هایی هستند که غالبا از بدن کبوتر ها به محل سکونت انسان انتقال یافته و از خون انسان و کبوتر تغذیه می نمایند. این حشرات ناقل بیماری های عفونی و منبع انتقال آنتی ژن هایی هستند که آلرژی های شدید از جمله باعث شوک آنافیلاکسی در انسان می گردد.hazards of pigeon ticks and mites 957×770 کنه های کبوتر

عدم آشنایی با کنه کبوتری و مایت پرندگان باعث می شود تا ما از علائم آلرژیکی ایجاد شدۀ ناشی از گزش این حشرات غافل شویم و در مرور زمان با آلرژی های شدیدتری از جمله شوک آنافیلاکسی مواجه شویم که برای سلامت انسان بسیار خطرناک می باشد.

رشد جمعیت کبوترها در شهرها از یک طرف و از طرفی لانه گزینی و مستقر شدن آن ها در زیستگاه انسان ها به طور فزاینده ای به عنوان یک منبع نگران کننده برای انسان ها بشمار می آید که باعث انتقال پارازیت ها و انگل هایی موجود در بدنشان نظیر کنه های آرگاس، مایت ها، مگس های کبوتری و ... به محل سکونت انسان می گردد.

لانه های کبوتر معمولاً در پشت بام، تراس، لبه های کناری پنجره ها ، درز انقطاع ساختمان، روی کولرها و.... مشاهده می شود و مایت کبوتر در شکاف و درزهای لانه کبوترها زندگی می کنند . این اکتوپارازیت ها برای تغذیه به دنبال خون می باشند و از این جهت وارد منازل می شوند تا بتوانند از خون گرم انسان تغذیه داشته باشند. نیش کنه ها به همراه سوزش و آلرژی های پوستی شدید و ضعیف بسته به واکنش ایمنی که سیستم ایمنی افراد دارد، متفاوت می باشد. دور کردن کبوترها از محل زندگی و حفظ اصول بهسازی محیط می تواند از آلودگی محیط به کنه ها و مایت ها پیشگیری نماید.

کنه کبوتری و مایت کبوتر در ابتدا پارازیت و انگل بدن کبوتر ها بوده و پس از ورود به منازل جهت تغذیه به انسان حمله می کنند تا بتوانند از خون انسان تغذیه داشته باشند که گاها در صورت عدم توجه به این حشرات در محیط داخل منزل فرد مبتلا به شوک آنافیلاکسی و مشکلات آلرژیکی می شود.

 علایم شوک آنافلاکسی در انسان:

واکنش های پوستی از جمله کهیر، قرمزی پوست ، رنگ پریدگی

  • حالت تهوع ، اسهال و استفراغ
  • درد شکمی
  • تورم زبان و لب
  • تغییر نبض
  • احساس گرمای زیاد بصورت ناگهانی (گُر گرفتن)
  • خس خس در سینه و مشکلات تنفسی
  • مور مور شدن دست و پاها

در صورت مشاهده کنه آرگاس ، مایت  و مگس  کبوتر در محل سکونت در جهت مبارزه و سمپاشی با شرکت سمپاشی نگین دشت تماس بگیرید تا کارشناسان روش ها و پیشنهادات لازم در جهت رفع آلودگی را به شما ارائه دهند.

کارشناسان نگین دشت با بررسی و شناخت کنه کبوتری ، مایت در محل زندگی انسان می توانند در جهت پیشگیری از بروز یک عامل آنافیلاکسی خطرناک برای افراد نقش مؤثری داشته باشند.

مهندسان ماهر با تجربه در زمینه مبارزه و سمپاشی کنه کبوتر و مایت پرندگان به شما خدمات لازم را ارائه می دهند و از طرفی با آموزش اصول بهسازی محیط روش های پیشگیری را نیز به شما ارائه می دهند. ما به شما عزیزان پیشنهاد می کند تا با تماس با ما از شر این حشره برای همیشه رهایی یابند.

سمپاشی کنه کبوتری

 در یکی از مطالعاتی که در راستای شناخت بیشتر بیماری هایی که کنه ها به انسان انتقال می دهند، محققان یکی از دانشگاه های معتبر ایتالیایی بر روی کلیه واکنش های آلرژیکی که کنه بر روی بدن انسان به جا می گذارند تحقیقات کاملی را بعمل آورده در یکی از موردهایی که به آن اشاره داشتند فردی 44 ساله که پس از گزش کنه ها دچار شوک آنافیلاکسی شده و به سرعت خانواده وی او را به بیمارستان انتقال داده بودند که علائمی مانند جوش های پوستی در محل گزش، حالت تهوع شدید، تنگی نفس و خس خس سینه، از دست دادن سطح هوشیاری با ضربان قلب بسیار بالا و التهاب در قسمت پلک ها و لب ها و... در وی توسط پزشکان گزارش داده شده بود که همگی نشانه شوک آنافیلاکسی در فرد بود و بلافاصله پزشکان با تزریق داروهایی نظیر اپی نفرین ( آدرنالین) در جهت کاهش علائم آلرژیکی اقدام کرده و واکنش های آلرژیک بدن فرد پس از 24 ساعت با تزریق داروها رفع گردید و تنها خارش های پوستی، قرمزی پوست و علائمی نظیر خستگی در فرد بنظر می رسید. شوک آنافیلاکسی شدید بر روی سیستم پوست، قلب، عروق و تنفس تأثیر بسزایی داشته و می تواند خطر مرگ به همراه داشته باشد. البته لازم به ذکر است شوک آنافیلاکسی در همه افراد اتفاق نمی افتد و زمانی در برخی افراد رخ می دهد که شخص مدت زمان زیادی در محیط آلوده به این پارازیت ها زندگی کرده و اقدامی در جهت رفع آلودگی محیط انجام ندهد.

فرد مورد نظر اذعان کرد که قبلاً هم بصورت مداوم خارش های پوستی را داشته ولی چون افراد دیگر در خانه موردی نداشتند به آن اهمیتی نمی داده و از طرفی طبق گفته فرد در زیر سقف زیر شیروانی کبوترها لانه کرده بودند و از این طریق کنه ها از طریق درزها و شکاف ها و سقف هابه منازل انتقال پیدا کردند.

در مراکز تعیین آلرژی، پزشکان پس از بررسی آلرژی افراد به مواد غذایی، آلرژی به حشرات را نیز مورد آزمایش قرار می دهند.

در هنگام مواجه با کنه کبوتری و مایت، درمان آلرژیک های فرد نکته قابل توجهی می باشد. ولی رفع آلودگی محل از مهمترین نکات و در اولویت قرار دارد. پس از پاکسازی محیط از وجود این پارازیت ها، بحث بهسازی محیط بستن درزها و شکاف های ورودی کبوترها به محیط داخل منزل از نکات بسیار مهم دیگر به شمار می آید.

 از نشانه های تشخیص نیش و گزش کنه کبوتر می توان به نکات ذیل اشاره نمود:

1 خارش های پوستی

2 ایجاد جوش های ریز بر روی پوست بخصوص روی قسمتی از بازوها و دست ها و زیر شکم

3 شنیدن صدای کبوتر در قسمت دیوار پشتی ساختمان، پشت بام، سقف کاذب، تراس و ...

4 مشاهده لانه کبوتر در نزدیکی محل زندگی و ....

 

 سوالات متداول مشتریان 

آیا کنه کبوتر برای انسان مضر است؟

کنه‌ها در ایران انواع مختلف بیماری را به انسان منتقل می‌کنند، علاوه بر انتقال انواع عوامل بیماری زا کنه باعث وحشت و ایجاد گزش های پوستی و افزایش سطح آلرژی بدن می شود. بایستی بلافاصله اقدام به مبارزه اصولی و ایمن با آن ها بکنیم

آیا از نیش کنه می توان بیمار شد؟

کنه ها از دسته حشرات انگلی می باشند که طیف وسیعی از بیماری ها را به انسان انتقال می دهد.کنه ها گاهی اوقات می توانند باعث واکنش های آلرژیک جدی، از جمله مشکلات تنفسی یا تورم اندام یا گلو شوند. به محض دیدن این علایم بایستی سریعا به اورژانس مراجعه کرد.

آیا کنه می تواند وارد پوست بدن و موی سر شوند؟

کنه می تواند منجر به عفونت باکتریایی در جریان خون شود که می تواند باعث عوارض بالقوه تهدید کننده زندگی شود، از جمله یک پاسخ ایمنی شدید به نام بیماری سپسیس می شود. عامل اصلی ایجاد بیماری پوستی گال که حشره به زیر پوست بدن نفوذ می کند و در انجا تخمریزی می کنند یه نوع کنه می باشد.

 


 فیلم آموزش شناخت و سمپاشی کنه کبوتر


بیشتر بدانید:

   

نظرات (1)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

امدیم دلسوزی کنیم به کبوتر ها دان دادیم زندگیم کنه برداشته

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت


درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی