سبد خرید خالی می باشد

آیا سرما ساس را می کشد؟

با توجه به اینکه ساس جز حشراتی است که خود را با دمای محیط و شرایط محیط سازگار می کند در نتیجه خود را با شرایط هوای سرد نیز منطبق می نماید و در واقع در شرایط مختلف دمایی رشد می کند.

با توجه به توانایی سازگاری ساس ها با دما و شرایط محیط ، جالب است بدانید ساس محل پناهگاه و میزبانی که از آن تغذیه می کنند را خودشان انتخاب نمی کنند بلکه به صورت تصادفی زمانی که نیاز به وعدۀ غذایی دارند نزدیکترین میزبان دردسترس را جهت تغذیه مورد گزش قرار داده و در نزدیکترین محل ممکن پنهان می شوند.

علت سازگاری ساس ها با سرما و شرایط محیط

ساس تختخوابی ابتدایی در غارها زندگی می کردند و میزبان اصلی آن ها خفاش ها بودند و ازخون آن ها تغذیه می کردند و این یکی از دلایل سازگاری ساس با شرایط محیط می باشد و از طرفی عامل افزایش طول عمر ساس نیز می باشد. بنابراین ساس در هر فصلی از سال و در هر دمایی رشد نموده و به محیط سکونت انسان هجوم می آورد و منازل را آلوده  می کنند.

منجمد کردن و فریز کردن ساس

 با اینکه ساس قادر است در هوای سرد زنده بماند ولی جالب است بدانید روش فریز کردن تا حدی برای برخی از وسایل می تواند جهت ریشه کنی ساس مؤثر باشد.

شرایط آب و هوای سرد بیرون از منزل اگر بسیار هم سرد باشد نمی تواند جهت ریشه کنی مؤثر باشد چون با تغییرات درجه هوا مواجه هستیم و تنها پروسه فریز کردن باید در فریزر و یخچال صورت گیرد.

 

bedbug cool 512 x 441

 

چه درجه سرمایی ساس را می کشد؟

وسایلی که فریز می کنید باید حداقل 4 روز در دمای صفر درجه فارنهایت یا حدود منفی 20 درجه سانتی گراد صورت گیرد.

با اینکه ساس قابلیت سازگاری با هوای سرد را دارد ولی نمی تواند با سرمای فریزر داخل آشپزخانه سازگاری داشته باشید و از بین خواهد رفت ولی این روش ریشه کنی نمی تواند به صورت کامل اتفاق بیوفتد، چون اولاً نمی توانید کل وسایل منزل را داخل فریزر به مدت چند روز قرار دهید ضمناً بدون انجام عملیات سمپاشی، حتی اگر بتوانید کل وسایل را از این طریق فریز کنید ، چراکه پس از خروج از محیط فریزر در فضای آلوده قرار می گیرد مجدد وسایل آلوده شده و هیچ نتیجه ای نخواهید داشت.

بدانید سرما ساس ها را نمیگشد

یک مطالعه جدید نشان می دهد که کنترل هجوم ساس با انجماد آفات ممکن است آنقدر که تصور می شد موثر نباشد.

محققان دریافتند آفات خونخوار از تحمل سرما بالایی برخوردارند، اما در نهایت پس از چند روز قرار گرفتن در معرض سرما تسلیم می شوند. برای زنده ماندن در محیط های سرد، حشرات از استراتژی های «عدم تحمل یخ» استفاده می کنند، مانند کاهش نقطه انجماد مایعات بدنشان این کار صورت می گیرد.

آیا به تنهای سرما ساس را از بین میبرد؟

روش فریز کردن نمی تواند به عنوان روش ریشه کنی ساس به شمار آید و تنها می تواند برای برخی ازوسایل آلوده مؤثر می باشد و برای بسیاری از وسایل آلوده این روش مؤثر نیست و حتی امکان آسیب به وسایل نیز وجود دارد.

پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هر گونه اقدامی با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس گرفته تا بهترین روش را جهت سمپاشی ساس به شما ارائه دهند.

 

منابع ساس 


logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi