سبد خرید خالی می باشد

سوالات سمپاشی ساس

قهوه ای تیره 

5 تا 4 میلی متر

از خون تغذیه می کنند

به تاریکی علاقه مند هستند

در شکاف درزها مخفی می شوند

Image

همه می دانیم حشره ساس تختخوابی، حشره ای بسیار آزار دهنده می باشد. نابودی و ریشه کنی ساس به مهارت کارشناسان و متخصصان حشره شناسی با تجربه نیاز دارد از طرفی داشتن اطلاعات کافی در مورد بیولوژی ساس تختخوابی به شما کمک می کند تا از هر گونه تأخیر در امر ریشه کنی و سمپاشی ساس پیشگیری نموده و آسیب زیادی به وسایل منزل و از همه مهمتر سلامت افراد خانواده وارد نشود.

ساس تختخوابی چه حشره ای است؟

حشره ساس یک انگل خونخوار محسوب می شود که از خون گرم میزبان تغذیه می کند. معمولاً ساس بالغ را در نزدیکی محل استراحت و بیشتر در نزدیکی تختخواب خود مشاهده می کنید. محل گزش ساس روی سطح پوست انسان ایجاد التهاب و قرمزی می نماید و در برخی مواقع باعث عفونت ثانویه در محل گزش می شود و از طرفی بهداشت منزل را نیز به خطر می اندازد و به راحتی از طریق وسایل و بخصوص لباس های شما به سایر مکان هایی که شما تردد دارید انتقال می یابد و این دلیل اصلی انتشار سریع ساس در حال حاضر می باشد. اکثر افرادی که در محل سکونت خود ساس دارند بدون رعایت موارد پیشگیری از انتقال ساس، با افراد دیگر رفت و آمد می کنند و ساس را با لباس و وسایل خود به مکان های دیگر انتقال می دهند.

ساس پرواز نمی کند و قابلیت پرش هم ندارد و تنها از طریق مخفی شدن در لباس و کیف ، چمدان و سایر وسایل شخصی افراد وارد سایر منازل می شود و به سرعت، کل منزل شما را درگیر می نماید.

ساس چه شکلی می باشد؟

ساس بالغ 4 تا 5 میلیمتر طول و حدود 1/5 تا 3 میلیمتر عرض (تا حدودی به اندازه یک دانه سیب) با سر کوچک و بدن بیضی شکل بزرگ می باشد. پوره های ساس حدود 1 میلیمتر است و بسیار کوچک به رنگ کرم و شفاف می باشد. ساس قبل از تغذیه بسیار کوچک و کم رنگ هستند.

bedbugs شکل ساس

 

ساس بالغ بیشتر کجا مشاهده می شود؟

ساس پس از ورود به منزل در تمامی نقاط منزل تخم ریزی می نماید ولی ساس بالغ در همه نقاط دیده نمی شود و بیشتر در نزدیکی محل استراحت از جمله مبلمان و تختخواب مشاهده می شود. ساس ها در درز و شکاف پرده ها، مبلمان ، رختخواب ، کمد و سایر قسمت ها تخم ریزی می نمایند ولی ساس بالغ بیشتر در نزدیکی محل خواب مشاهده می شود ولی مشاهده تنها یک عدد ساس نشان دهنده وجود آلودگی در کل منزل می باشد.

ساس ها چطور زیاد شده است؟

پس از جنگ جهانی دوم تا حدودی با ورود حشره کش های مدرن ساس ها را از بین بردند و بازگشت مجدد آن ها از سال 1990 بسیار قابل توجه بود و در سراسر دنیا افزایش یافتند. عواملی مانند سفرهای بین المللی و مهاجرت افراد در گسترش سریع ساس در دنیا نقش بسیار مهمی داشت.

ساس چقدر عمر می کند؟

ساس از سایر حشرات عمر بیشتری می کند. ساس بالغ تا یکسال بدون غذا به راحتی زنده مانده و به خواب زمستانی می روند. طول عمر معمول ساس بالغ حدود 10 ماه می باشد و سپس چرخه جدید آنها مجدد رشد پیدا می کند.

ساس چگونه تولید مثل می کند؟

تخم ساس حدود 10روز طول می کشد خارج شوند و در حالت عادی و شرایط مناسب در طول مدت 37 روز می تواند به بلوغ برسند. هر ساس می تواند سه تا هشت تخم در هفته تولید کند و در طول زندگی خود بیش از 300 تخم می گذارد.

چگونه ساس در منزل پخش می شود؟

ساس پس از ورود به منزل به راحتی از یک اتاق به اتاق دیگر انتقال می یابد و در مدت زمان کوتاهی کل منزل را آلوده می کند. بیشترین روش انتقال ساس از طریق لباس، کیف، چمدان و ... می باشد. در مسافرت ها یا خرید وسایل کهنه و دست دوم ساس وارد منزل شما می شود.

چرا خانه من ساس آمده است؟

همه منازل می توانند در معرض انتقال ساس قرار بگیرند حتی اگر نظافت کامل رعایت شود. ولی منزل افرادی که بیشتر سفر می کنند بیشتر در معرض انتقال ساس قرار می گیرد. افرادی که منزل بستگان آن ها به ساس آلوده شده است، چنانچه با آن ها در رفت آمد باشند احتمال سرایت ساس به منزلشان است.

آیا ساس به دلیل عدم رعایت نظافت ، بهداشت و کثیفی به منزل وارد می شود؟

 

یکی از باورهای غلط مردم این است که ساس به دلیل عدم رعایت نظافت و بهداشت وارد منازل می شود ولی در واقع ساس می تواند در هتل های مجلل 5 ستاره یا رستوران های لوکس نیز انتقال پیدا کند. تغذیه این حشره از آنجا که از خون می باشد به دلیل راحتی و در دسترس بودن میزبان (انسان) به سادگی صورت گرفته و رشد پیدا می کنند.

ساس در موی سر, گزش ساس در سر, ساس در مو,

از نشانه های وجود ساس در منزل چیست؟

پس از پیشرفت آلودگی مشاهده لکه های قهوه ای کوچک (مدفوع ساس)، و لکه های خون روی تشک و ملحفه از نشانه های بارز گسترش آلودگی ساس می باشد. از طرفی مشاهده تخم های ساس به صورت بسیار کوچک و شفاف در آلودگی های شدید در شکاف تشک، تخت ، مبلمان و قرنیزها یکی دیگر از نشانه های گسترش و پیشرفت آلودگی ساس است.

آیا ساس بالغ فقط در تختخواب و اتاق خواب هستند؟

خیر، ساس در درز و شکاف الیافی مانند لباس، رختخواب ، مبل ، پرده و ... زندگی می کند ولی به دلیل نیاز به تغذیه ازخون میزبان در اطراف محل استراحت و خواب به آسانی قابل شناسایی و مشاهده می باشد.

آیا ساس روی لباس هم دیده می شود؟

بله و از طریق لباس به راحتی از یک مکان به مکان دیگر منتقل می شود و محیط را آلوده می نماید. 

ساس چه خطری برای سلامت انسان دارد؟

از خطرات ساس برای سلامت انسان به مواردی مانند مشکلات عاطفی و روانی فرد به دلیل عدم خواب شبانه، شوک آنافلاکسی (آلرژی شدید) ، کم خونی، ایجاد عفونت ثانویه در محل گزیدگی و ... می باشد. مبارزه با ساس در مراحل ابتدایی آلودگی ساس می تواند از بروز خطرات سلامتی ناشی از ساس برای انسان پیشگیری نموده و علاوه بر این سمپاشی را اگر در اسرع وقت انجام دهید از آلودگی شدید وسایل منزل و دور ریختن آنها پیشگیری می نمایید.

آیا ساس باعث گسترش بیماری می شود؟

ساس تنها باعث ایجاد کم خونی در فرد می شود و از طرفی محل گزش در اثر خاراندن می تواند به عفونت ثانویه مبتلا شود.

چگونه در هنگام سفر از انتقال ساس به منزل خودداری کنیم؟

برای جلوگیری از انتقال ساس در حین سفر باید هنگام تحویل اتاق کلیه وسایل خواب شامل تشک ، ملحفه، پتو، مبلمان و ... را بررسی کرد و از عدم وجود لکه های خون یا تخم ساس اطمینان حاصل کنید. چمدان ، کیف و وسایل خود را روی زمین نگذارید و روی یک میز بلند قرار دهید. لباس های خود را آویزان کنید و قبل از انتقال وسایل به اتاق کلیه قسمت ها را چک کرده و بعد در اتاق مستقر شوید. بعد از ورود به اتاق لباس ها و وسایل خود را روی تخت ، مبل و زمین نریزید و برای پیشگیری از آلودگی، لباس ها را یا از چمدان در نیاورید و یا در کمد آویزان کنید.

چگونه ساس برای افراد مشکل ایجاد می نماید؟

ساس به دلیل اینکه به راحتی انتقال پیدا می کند و از طرفی سریع گسترش می یابد از لحاظ عاطفی و روانی فرد را دچار اختلال می کند از طرفی آلرژی های شدید ایجاد کرده و در برخی مواقع در محل گزش ایجاد عفونت ثانویه می نماید. فرد دچار استرس شده و در آلودگی های شدید کلیه وسایل خواب یا سایر وسایل خود را باید به دلیل آلودگی دور بریزد.از طرفی به دلیل استرس و کم خوابی افراد در شب دچار ناراحتی های روحی و روانی می شوند.

چگونه ساس را از بین ببریم؟

شرکت سمپاشی نگین دشت با بهره گیری از دانش کارشناسان ماهر و بهترین سموم مجاز با ارائه یک برنامه مدون در جهت ریشه کنی و سمپاشی ساس منزل شما اقدام می نماید. متخصصان شرکت پس از بازرسی کامل و بررسی میزان آلودگی محل بهترین روش را در جهت ریشه کنی به شما ارائه می دهند سپس با آموزش روش های پیشگیری از ورود ساس در ایمن سازی منزل به شما کمک می کنند.

آیا ساس از حیوان خانگی (سگ و گربه) نیز تغذیه می کند؟

ساس خون میزبان خود یعنی انسان را در همه مواقع ترجیح می دهد ولی در صورت نبود انسان جهت تغذیه از خون حیوانات خانگی خونگرم از جمله گربه ، سگ و ... نیز تغذیه می نماید.

چرا درمان ساس از سایر حشرات دشوارتر می باشد؟

ساس در برابر سموم و درمان هایی که برای از بین بردن سایر حشرات استفاده می شود به شدت مقاوم می باشد و در صورتی که سموم درست و روش های اصولی برای ریشه کنی استفاده نشود پروسه ریشه کنی اثر معکوس خواهد داشت و ساس به شدت مقاوم می شود از طرفی ساس به مدت طولانی بدون تغذیه نیز زنده می ماند و به سرعت تولید مثل می کند و حتی سرعت تکثیر آن ها افزایش می یابد به همین دلیل است که افرادی که با روش خوددرمانی اقدام به ریشه کنی ساس می کنند در ابتدا تصور می کنند تعداد آن ها کم شده ولی بعد از مدت کوتاهی متوجه افزایش تعداد و مقاومت ساس ها می شوند.

آیا اسپری الکل یا سرکه برای درمان ساس مؤثر است؟

الکل یک ماده شیمیایی و قابل اشتعال می باشد و تخم و پوره های ساس به شدت در برابر اسپری الکل مقاوم می شوند پس نه تنها با استفاده از الکل و سرکه ساس را از بین نمی رود بلکه آن ها را مقاوم می کند و از طرفی تعویق در بحث ریشه کنی ساس سلامت افراد را نیز به خطر می اندازد.

آیا مواد شیمیایی مانند سفید کننده ها می تواند ساس را از بین ببرد؟

مواد پاک کننده از جمله سفید کننده ها نیز دقیقا مانند الکل عمل می کنند و تخم و پوره های ساس را مقاوم می نماید از طرفی به شدت سلامت تنفس و ریه های شما را دچار مشکل می نماید.

آیا استفاده از گاز شیمیایی در درمان ساس مؤثر است؟

زدن هر گونه موادی که ایجاد گاز ، بخار و دود در منزل نماید غیرقانونی و غیرمجاز است . این مواد علاوه بر اینکه سلامت افراد واقع در کل ساختمان را به خطر می اندازد از طرفی به دلیل فرار بودن گاز روی تخم ساس اثرگذار نخواهد بود.

آیا گرما و سرما در از بین ساس نقش دارد؟

بله البته سرمای زیر منفی 20 درجه سانتیگراد و گرمای بالای 100 درجه سانتیگراد که عملاً این خود وسایل منزل را نابود کرده و ضمن اینکه تخم ساس را در درز و شکاف منازل نابود نمی کند.

آیا شما قادرید ساس را خودتان از بین ببرید؟

سوالی که اغلب کسانی که در منزل خود با ساس مواجه می شوند و این سوال را در ذهنشان دارند که آیا می تانند به صورت خوددرمانی ساس را از بین ببرند به همین دلیل روش های مختلف ریشه کنی ساس به همراه سموم متعددی را امتحان می کنند و تنها نتیجه این عمل آن است که ساس نسبت به سموم مقاوم شده و تأخیر در امر سمپاشی باعث دور ریختن بیشتر وسایل داخل منزل می شود.

در صورت مواجه با ساس در محل سکونت از چه اشتباهاتی پرهیز کنیم؟

مبارزه و درمان ساس امری تخصصی است که تنها یک متخصص حشره شناسی باتجربه و ماهر می تواند انجام دهد. از اقدام به روش های خوددرمانی به شدت پرهیز کرده تا پروسه ریشه کنی به تعویق نیافتد و از طرفی در نظر داشته باشید شما می توانید  با یک روش اصولی ، استفاده از سموم مجاز و تخصص یک کارشناس، تنها با یک دوره سمپاشی ساس منزل خود را ریشه کنید.

کمک خواستید؟ ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم

با گارانتی کتبی

ساعت اداری در خدمتیم

سمپاشی ساس زیر نظر دانشگاه شهید بهشتی

negindasht

خدمات سمپاشی ساس

با بیش از 40 سال تجربه و تخصص 

ساس چقدر خطرناک است

خود درمانی و سمپاشی غیر اصولی

سمپاشی های غیر اصولی و خود درمانی باعث به خطر افتادن جان اعضای خانواده می شود.

عکس العمل های آلرژیتیک

برخی از افرادی که توسط ساس گزیده می شوند، واکنش های آلرژیک را تجربه کرده اند که نیاز به مراقبت پزشکی دارد.

 

عفونت های پوستی

ممکن است یک یا دو روز پس از گزش ساس دچار خارش، خال قرمز یا تورم شوید. خاراندن محل گزش ممکن است منجر به عفونت ثانویه شود.

کم خونی و خواب رفتن دست و پا

زمانی که ساس در منزل شما به شدت زیاد می شوند شما هر شب در معرض گزش آن ها هستید به مرور زمان دچار مشکلات کم خونی و خواب رفتن دست ها و پاها می شوید.

اضطراب + بی خوابی

اگر نگران ساس هستید، احتمالاً زیاد نمی خوابید. شب های مضطرب و بی قرار می تواند زندگی روزمره شما را تحت تاثیر قرار دهد.

 

تولید مثل سریع

ساس ها خیلی سریع تکثیر می شوند. در واقع، ساس‌های ماده هر روز 1 تا 5 تخم می‌گذارند و ممکن است در طول یک عمر تا 500 تخم بگذارند.

 
 
 
logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi