تلفن تماس : 88330133      09124540649

افزایش سطح آلرژی در منازل آلوده به ساس

نتایج تحقیقات جدید در مورد حشره ساس این تصور که ساس ها فقط یک آفت مزاحم به شمار می آیند را کاملا رد کرده است و در حال حاضر ساس یک تهدید مهم از لحاظ پزشکی برای سلامت افراد ساکن در منازل آلوده به ساس به شمار می آید. این مطالعات که در دانشگاه کارولینا توسط محققان صورت گرفته نشان می دهد که سطح هیستامین در خانه های آلوده به ساس به طور قابل توجهی بالاتر از خانه های فاقد آلودگی می باشد و علاوه بر این نتایج نشان می دهد سطح هیستامین تا ماه ها در این منازل باقی می ماند حتی اگر آلودگی حشره ساس این منازل توسط کارشناسان دفع آفات برطرف شده باشد و ریشه کنی ساس تختخوابی در محل به صورت کامل صورت گیرد.

Bed bug histamine 759 x 648

عوارض ناشی از گزش ساس

محققان بخش بهداشت و خدمات انسانی با اندازه گیری سطح هیستامین در خانه های آلوده به ساس و خانه های فاقد آلودگی مقایسه ای را انجام داده اند و میزان تأثیر درمان و ریشه کنی ساس و نیز زمان اقدام به ریشه کنی ساس در منازل را در میزان سطح هیستامین ارزیابی نمودند. نتایج نشان داد که سطح هیستامین در خانه های آلوده به ساس حداقل 20 برابر بیشتر از سطح هیستامین در خانه های بدون آلودگی ساس می باشد و از طرفی نتایج نشان داد سطح هیستامین بعد از رفع آلودگی ساس بخصوص در محیط  هایی با شدت آلودگی بالا حتی تا حدود سه ماه  کاهش چندانی نخواهد داشت .

به طور کلی آلرژی (هیستامین ها) در بدن انسان به عنوان یک پاسخ ایمنی است که از بدن فرد آزاد می شود. هیستامین ها باعث ایجاد التهاب یا سایر واکنش های آلرژیکی می شوند از طرفی از طریق سایر واکنش های شیمیایی سیستم ایمنی در جهت مبارزه با پاتوژن ها و یا تعمیر سلول های آسیب دیده بدن نیز کمک می نمایند. با این حال هیستامین ها می تواند اثرات مضری هم برای سلامت انسان ایجاد نمایند از جمله بثورات پوستی و مشکلات تنفسی هنگام استنشاق و تنفس یا واکنش های آلرژیکی به برخی از مواد غذایی، گرده، کپک ها و یا سایر شرایط محیطی را می تواند به همراه داشته باشد.

در واقع باید این را در نظر داشت که هیستامین ها یک کنترل کننده مثبت در برابر حساسیت ها و آلرژیک های پوستی و تنفسی به شمار می آیند چون با این واکنش ها، فرد به وجود پاسخ سیستم ایمنی پی برده و در راستای درمان سریع تر اقدام می نماید.

 لطفا توجه کنید! 

شرکت سمپاشی نگین دشت این افتخار را دارد که تمامی عملیات های سمپاشی ساس شرکت با موفقیت و اثربخشی 100% بوده از طرفی سمپاشی ساس شامل گارانتی می باشد و تا زمان ریشه کنی کامل ساس، ما در کنار شما عزیزان هستیم

جهت مشاوره و سمپاشی ساس تختخوابی در منازل با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس حاصل فرمایید تا در جهت ریشه کنی و سمپاشی ساس بهترین و مؤثرترین روش را به شما ارائه نمایند.

 گزش ساس

مشاهده لکه های خون، لکه های سیاه و تیره رنگ نشان دهنده فضله و مدفوع ساس می باشد از طرفی پوسته های ساس از دیگر نشانه های وجود آلودگی ساس تختخوابی در منزل می باشد. بیشترین نواحی بدن انسان زمانی که در معرض گزش ساس بخصوص هنگام خواب قرار می گیرد شامل: "دست، صورت، شکم، شانه ، پاها و بازوها" می باشد. در صورتی که گزش همیشه به صورت پراکنده نیست و گاهی گزش به شکل تجمعی در یک نقطه صورت می گیرد و یا به شکل خطی یا زیگزاگی این گزش روی پوست بدن رخ می دهد. محدوده محل گزش بسیار کوچک می باشد و ممکن است در محل گزش التهاب پیدا کند یا به همراه خارش، قرمزی و یا حتی به شکل زخم های پوستی ظاهر شود و در واقع این واکنش ها بستگی به واکنش پوست فرد و سیستم ایمنی او  دارد و حتی ممکن است به سرعت پس از گزش این واکنش ها ظاهر نشود ممکن است حتی پس از گذشت چند روز یا چند ساعت علائم گزش روی پوست به شکل آلرژی نمایان شود. برخی افراد هستند که به گزش ساس هیچ واکنش آلرژیکی نخواهند داشت این بدان معنی نیست  که این افراد دچار گزیدگی ساس نشده اند بلکه سیستم ایمنی این افراد واکنشی نشان نمی دهد و این افراد ممکن است در معرض کم خونی یا شوک آنافلاکسی قرار داشته باشند.درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی