سبد خرید خالی می باشد

آموزش شناسایی و گزش ساس

چنانچه فقط از وجود یک ساس ماده بارور در منزل غافل شویم در مدت کمتر از سه ماه با حدود 300 ساس بالغ و 1000 عدد تخم ساس مواجه خواهید شد!

چگونه نیش ساس را تشخیص دهیم؟

نیش ساس تختخوابی معمولاً به صورت یک ترشحات قرمز روی پوست ظاهر می‌شود و می‌تواند باعث خارش شدید و التهاب پوست شود.

1. بررسی علائم: گزش و نیش ساس تختخوابی معمولاً در شب ایجاد شده و در طول روز باعث علائم خارش شدید در محل گزش خواهد شد. در صورتی که شما یا افراد دیگری که با شما در یک منزل زندگی می کنند و در همان محل خوابیده‌اند، علائم و آثارخارش روی پوست خود داشته باشند، می‌تواند نشانگر وجود آلودگی منزل به ساس تختخوابی باشد.

2. استفاده از روش لمس: با استفاده از انگشتان خود، به دنبال هر گونه نقطه قرمز، نوک تیره یا متورم روی پوست خود بگردید. این نقاط ممکن است به نیش ساس تختخوابی مرتبط باشد و مدام بدن خود را چک کنید تا در صورت ایجادگزش جدید متوجه شوید.

3. بررسی تختخواب و پوشاک: لکه های خون و لکه سیاه ( فضولات ساس) در تختخواب، ملحفه، هر گونه پوشاک یا لباس ها دیده می شود.حتی توجه داشته باشید در صورتی که شب ها روی زمین می خوابید حتما فرش بخصوص ریشه های آن را چک فرمایید.

۴. بررسی محل گزش: ساس تختخوابی معمولاً در نواحی پوستی که مستقیماً در تماس با تختخواب قرار می‌گیرند، التهاب پوستی ایجاد می شود. بنابراین، بررسی نواحی مانند پشت، گردن، بازوها و پاها می‌تواند کمک کند گزش ساس تختخوابی مشاهده شود. در این نواحی،  علائمی مانند خطوط قرمز روی پوست، نوک‌های تیره یا خشکی پوست مشاهده می‌شود.

۵. استفاده از برس برای شناسایی ساس: استفاده از برس نازک و یا پرزگیر برای مشخص کردن وجود ساس تختخوابی می‌تواند مفید باشد. برس را روی سطح تختخواب بکشید و سعی کنید ساس‌ها را به صورت کوچک و سیاه روی برس مشاهده کنید.

در صورتی که اطمینان ندارید گزش ساس تختخوابی را تشخیص داده‌اید، توصیه می‌شود به پزشک پوست متخصص مراجعه کنید. پزشک تا حدودی می‌تواند با توجه به علائم و نشانه‌ها، گزش ساس را تشخیص دهد سپس درمان مناسب را تجویز کند.

لکه های خون، لکه های سیاه و تیره رنگ ناشی از وجود فضله و مدفوع ساس و از طرفی مشاهده پوسته های ساس از نشانه های وجود آلودگی حشره ساس تختخوابی در منزل می باشد.

بیشترین نواحی که بدن انسان در معرض گزش ساس قرار می گیرد عبارت اند از:

"دست، صورت، شکم، شانه ، پاها و بازوها" می باشد. در صورتی که همیشه گزش ها در این نواحی پراکنده نیست و گاهی گزش به شکل تجمعی در یک نقطه صورت می گیرد و یا به شکل خطی یا زیگزاگی این گزش روی پوست رخ می دهد. این محل گزش بسیار منطقه ای کوچک بوده که ممکن است التهاب پیدا کند و یا به همراه خارش، قرمزی محل گزش و یا حتی به شکل زخم در محل ظاهر شود و این واکنش پوست به سرعت پس از گزش ظاهر نمی شود ممکن است حتی پس از گذشت چند روز یا چند ساعت علایم گزش روی پوست به شکل آلرژی نمایان شود.

حشره ساس به آرامی حرکت می کند، اندازه بدن آن ها بین 4 تا 5 میلی متر است. حشره ساس تختخوابی می تواند در مدت زمان کوتاهی به سرعت تکثیر و گسترش پیدا کند، تشخیص زودهنگام آلودگی ساس در منزل برای جلوگیری از گسترش آلودگی از اهمیت  مهم و حیاتی برخوردار است . از همه مهمتر در صورت اقدام به موقع وسایل شما دیگر نیاز به دور ریختن نخواهد داشت. بهتر است بدانید، تنها منبع تغذیه ساس تختخوابی خون گرم اول انسان و در صورت عدم دسترسی به انسان از خون حیوانات خانگی (سگ و گربه) تغذیه می کنند.

ساس نابالغ جهت بلوغ و ساس ماده نیز جهت تخم ریزی باید از خون میزبان تغذیه داشته باشند.

when bed bugs bite 300×249

 آیا حشره ساس تختخوابی خطرناک است؟

حشره ساس از خون گرم انسان تغذیه می کند. گزش ساس در انسان منجر به انتقال علائم آلرژیکی و بیماری های پوستی مختلف می شود در برخی محل گزش شبیه التهاب کوچک قرمز رنگ بوده و در برخی تاول های برجسته پوستی ایجاد می شود. التهاب های پوستی ناشی از نیش ساس ظرف مدت چند ساعت و در برخی موارد ظرف چندین روز خوب می شود. در افرادی که به گزش ساس آلرژی شدید نشان می دهند معمولا بعد از گزش ساس احساس خستگی و تب می کنند و در برخی مواقع فرد دچار شوک آنافلاکسی خواهد شد که تمامی این موارد به سیستم ایمنی بدن فرد بستگی دارد. از شایع ترین عوارض پوستی گزش ساس می توان به ماکولوپاپولر، پسوریازیس، لوپوس، اریتماتوی دیسکوئید اشاره کرد .

 

آیا گزش حشره ساس در تمامی افراد خانواده به یک شکل می باشد؟

نوع گزش و آلرژی ایجاد شده ساس بر روی پوست بدن، در افراد مختلف متفاوت بوده و به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. ساس در هنگام تغذیه از خون انسان ماده ضد انعقادی (anti-coagulant) را با آب دهان خود به محل گزش ترشح می کند که این ترشحات ضد انعقادی عمدتاً یکی از مسئولیت های چگونگی واکنش پوست فرد نسبت به نیش حشره را به عهده دارد و به دلیل حساسیت های مختلف افراد سایز گزش و شکل آن ها نیز کاملاً متفاوت است. فاکتورهای دیگری که به سایز گزش و در واکنش افراد تأثیر می گذارد تعداد دفعاتی است که یک فرد تحت گزش قرار می گیرد در صورتی که تعداد دفعات آن ها زیاد یا کم باشد واکنش و حساسیت بیشتر و یا کمتری را به دفعات گزش از خود نشان می دهد.

اندامی که ساس جهت تغذیه خود استفاده می کند به شکل خرطوم کشیده ای بوده که خون انسان را از طریق آن می مکد و تغذیه می کند. نیش این حشره در ابتدا اصلاً دردناک نیست و تا ساعت ها و حتی تا چند روز فرد ممکن است متوجه آن نشود و این خاصیت به ساس کمک می کند که حتی در هنگام تغذیه گاهاً به مدت حدوداً 10 دقیقه در هر بار گزش از خون انسان تغذیه نماید و شخص در این هنگام متوجه گزش نشود..

محل هایی که بیشتر در معرض گزش این حشرات قرار می گیرد شامل قسمت بالا تنه ، گردن ، دست و بازوها و پاها می باشد.

اگر می‌خواهید امروز با یک متخصص با تجربه سمپاشی ساس ملاقات کنید، با شماره 88330133 تماس بگیرید.

شکل و اندازه گزش و نیش ساس

 

Difference Bites bed bug by negindasht 650×366

شکل گزش ساس به عوامل مختلفی بستگی دارد. حشره ساس وقتی پوست را سوراخ می کنند تا یک وعده خونی بخورند، همراه با بزاق خود یک ماده ضد انعقاد تزریق می کنند. این ضد انعقاد بیشتر مسئول نحوه واکنش فرد به گزش و تعیین اندازه نیش حشره است. از آنجایی که افراد نسبت به نیش ساس حساسیت های مختلفی خواهند داشت، اندازه گزش نیز متفاوت خواهد بود. عامل دیگری که بر اندازه واکنش ساس تأثیر می گذارد تعداد دفعاتی است که یک فرد گاز گرفته می شود. واکنش‌های گاز گرفتن افرادی که چندین بار گاز می‌گیرند نیز متغیر است و با افزایش تعداد نیش‌ها، واکنش آن‌ها ممکن است کم و متوسط و شدید باشد.

گزش ساس در انسان منجر به آلرژیک های پوستی مختلفی می شود در برخی این گزش شبیه التهاب کوچک قرمزی رنگ در برخی تاول های برجسته پوستی ایجاد می شود. التهاب های پوستی ناشی از گزش ساس در برخی علایم آن در ظرف چند ساعت و در برخی چندین روز به طول می انجامد. در افرادی که به گزش ساس آلرژی شدید نشان می دهند معمولا بعد از گزش ساس احساس خستگی و تب می کنند.

danger signal استفاده از قرص برنج و انواع گازهای تدخینی مانند گاز گوگرد به صورت سمپاشی گازی ساس توسط شرکت های غیر مجاز(شرکت های خدمات نظافتی) و حتی مجاز ، سال ها است توسط وزارت بهداشت غیر قانونی اعلام شده است و به شدت برای شما و همسایگان خطرناک می باشد و این مواد به شدت بر روی لوازم الکترونیکی منزل مانند تلویزیون اثر مخربی دارد و باعث کوتاه شدن عمر مفید آن ها می شود. همچنین کمکی به ریشه کنی تخم حشره ساس نخواهد کرد.

نشانه های گزش ساس بر روی پوست : 

ضایعه ناشی از گزش ساس بر روی پوست ، توسط پزشک متخصص بیماری های پوست تا حدودی قابل تشخیص است. علایم گزش ساس غالبا متعدد و اکثر مواقع به صورت خطی و نواری روی پوست مشاهده می شود. بعضی از افراد وقتی در معرض گزش ساس قرار می گیرند دچار خارش - تورم - قرمزی پوست -  تاول های پوستی و ... حدوداً یک روز تا چند ساعت پس از گزش می شوند اگرچه گزش تا چند روز ممکن است آثار آن دیده نشود و حتی برخی از افراد هیچ گونه واکنشی را به گزش ساس نداشته باشند و گزش ساس هیچ نشانه ای را بر روی پوست ایجاد نکرده باشد و به طور کامل ممکن است متوجه اینکه ساس آن ها را گزیده ، نشوند که همین باعث شدت تکثیر گسترده ساس در منزل می شود.

بر خلاف سایر حشرات مانند کک و کنه، گزش ساس گاهاً می تواند با نشانه های کوچک گزش به همراه قرمزی، تورم و خیلی خفیف بر روی پوست به همراه داشته باشد که یکی از نشانه های آن محلی است که مورد گزش قرار گرفته است.

نیش ساس چند روزه خوب می شود؟

گزش ساس می تواند خارش و التهاب شدید پوستی ایجاد کند. فردی که دچار گزش شده در ابتدا در محل گزش، سوزش ایجاد می شود که پس از مرحله سوزش، جوش های قرمز شبیه به کهیر ایجاد می شود و در برخی افراد با شدت آلرژیک بالا، تاول های پوستی و التهابات شدید را به همراه دارد.

بطور کل 25 درصد افراد در اثر گزش ساس دچار التهاب و آلرژیک پوستی می شوند و از طرفی 75 درصد افراد در هنگام گزش هیچ گونه آلرژیک پوستی ایجاد نمی شود، در واقع ساس از خون این افراد تغذیه می کنند ولی سیستم ایمنی بدن این افراد هیچ واکنش آلرژیکی نسبت به گزش از خود نشان نمی دهد. به طور کل علت ایجاد ضایعه پوستی بعد از گزش ساس واکنش پوست به پروتین بزاق ساس ها و آلودگی میکروبی می باشد.

نیش ساس معمولا 5 الی 10 روز زمان نیاز دارد تا بهبود یابد البته این مدت در افراد مختلف با سطح آلرژی، متفاوت می باشد. همان طور که گفته شد برخی از افراد نسبت به گزش ساس هیچ التهابی ندارند.

 آیا می دانید؟

شرکت نگین دشت افتخار دارد در تمامی عملیات های سمپاشی ساس موفقیت و اثربخشی 100درصدی داشته و تمام این سمپاشی ها گارانتی کتبی به مشتری داده می شود و تا زمان ریشه کنی ساس ، ما در کنار شما عزیزان هستیم.

آیا نیش ساس خطرناک است؟

گزش ساس در طولانی مدت کم خونی و تپش قلب می آورد. اگر التهاب پوستی به وجود آمد از خاراندن محل گزش به شدت خودداری کنید. چرا که این کار سبب انتقال انواع عوامل بیماری زا می شود. در صورت مشاهده هرگونه نشانه عفونی شدن در محل گزش سریعاً به یک متخصص عفونی و پوست مراجعه فرمایید تا در اسرع وقت درمان شوید.

افزایش سطح آلرژی در منازل آلوده به ساس

نتایج تحقیقات جدید این تصور که ساس ها فقط یک آفت مزاحم به شمار می آیند را کاملا رد کرده و در حال حاضر محققان حشره ساس را یک تهدید مهم پزشکی برای سلامت افراد ساکن در منازل آلوده به ساس می دانند. این مطالعات که در دانشگاه کارولینا توسط محققان صورت گرفته نشان می دهد که سطح هیستامین در خانه های آلوده به ساس به طور قابل توجهی بالاتر از خانه های فاقد آلودگی می باشد و علاوه بر این نتایج نشان می دهد سطح هیستامین تا ماه ها در این منازل باقی می ماند حتی اگر آلودگی حشره ساس این منازل توسط کارشناسان دفع آفات برطرف شده و ریشه کنی حشره ساس تختخوابی کامل صورت گیرد.

چگونه ساس را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن ساس‌ها، بهتر است از چند روش استفاده کنید:

1. با استفاده از چراغ قوه: در تاریکی، با استفاده از چراغ قوه، از روی تخت‌خواب، پارچه و سایر قطعات بافتنی دیگر نگاه کنید. ساس‌ها عموماً در زوایای پنهان و تاریکی پنهان می‌شوند و با استفاده از چراغ قوه می‌توانید آنها را پیدا کنید.

2. بررسی با دقت: با دقت تخت‌خواب، پارچه و سایر قطعات بافتنی دیگر را بررسی کنید. ساس‌ها عموماً به صورت دانه سیب مانند با حدود 5 میلیمتر طول دیده می‌شوند و به طور معمول در نقاط پنهان و پشت پارچه‌ها پنهان می‌شوند.

3. بوی آنها: بوی قوی و نامطبوعی که ساس‌ها بجای می‌گذارند، می‌تواند به شناسایی آنها کمک کند. اگر بوی نامطبوعی از تخت‌خواب، پارچه یا سایر قطعات بافتنی دیگر حس می‌شود، می‌تواند نشانه وجود ساس‌ها باشد.

4. استفاده از چسب سفید: چسب سفید را در نزدیکی تختخواب و مبلمان قرار دهید. ساس‌ها معمولاً به طور تصادفی روی سطوح مختلف حرکت می‌کنند و با قرار دادن چسب سفید می‌توانید آنها را شناسایی کنید.

پماد برای بهبودی جای نیش ساس

پماد کالاندولا دینه محصولی ضد التهاب و گزش حشرات به شمار می آید. این پماد می تواند با بلوکه کردن مسیر آراشیدونیک اسید موجب مهار فسفولیپاز آ و مهار مسیرهای سیکلواکسیژناز و لیپواکسیژناز شده و به این شکل تاثیر ضد التهابی خود را می گذارد. کاروتنوئیدهای موجود در کالاندولا با اثر آنتی اکسیدان خود باعث از بین بردن رادیکال های آزاد می شود و به بهبود زخم های حاصل از گزش ساس کمک می کنند.

در هنگام گزش ساس چه کنیم؟

هنگام گزش ساس، می‌توانید مراقبات زیر را انجام دهید:

1. آرامش خود را حفظ کنید: هدایت کردن احساسات شما از طریق آرامش می‌تواند به شما کمک کند تا هوشیاری خود را حفظ کنید و بدون استرس عمل کنید.

2. ایمنی خود و دیگران را تأمین کنید: اگر در محیطی مشترک با دیگر افراد هستید، به آنها اطلاع دهید و به آنها بگویید که یک ساس در محل است. از مکان آلوده خارج شوید و در صورت امکان به محلی بروید که ساس نتواند به شما دسترسی پیدا کند.

3. جلوگیری از تماس مستقیم با ساس: سعی کنید با ساس تماس مستقیم برقرار نکنید و از طریق دستگاهی مانند اسپری ضد ساس یا ملحفه روی صورت خود بپوشانید، از گزش ساس دور بمانید. اجازه ندهید ساس به شما نزدیک شود و اگر احساس خطر کردید، به آرامی دور شوید.

4. حتماً به مراقبت پزشکی مراجعه کنید: بلافاصله پس از گزش ساس، به پزشک محلی یا مرکز درمانی محلی مراجعه کنید تا درمان مناسب و لازم را دریافت کنید.

مهم است به یاد داشته باشید که این توصیه‌ها به عنوان راهنمای کلی عمل می‌کنند. هر سیستم بهداشتی و توصیه‌های محلی ممکن است متفاوت باشند، بنابراین در هر صورت مراجعه به پزشک محلی، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

  1. تماس با پزشک: در صورت امکان، با پزشک محلی یا مرکز درمانی تماس بگیرید و اطلاعات مربوط به گزش ساس را به آنها اعلام کنید. آنها می‌توانند راهنمایی‌های خاصی در مورد نحوه برخورد و درمان صحیح را به شما بدهند.

  2. پیروی از راهنمایی پزشک: پزشک محلی شما ممکن است توصیه‌های خاصی برای مراقبت و درمان در مورد گزش ساس داشته باشد. حتماً به راهنمایی و دستورالعمل‌های آنها توجه کنید و به آنها عمل کنید.

  3. اجرای درمان: پزشک محلی ممکن است شما را توصیه به اجرای درمان خاصی کند، از جمله تزریق واکسن ضد سس، مصرف داروهای ضد ساس یا دستورات دیگر. حتماً این درمان را به دقت دنبال کنید و دستورات پزشک را رعایت کنید.

  4. پیگیری وضعیت بهبودی: پس از مراجعه به پزشک، ممکن است نیاز به پیگیری وضعیت بهبودی شما باشد. در صورت داشتن هرگونه علامت یا عارضه ناشی از گزش ساس، به پزشک مراجعه کنید و اطلاع دهید تا اقدامات لازم را برای درمان انجام دهند.

با کارشناسان نگین دشت جهت ریشه کنی و سمپاشی ساس تماس حاصل فرمایید.

حشره ساس از چی بدش میاد؟

ساس‌ها از بعضی موارد بدشان می آید:

1. نور:
حشره ساس‌ عموماً از نور پرهیز می‌کنند و تمایلی به حضور در محیط‌های روشن ندارند. بنابراین، اگر منزل خود را به‌طور مناسب روشن باشد، احتمال کاهش ورود ساس‌ها به داخل خانه شما وجود دارد.
 
 2. بوی قوی و نامطبوع:
ساس‌ها از بوی قوی و نامطبوع بدشان می‌آید. برخی مواد مانند بخورها، پاک‌کننده‌های قوی، مواد شیمیایی تنظیف ها و حتی بوی تعریق انسان می‌تواند ساس‌ها را دور نگه دارد.
 

3. اختلال و نویز:  

ساس‌ها حساس به اختلال و نویز هستند. صداهای بلند، ارتعاشات قوی و فعالیت‌های ناگهانی ممکن است ساس‌ها را تحریک کند و از منطقه‌ای که وجود دارند، دور شوند.

به طور کلی، شناخت اینکه ساس‌ها از چه مواردی بیزاری دارند می‌تواند به شما در جلوگیری از ورود آنها به خانه کمک کند.

وقتی ساس ها گاز می گیرند

 ساس ها در روزهای ابتدایی ورود به منزل عمدتا در شب فعال هستند و معمولاً هنگام خواب، افراد را گاز می گیرند. آنها با سوراخ كردن پوست و مکش خون از طریق اندامک خورطومی تغذیه می كنند. ساس روزانه 3 تا 10 دقیقه از خون تغذیه می کنند تا سیر شوند و سپس بدون توجه خزیده و از محل دور می شوند.

زمانی که جمعیت ساس ها افزایش پیدا کنند آن ها در روز هم فعال می شوند.

بیشتر گزش های ساس در ابتدا بدون درد هستند، اما بعداً به جوش های خارشی تبدیل می شوند. برخلاف گزش کک که عمدتاً در اطراف مچ پا است، گزش ساس روی هر ناحیه از پوست در هنگام خواب ایجاد می شود. همچنین گزش ساس برخلاف گزش کک لکه های قرمز در مرکز ندارند.

افرادی که متوجه گزش ساس تختخوابی نیستند ممکن است خارش و جوش را به دلایل دیگری مانند پشه ها نسبت دهند . برای تأیید گزش ساس ، باید خود ساس تختخوابی را پیدا کرده و آنها را شناسایی کنید.

چرا ساس نیش می زند؟

ساس برای زنده ماندن از خون گرم تغذیه می کنند در نتیجه جهت تغذیه از طریق نیش زدن انسان انجام می شود.

حشره ساس معمولاً در طول شبانه روز بیش از یک بار گزش دارند. وقتی ساس شروع به تغذیه می کند می تواند رگ خونی مناسب جهت تغذیه را پیدا کند ممکن است جهت پیدا کردن رگ خونی بیش از یک تزریق داشته باشند تا رگ اصلی برای تغذیه را پیدا کنند و از طرفی ساس ها در هنگام تغذیه به حرکت های بدن شما بسیار حساس هستند و هر حرکت کوچکی باعث می شود تغذیه آن ها متوقف شده و سپس به قسمت دیگری از بدن رفته تا تغذیه خود را ادامه دهند. تعداد گزش های هر فرد نشانگر تعداد ساس هایی است که از آن فرد تغذیه می کنند.

خطرات گزش ساس : 

خارش محل گزش و ایجاد زخم در آن محل در صورتی که ضدعفونی و تمیز نشود باعث ایجاد عفونت ثانویه شده که تورم و خونریزی شدید را به همراه دارد که در کودکان و سالمندان و هر فردی با سیستم ایمنی پایین علی الخصوص افرادی که بستری و بیماری زمینه ای دارند تشدید می یابد.

پماد ضد گزش ساس

پیشنهاد می شود برای درمان گزش ساس روی پوست جهت کم کردن التهاب و خارش از پماد ضد خارش کالامین و کلوبتازول استفاده شود.

pest control bedbug 750 × 458

چگونه گزش ساس را در حیوانات خانگی تشخیص دهیم؟

گزش سگ و گربه شبیه گزش بر روی بدن انسان است در صورتی که صاحبان حیوانات خانگی آن ها را متهم به گزش توسط پشه و یا کک می کنند ولی همان طور که ساس بعد از گزش بر روی بدن انسان باقی نمی مانند و به سرعت فرار می کنند بر روی بدن حیوانات خانگی هم باقی نمانده و به سرعت پس از تغذیه در پناهگاه های خود مخفی می شوند. از دیگر نشانه های وجود ساس، فضله و مدفوع ساس، پوسته های باقیمانده آن ها  و نشانه های دیگر که بر روی ملحفه ای که می توانید در محل خواب حیوان، مشاهده نمایید و می توانیم از وجود حشره ساس در آن محل مطمئن شویم.

البته ساس ها تغذیه از خون انسان را بیشتر از تغذیه از خون حیوانات خانگی ترجیح می دهند اما زمانی که تعداد ساس ها به دلیل سمپاشی های غیر اصولی و جدی نگرفتن مبارزه با ساس در منزل افزایش پیدا کنند هیچ موجود خون گرمی از گزش ساس درامان نخواهند بود.

negindasht icon پیشنهاد کارشناسان نگین دشت به افرادی که در منزل و یا در محیط کار با حشره ساس مواجه می شوند، بهره گیری از تجربه و تخصص کارشناسان ما در جهت سمپاشی تضمینی ساس می باشد تا برای همیشه از شر این حشره خونخوار و انگل خلاص شوید. جهت مشاوره و انجام عملیات سمپاشی ساس و فروش سم ساس در ساعات اداری با کارشناسان نگین دشت تماس حاصل فرمایید.

تفاوت بین گزش کک و گزش ساس چیست؟

گزش حشره کک اکثرا در نواحی پاها، زیر شکم، بازوها، کشاله ران ، پهلو به صورت گسترده دیده می شود که خارش و سوزش بسیار شدیدتری به نسبت ساس ایجاد می کند.

گزش ساس در تمامی نقاط بدن بخصوص نواحی که در هنگام خواب بدن بدون پوشش لباس مانند ساق پا، دست، شکم می باشد. گزش و التهاب به صورت خطی اتفاق می افتد.

 عکس های گزش و نیش ساس و واکنش آلرژیک پوست در افراد مختلف

 

آیا روش گازدهی میتواند برای ریشه کنی ساس موثر باشد؟

سمی بودن گازها: موادی که برای گازدهی به کار می‌روند، بسیار سمی است و برای انسان‌ها و حیوانات خانگی ضرربار هستندد. این گازها می‌توانند در تنفس انسان‌ها، حیوانات خانگی و گیاهان  سلامت آنها را تهدید کنند.

آتش‌سوزی و انفجار: برخی از گازهای استفاده شده در گازدهی ممکن است قابل اشتعال باشند و در صورت عدم رعایت اصول ایمنی، خطر آتش‌سوزی و انفجار را ایجاد کنند. این مسئله به خصوص در فضاهای بسته و بدون ورود هوا به داخل (مانند اتاق‌ها و انبارها) بسیار مهم است.

مقاومت به گازها: برخی از ساس‌ها ممکن است به گازهای استفاده شده در روش گازدهی مقاومت پیدا کنند و از اثرات کشنده آن‌ها جلوگیری کنند. این می‌تواند باعث شود که کنترل ساس‌ها به‌طور کامل صورت نگیرد و ممکن است به بازآفرینی جمعیت ساس‌ها منجر شود.

تأثیر بر محیط زیست: برخی از گازهای استفاده شده در گازدهی ممکن است تأثیرات منفی بر محیط زیست داشته باشند. به‌عنوان مثال، برخی از گازهای فلورهیدروکربن (FH) ممکن است به افزایش اثر گلخانه‌ای و کاهش ازون لایه زمین منجر شوند.

اثر روی تخم ساس: روش گازدهی به هیچ وجه روی تخم ساس ها اثر نمیگذارد و سبب می شود در مدت کوتاهی مجدد جمعیت ساس ها ازدیاد پیدا کنند.

آسیب به لوازم الکترونیکی منزل: روش گازدهی ساس بخصوص استفاده از گاز و دود گوگرد آثار مخربی بر روی لوازم خانگی می گذارد و عمر مفید آنها را به شدت کاهش می دهد.

با وجود حضور ساس‌ها در منزل، ممکن است به دنبال راه‌هایی برای شناسایی، جلوگیری و کنترل این حشرات باشید. اینجا پنج سوال شایع درباره گزش ساس در اینترنت جستجو می‌شود همراه با بهترین پاسخ‌ها و راهکارهای موثر برای مقابله با این مسئله آورده شده است.

۱. چه علائمی نشان می‌دهد که تخت‌خواب من تحت حمله ساس تختخوابی است؟

  • علائمی نظیر حضور نوارهای خونی یا خاکستری روی تخت‌خواب، پوست های ساس یا حتی دیدن حشرات ساس تختخوابی در اطراف تخت‌خواب ممکن است نشانه حمله این حشرات باشد.

۲. آیا حشرات ساس تختخوابی می‌توانند به انسان آسیب برسانند؟

  • بله، حشرات ساس تختخوابی می‌توانند به انسان آسیب برسانند. آلرژی‌ها، خارش پوست، واکنش‌های پوستی و حتی مشکلات روانی ممکن است ناشی از حمله این حشرات باشند.

۳. چگونه می‌توانم از ورود ساس تختخوابی به منزل جلوگیری کنم؟

۱. بهداشت شخصی و محیطی: حفظ بهداشت شخصی و محیطی یکی از مهمترین عوامل در جلوگیری از ورود ساس تختخوابی به منزل است. منظور از این اقدامات شامل نظافت منظم خانه، شستشوی دوره‌ای لباس‌ها و تختخواب، و تمیز نگه داشتن محیط است.

۲. استفاده از پوشش‌های محافظ: استفاده از پوشش‌های محافظ بر روی تختخواب، مانند کاورهای ضد ساس، می‌تواند از ورود ساس تختخوابی به تختخواب جلوگیری کند.

۳. کنترل و مدیریت محیط: ممنونیت از محیط‌های مناسب برای حیات و تکثیر ساس تختخوابی از طریق کاهش آب و هوا و حفظ محیط خشک و سرد می‌تواند کمک کننده باشد. همچنین، تخلیه اشیاء غیرضروری و جلوگیری از تجمع اشیاء غیرضروری در اتاق خواب نیز می‌تواند به کنترل حشرات کمک کند.

۴. استفاده از اسپری‌ها و مواد ضد ساس: استفاده از اسپری‌ها و مواد ضد ساس می‌تواند کمک کند تا این حشرات از ورود به منزل جلوگیری شود. این مواد می‌توانند در نقاط ورودی به خانه و نقاط مختلفی که ممکن است حشرات ساس وارد شوند، اعمال شوند.

۵. بررسی و آشکارسازی زودرس: همیشه محیط خواب را بررسی کنید و اگر هر نشانه‌ای از وجود ساس تختخوابی دیدید، به سرعت با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس بگیرید تا جلوی افزایش جمعیت آنها گرفته شود.

۴. آیا استفاده از پوشش‌ها و مواد محافظتی می‌تواند از حمله حشرات ساس تختخوابی به منزل جلوگیری کند؟

  • بله، استفاده از پوشش‌های تخت‌خواب و مواد محافظتی می‌تواند از حمله حشرات ساس تختخوابی به تخت‌خواب جلوگیری کند. پوشش‌های ضد ساس، زیراندازها و کاورهای محافظ می‌توانند به عنوان مواردی مؤثر در این زمینه عمل کنند.

۵. چه راه‌هایی برای درمان حشرات ساس تختخوابی و کنترل آنها وجود دارد؟

  • برای درمان حشرات ساس تختخوابی و کنترل آنها می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد، از جمله استفاده از داروها و محصولات ضد ساس، اسپری‌ها و پودرهای ضد ساس، و حتی تمیز کردن و شستشوی دوره‌ای تخت‌خواب و لباس‌ها.

  از ساس بیشتر بدانید:


logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi