سبد خرید خالی می باشد

کنترل کبوتر

مقدمه: نام علمی کبوتر خانگی Columba livia domestica است. نام علمی کبوتر چاهی که اکثر کبوتران خانگی از این گونه  Columba livia است. کبوتر یک واژه فارسی است.

مبارزه با لانه سازی پرندگان

  کنترل و مبارزه با کبوتر  :

pigeon 1440 × 960ایجاد مانع و همچنین ممانعت از ورود پرندگان وحشی ، موثرترین روش برای جلوگیری از آشیانه سازی این پرندگان میباشد .

استفاده از توریهای فلزی یا پلاستیکی ( 1.35 سانتی متر یا کمتر ) برای جلوگیری از ورود این پرندگان به حفره ها و همچنین دستیابی آنها به سطوح بالا ، موثر می باشند .

نصب حفاظهای مناسب در بلندی ها و سطوح خارجی میتوانند از ورود کبوترها به ساختمان جلوگیری نمایند.

همچنین تعبیه درهایی که از بالا و پائین به خوبی پوشیده باشند ، از ورود این پرندگان به سالنهای پرورش طیور جلوگیری می کند .

با استفاده از سیمهای خاردار و همچنین وسایل مشابه ، میتوان از نشستن این پرندگان بر روی سطوح مختلف جلوگیری کرد.

بکار بردن مواد چسبناک و همچنین محلولهای AviCide در محلهای مختلف میتوانند تاثیر زیادی داشته باشند . اما این مواد را هر چند وقت یکبار بایستی تعویض نمود . علت آن نیز پوشیده شدن این مواد با گرد و غبار می باشد.

در برخی از مجموعه ها نیز استفاده از دود دادن میتواند سبب دور شدن این پرندگان شوند.

پیشنهاد کاربردی برای دور کردن کبوتر از اطراف منزل:

شاخک دور کننده پرنده 

شاخک دور کننده پرندگان یا همان کبوتر پران، یک فن آوری نوآورانه جهت پیشگیری از فرود و لانه سازی پرندگان طراحی شده و تنها روش انسانی و مؤثر جهت کنترل پرندگان شهری از جمله کبوترها به شمار می آید.

کارشناسان شرکت نگین دشت در جهت شناسایی این محصول و طریقه نصب آن به شما مشاوره داده و این تنها روشی است که شما می توانید از ورود انواع آفات خطرناک ناشی از پرندگان پیشگیری نمایید.

bird spikes goriz negindasht 

شاخک دور کننده پرندگان یک سیستم بازدارنده شگفت انگیز می باشد که نصب آن بسیار آسان و نگهداری آن بدون دردسر است و در طولانی مدت دردور نگه داشتن پرندگان در مکان ها و سطوح مختلف صاف یا منحنی بسیار مؤثر می باشد از طرفی دیگر نگران فضله های پرندگان در اطراف محیط زندگی خود نخواهید بود . از همه مهمتر آن است که در این روش هیچ آسیبی به پرندگان وارد نمی شود و این محصول تنها مانعی برای لانه گذاری و نشستن پرنده در مکان مورد نظر ایجاد می کند ، از طرف دیگر از ورود آفت های خطرناکی که از طریق پرندگان وارد منازل شده پیشگیری می شود، از جمله کنه ها، مایت ها، مگس های خونخوار و ... که خود عامل انتقال بیماری به انسان و حیوانات خانگی می باشند.

شاخک دورکننده پرنده برای انواع گونه های پرندگان مؤثر می باشد. این شاخک ها از جنس استیل  ضد زنگ ساخته شده که مهمترین خصوصیتشان مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی از جمله بارندگی می باشد که هیچ آسیبی به آن ها وارد نمی شود از دیگر خصوصیات این محصول انعطاف پذیری آن ها می باشد که امکان داشتن چنین ویژگی مهمی کمک می کند تا در هر سطوحی محصول قابل نصب باشد از جمله روی نرده ها ، لوله ها آب ، لبه پنجره ها و پشت بام ، نمای ساختمان، ناودان ، پکیج، کولر و ....

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصول در ساعات اداری با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس حاصل فرمایید.

فواید استفاده از شاخک دورکننده پرندگان

۱. جلوگیری از آلودگی ها: پرندگان می توانند با پریدن و لانه گذاری در محل های مختلف آلودگی و بیماری را انتقال دهند

۲. کاهش خطرات برای سلامتی: پرندگان می توانند منبع انتقال برخی بیماری ها مانند نورو ویروس و انفولانزا پرندگان باشند. با نصب شاخک دورکننده می توان از انتقال بیماری های پرندگان به انسان ها جلوگیری کرد.

۳. صرفه جویی در هزینه های تمیز کردن: با نصب شاخک دورکننده می توان هزینه های مربوط به تمیز کردن سطوح ماننده تراس، پکیج ، بالکن ، کولر و نمای ساختمان های تجاری را کاهش داد.

۴. ظاهر زیبا: شاخک دورکننده در طراحی های مختلف و به اندازه های مختلفی در دسترس است و می تواند به طور موثری در جلوه زیبایی و طراحی محیط های شهری و صنعتی کمک کند.

شاخک دور کننده پرندگان به عنوان یک ابزار یا تجهیزاتی استفاده می‌شود تا پرندگان از مناطق یا سطوح خاصی دور بمانند. این شاخک‌ها معمولاً برای جلوگیری از ورود پرندگان به مناطقی مثل باغ‌ها، نیم‌کف‌ها، حیاط‌ها، نشیمن‌ها، سقف‌ها، پنجره‌ها و سایر نقاط مخصوصی که می‌خواهید پرندگان به آنها نرود، نصب می‌شوند.

این شاخک‌ها معمولاً از مواد مختلفی مثل پلاستیک، فلز، چوب و یا مواد شیمیایی تهیه می‌شوند. طراحی‌ها و اشکال این شاخک‌ها متنوع هستند و به شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی مانند سوزن، مارپیچ، سیم‌های خاردار و... ارائه می‌شوند.

مزایای استفاده از شاخک دور کننده پرندگان عبارتند از:

1. جلوگیری از آسیب‌رسانی: این شاخک‌ها می‌توانند جلوگیری کنند تا پرندگان به سطوح مختلف مثل انبارها، طراحی‌ها، دوربین‌ها و سایر امکانات نزدیک بیایند و به آنها آسیب‌ برسانند.

2. محافظت از مکان هاا: برخی از پرندگان می‌توانند با ورود به ساختمان‌ها و مناطق مخصوص به خود، منجر به خسارات به مکان ها ما شوند. استفاده از شاخک‌ها می‌تواند محافظت از این اماکن را تضمین کند.

3. مدیریت کنترل پرندگان: با نصب شاخک‌ها در مناطق مورد نظر، می‌توان به دقت مسیر حرکت پرندگان را تعیین کرد و آنها را به سمت مناطق دیگر هدایت کرد.

4. ساده و موثر: شاخک‌ها عمدتاً ساده در نصب هستند و نیاز به نگهداری و تعمیرات زیادی ندارند. همچنین اغلب موثر بوده و پرندگان را از ورود به مناطق مورد نظر باز می‌دارند.

 

منابع بید لباس و بید فرش

مشکلات و بیماری های که کبوتر به انسان منتقل می کند: 

 کنه کبوتری (Argas)

کنه کبوتری یا همان کنه آرگاس رفلکسوز (Argas reflexus) یکی از انواع گونه های کنه نرم می باشد که انگل اصلی پرندگان به ویژه کبوترها (کبوتر چاهی) و سایر پرندگان به حساب می آید. کنه کبوتر از مهمترین ناقلین بیماریها در انسان و حیوانات در سراسر جهان است، امروزه با توجه به گسترش ساخت و سازها در شهرها و عدم رعایت اصول بهسازی حین ساخت ، وجود درزهای انقطاع در بین ساختمان ها یا از طرفی لانه گذاری کبوتران در این منافذ سبب شده که این کنه ها از طریق لانه کبوترها (عمدتا توسط سقف های کاذب ) وارد منازل آپارتمانی شهروندان شود، که این خود امروزه باعث بوجود آمدن آلودگی و به خطر افتادن سلامت برخی از شهروندان شده است.

مایت پرندگان

این آفات در حقیقت انگل انسان برای مدت زمان طولانی نمی باشند و تنها در صورتی که میزبان دیگری نظیر پرندگان در دسترس نباشد انسان را به عنوان میزبان انتخاب می کنند و از خون آنسان تغذیه می کنند و باعث خارش پوستی یا اثرات آلرژیکی روی سطح پوست انسان می شود اما همین حشرات برای پرندگانی نظیر مرغ و کبوتر به شدت خطرناک می باشد.

مگس کبوتر

مگس کبوتر به عنوان یک انگل مضر قابل انتقال از پرندگان به ویژه کبوترهای وحشی به انسان می باشد و در مناطق گرمسیری - نیمه گرمسیری و معتدل با زمستان خفیف ، در سراسر تهران و شهر های ایران قابل مشاهده می باشند.


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مقاله ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi