سبد خرید خالی می باشد

تصاویر جهت شناخت کنه کبوتری (Argas-reflexus)

 کنه کبوتری یا کنه آرگاس (Argas reflexus) انگل اصلی پرندگان به ویژه کبوترها به حساب می آید. امروزه با توجه به گسترش ساخت و سازها در شهر ها و وجود درزهای انقطاع در بین ساختمان ها از طرفی لانه گذاری کبوتران در این منافض سبب شده این کنه از طریق لانه کبوترها عمدتا توسط سقف های کاذب وارد منازل آپارتمانی شهروندان شود، که این خود باعث بوجود آمدن آلودگی و به خطر افتادن سلامت برخی از شهروندان شده است.

سمپاشی کنه کبوتری

 

در واقع وجود این کنه سبب واکنش های آنافیلاکتیک و ایجاد آلرژن ها شده است و همچنین گزش این کنه میتواند برخی از پاتوژن هارا نیز انتقال دهد. کنه ارگاس می تواند ضمن خونخواری از میزبان (کبوتر و انسان) یکسری از بیماری ها مانند بولیا و تب راجعه و اسهال خونی و ... را به انسان منتقل کند.

از همین رو مبارزه دقیق و اصولی با این حشره از اهمیت بالای در زندگی های شهری برخوردار است.

قابل ذکر است یک گونه خطرناک این حشره به نام آرگاس ایرانی (نام علمی: Argas persicus) در ایران وجود دارد که توسط محقق آلمانی در شهر میانه کشف شد که اکثر گونه های که در ایران دیده میشود از این نوع گونه کنه ارگاس میباشد.

شکل ظاهری کنه ارگاس:

اندازه طول کنه کبوتر در حدود 4 الی 6 میلی متر می باشد.

دهان به صورت جناحی در حاشیه جبهه بدن کشیده شده است . مشاهده سر از قسمت فوقانی امکان پذیر نیست، سر در امتداد بدن قرار دارد و ناحیه شکمی از یک صفحه سخت و ضخیم تشکیل شده است. پوست این حشره به نظر چروک و چرمی به نظر می آید.

برای شناخت بیشتر کنه کبوتر روی لینک کلیک کنید.

کبوتر چه بیماری هایی را به انسان انتقال می دهند؟

 فضله و مدفوع کبوترهای وحشی یکی از روش های انتقال بیماری به انسان می باشد. بیشترین خطر ابتلا به بیماری برای افرادی است که سیستم ایمنی بسیار ضعیفی دارند.یکی از روش های متدوال انتقال بیماری در هنگام نظافت فضولات پرندگان گرد و غبار ناشی از فضولات وارد ریه ها شده و بیماری های خطرناکی را به افراد انتقال می دهند

 

تصاویر کنه کبوتری (photo-Argas-reflexus) کلیک کنید


 

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi