سبد خرید خالی می باشد

سمپاشی و کنترل آفات برای مشاغل دارویی

Image
سمپاشی مراکز بهداشتی

سمپاشی مراکز بهداشتی

88-330-133

 اهمیت مبارزه با آفات در صنعت داروسازی

صنعت داروسازی در تمام جهان با الزامات بهداشتی بسیار سختگیرانه مواجه می باشد به این معنی که طبق سیاست تعیین شده میزان آفات در کارخانه های تولید دارو باید صفر باشد و از طرفی باید استانداردها در حد بسیار بالا حفظ شود تا از قدرت مواد فعال ، کیفیت و خلوص محصولات اطمینان حاصل شود به همین جهت کنترل این استانداردها حتی از کارخانجات صنایع غذایی سختگیرانه تر است.

 اهمیت مبارزه با آفات در صنعت داروسازی

صنعت داروسازی در تمام جهان با الزامات بهداشتی بسیار سختگیرانه مواجه می باشد به این معنی که طبق سیاست تعیین شده میزان آفات در کارخانه های تولید دارو باید صفر باشد و از طرفی باید استانداردها در حد بسیار بالا حفظ شود تا از قدرت مواد فعال ، کیفیت و خلوص محصولات اطمینان حاصل شود به همین جهت کنترل این استانداردها حتی از کارخانجات صنایع غذایی سختگیرانه تر است.

pest-control-in-pharmaceutical-factories-negindasht

سمپاشی و کنترل آفات در کارخانجات داروسازی یکی از مهمترین اقدامات بهداشتی و ایمنی در صنعت داروسازی است. این اقدامات برای جلوگیری از آلودگی محصولات دارویی و حفظ استانداردهای بهداشتی و کیفیتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. در زیر به برخی اصول سمپاشی و کنترل آفات در کارخانجات داروسازی اشاره می‌کنم:

 1. استفاده از مواد شیمیایی مناسب: انتخاب مواد شیمیایی باید با دقت انجام شود تا علاوه بر کنترل آفات، سلامتی کارکنان و ایمنی محصولات نیز حفظ شود.

 2. برنامه‌ریزی منظم: برنامه‌ریزی دوره‌های سمپاشی و کنترل آفات باید به‌طور منظم انجام شود و به تجربه و شرایط محیطی کارخانه تنظیم شود.

 3. اهمیت بهداشت شخصی: کارکنان باید در استفاده از مواد شیمیایی و انجام فعالیت‌های سمپاشی به اصول بهداشت شخصی توجه کنند و از استفاده از وسایل حفاظتی مناسب مانند ماسک، دستکش، و لباس مناسب اطمینان حاصل کنند.

 4. مانیتورینگ و کنترل کیفیت: فعالیت‌های سمپاشی و کنترل آفات باید مورد مانیتورینگ و کنترل دقیق قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که به طور کامل و مؤثر انجام شده‌اند و هیچ نقصی در این فرآیند وجود ندارد.

 5. آموزش و آگاهی کارکنان: تمامی کارکنان باید به طور منظم آموزش‌های لازم در زمینه استفاده از مواد شیمیایی و روش‌های صحیح سمپاشی و کنترل آفات دریافت کنند تا بهترین عملکرد ممکن را داشته باشند.

 6. استفاده از روش‌های مکمل: علاوه بر سمپاشی، استفاده از روش‌های مکمل مانند تغذیه‌ی کنترل شده، استفاده از تله های جسبی و ژل های حشره کش و استفاده از محصولات دفع آفات بیولوژیک مانند ژل سوسک گریز نیز می‌تواند موثر باشد.

 7. ثبت و نگهداری اطلاعات: تمامی فعالیت‌های مرتبط با سمپاشی و کنترل آفات باید به دقت ثبت و نگهداری شوند تا در صورت نیاز به مراجعه و بررسی‌های بعدی از آنها استفاده شود.

این اصول اساسی به کارگیری شود، تا علاوه بر حفظ بهداشت و ایمنی، کیفیت محصولات دارویی نیز تضمین شود.

حشرات پروازی بیشترین میزان خطر را برای کارخانجات دارویی به همراه دارند. رایج ترین این حشرات مگس خانگی ، مگس میوه، مگس فاضلاب، مگس لاشه، مگس گوشتخوار و ... می باشد.

از حشرات دیگری که به دلیل توانایی پنهان شدن در درز و شکاف ها می توانند به سرعت تکثیر یابند، سوسک ها را می توان نام برد که ناقل انواع بیماری ها و سایر مشکلات جدی می باشند.

سایر حشرات دیگری که برای ما در بخش داروسازی بیشتر ایجاد مشکل می نماید عبارتند از  انواع موش ها از جمله رت (موش نروژی) ، پرندگان، آفات انباری از جمله بیتل ، ویویل ها، بید و مایت ها می باشد و یا در صورتی که محل کارخانه در یک محل دورافتاده و بیابانی قرار داشته باشد با مشکلاتی مانند مار ، عقرب، رتیل ، مارمولک و ... مواجه می شود.

جهت پیشبرد خطوط تولید، استریل محیط های تولیدی از جمله داروسازی و رعایت بهداشت امری ضروری می باشد و باید از کلیه دستورالعمل های بهداشتی پیروی نمود که این مورد نه تنها در داشتن محیطی سالم و عاری از آلودگی بلکه نظافت کلیه قسمت های کارخانه و استفاده از ابزارهای کاربردی بهداشتی از جمله لباس کار، دستکش، چکمه ، نوع رسپیراتور و ... از اهمیت بسزایی برخوردار است.

دلیل این استاندارهای بالا اطمینان از کیفیت و خلوص محصولات در محیطی عاری از آلودگی می باشد تا به صورت ایمن در دسترس مصرف کننده قرار بگیرد زیرا کوچکترین تغییراتی می تواند عواقب جدی برای بیماران را به همراه داشته باشد.

در صورتی که در چنین محیط هایی مشکل آفات وجود داشته باشد باید در اسرع وقت در جهت رفع آلودگی محیط اقدام شود این پروسه بخصوص برای مواد اولیه ،انبارها، آزمایشگاه ها، مناطق تولید و بسته بندی می تواند ضررهای هنگفت و پر هزینه ای را به همراه داشته باشد و حتی ممکن است باعث توقف تولید شده و محصولات تولید شده کاملا دور ریخته شوند.

پیامد دیگر مشکل وجود آفات در کارخانه های داروسازی عبارتند از:

 • آسیب به اعتبار محصولات آن برند

 • از دست دادن اعتماد و اطمینان مشتریان و تامین کنندگان دارو

 • توقف تولید

 • از دست دادن سفارش پخش کنندگان دارو به داروخانه ها و مراکز درمانی

 • شکایت و درخواست غرامت

 • پیگرد قانونی از سوی مقامات نظارتی و بهداشتی و...

شرکت نگین دشت با بهره گیری از دانش کارشناسان ماهر و مجرب کنترل آفات با استفاده از سموم مجاز و روش های سمپاشی مراکز داروسازی با تکنیک های پیشرفته اقدام به رفع آلودگی محیط بدون هیچگونه ضرر و زیانی برای محیط های حساس نموده و کارشناسان با واقف بودن به کلیه مقررات فعلی صنایع داروسازی سعی در اجرای کلیه قوانین کرده تا اسناد کاملی جهت ارائه به ممیزی برای شما فراهم آورند.

کارشناسان با ارزیابی دقیق میزان خطر آفات، نوع آفات موجود در محیط را تشخیص می دهند سپس با ارائه چک لیستی کامل از ژل و طعمه های خارجی در جهت مبارزه با انواع حشرات اقدام به مبارزه می کنند. در صورت لزوم استفاده از تله ها یا سموم مجاز دیگر را بررسی کرده تا پروسه ریشه کنی و پاکسازی محیط به صورت کامل انجام پذیرد. ارائه زمان های مورد نیاز برای بررسی و بازرسی از سوی کارشناسان به مسئول HSE کارخانه اعلام می شود تا در زمان های دقیق اقدامات لازم صورت گیرد.

طبق قوانینی که در حوزه صنعت داروسازی موجود است کلیه فعالیت های کنترل آفات باید توسط شرکت های دفع آفات زیر نظر وزارت بهداشت صورت پذیرد. هر یک از کارخانه های تولید دارو با یکی از شرکت های مجاز باید قرارداد سالیانه داشته باشند و فعالیت های کنترل آفات باید دوره ای تمدید شود و تنها کارشناسان دفع آفات ، حشره شناس یا کارشناسان بهداشت محیط مجاز به اجرای عملیات مبارزه با آفات می باشند. استفاده از وسایل ایمنی امری لازم و ضروری است از طرفی با توجه به اینکه با تغییر فصل نوع آفاتی که محیط را درگیر می کنند متفاوت است با نظر کارشناس در هر فصلی با توجه به آفات موجود مبارزه و پاکسازی صورت می گیرد. صدور نوع سم مصرفی،چگونگی روش مبارزه و تمدید دوره های سمپاشی و زمان بازرسی محل باید توسط کارشناس دفع آفات صورت گیرد و افراد هماهنگ کننده نمی توانند نوع سم یا چگونگی روش را تعیین نمایند.

در صورت اجرای موارد فوق به راحتی می توان از کارخانه و محیط صنعتی تولید دارو در برابر انواع آفات محافظت نموده و حتی از هجوم احتمالی حشرات در امان باشیم و در صورت ورود احتمالی هر آفات در سریع ترین زمان ممکن قبل از پیشرفت آلودگی اقدام به مقابله نموده تا از سایر خطرات احتمالی پیشگیری نماییم.

نمونه نامه درخواست سمپاشی شرکت ها

با سلام و احترام،

بدینوسیله، به استحضار می‌رسانم که شرکت ما در نظر دارد سمپاشی و کنترل آفات در محل کار واقع در (آدرس) را به عمل آورد.

لذا، از شرکت نگین دشت درخواست داریم تا در اسرع وقت به محل ما مراجعه کرده و پیشنهاد خود را در خصوص روش‌ها و تکنیک‌های مؤثر در سمپاشی و کنترل آفات در این محل ارائه دهید. لازم به ذکر است که تمامی خدمات ارائه شده باید با رعایت استانداردهای بهداشتی و محیطی مربوطه انجام گیرد.

ضمناً، در صورت تمایل، پیشنهاد قیمت خود را نیز همراه با پیشنهاد خدمات ارائه دهید.

با تشکر فراوان،
(نام و امضا)

هیچ کسب و کاری نباید توسط آفات تهدید شوند!

وقتی اعتبار شما در خطر است، به یک شریک کنترل آفات نیاز دارید که بتوانید برای اولویت دادن به کسب و کار خود به آنها اعتماد کنیدما برنامه های مبارزه با آفت را متناسب با نیازهای کسب و کار شخصی شما تنظیم می کنیم، خدمات ایمن و حرفه ای ارائه می دهیم و متعهد به کاری که انجام می دهیم هستیم.

مبارزه تضمینی

تمام خدمات نگین دشت شامل ضمانت نامه رسمی می باشد

با مجوز رسمی بهداشت

با مجوز رسمی بهداشت

نگین دشت زیر نظر دانشگاه شهید بهشتی وزارت بهداشت فعالیت می کند

کنترل در طول سال

در طول سال ما کسب کار شما را از آفات به دور نگه می داریم

ایمن و معتبر 

ایمن و معتبر 

تمام سموم مصرفی مجاز ، باکیفیت و بدون هر گونه آلرژی و مسمومیت است

کنترل آفات تخصص ماست

سمپاشی سوسک
سمپاشی سوسک

سوسک ها در مدت زمان کوتاهی زاد و ولد بالایی دارند و به سرعت در محیط تکثیر می یابند و عامل انتقال عوامل بیماری زا است.

مبارزه با موش
مبارزه با موش

این آفات مدفوع یا ادرار غیربهداشتی از خود به جای میگذارند که حامل عوامل بیماری زا می باشد که می تواند باعث بیماری شود.

 
سمپاشی مورچه
سمپاشی مورچه

این آفات به راحتی انواع پاتوژن های را به انسان انتقال می دهند این آفات رایج می توانند نیش بزنند یا به ساختمان شما آسیب وارد کنند.

 
logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi