سبد خرید خالی می باشد

موریانه چوب خشک

مشخصات فیزیکی موریانه چوب خشک

 شکل ظاهر:drywood termites 187x157 

موریانه چوب خشک Drywood Termites معمولاً به رنگ قهوه ای رنگ پریده هستند با بدنی نرم و استوانه شکل که هنگامی که بالدار هستند سایز و اندازه بال آن ها چهار برابر بیشتر از بدن آن ها گسترده شده است. 

 اندازه :

طول آن ها 12 میلی متر به طور متوسط می باشد.

 رفتار:

این حشرات اجتماعی به صورت کلونی زندگی می کنند و شامل طبقاتی مانند نرها ، ملکه و سرباز می باشند ولی طبقات کارگر را مانند گونه موریانه های زیرزمینی ندارند

 زیستگاه:

کلونی این  حشره موریانه بیشتر در تکه ای از چوب بوده بدون اینکه نیاز به زندگی در داخل زمین داشته باشند.drywood termites no wings 488x344

این گونه به رطوبت بسیار کمی نیاز داشته و در داخل خانه در داخل چوب های زیر شیروانی قرار دارند. این موریانه ها رطوبت مورد نیاز خود را از طریق هضم سلولز به دست می آورند. هر کدام از کلونی این گونه بالای 2500 موریانه را تشکیل می دهد.

 آسیب و خسارات اقتصادی موریانه چوب خشک:

این موریانه ها آسیب های جدی به ساختار چوبی در طول مدت زمان طولانی وارد کرده که آثار و نشانه های هجوم این موریانه ها شامل وجود خاک اره و ترک های روی سطح چوب و یا بال های این حشرات در اطراف چوب می باشد.

چگونگی شناسایی موریانه های چوب خشک

موریانه های چوب خشک همانطور که از نامشان پیداست شرایط داخل چوب خشک را جهت استقرار خود ترجیح می دهند. این حشرات در کلیه وسایل چوبی و قاب چوبی در و پنجره ها ساکن شده و حتی ممکن است سال ها قابل شناسایی نباشند و از سلولز موجود در داخل قطعات چوبی تغذیه کنند. موریانه چوب خشک یکی از انواع سه نوع موریانه اصلی می باشد که نحوۀ تشخیص این گونه از موریانه های زیرزمینی و موریانه چوب مرطوب بسیار مهم می باشد.

کلونی موریانه های چوب خشک مانند سایر موریانه ها از کارگر، سرباز و موریانه های بالدار تشکیل شده است و اکثریت جمعیت آن ها را موریانه های کارگر تشکیل می دهد ولی آن چیزی که این گونه را از سایر گونه ها مجزا می کند شکل ظاهری موریانه های چوب خشک می باشد.

Drywood Termites negindasht 802 x 454

موریانه های چوب خشک معمولاً از کوچکترین درز و شکاف چوب وارد می شوند و اکثر شکاف های روی سطح چوب را موریانه های چوب خشک ایجاد می نمایند.

وجه تمایز اصلی شناسایی موریانه های چوب خشک از موریانه های زیرزمینی دفع گلوله هایی است که در واقع همان فضولات موریانه های چوب خشک بوده و دارای شش سطح مقعر مجزا می باشد که این گلوله ها را برخی از سوسک های پودری یا همان سوسک لوتوس چوبخوار که از چوب تغذیه می نماید نیز ایجاد می کنند ولی گلوله هایی که سوسک پودری ایجاد می کند گرد و محدب می باشد.

موریانه های چوب خشک به دلیل توانایی زندگی در چوب ازطریق چوب آلوده از جمله وسایل چوبی، مبلمان و ... قابل حمل و انتقال می باشند. موریانه های چوب خشک انواع محصولات چوبی را مورد هجوم قرار داده و به سازه های چوبی آسیب وارد می کند. البته میزان گستردگی آن ها از موریانه های زیرزمینی کمتر است. معمولا موریانه های زیرزمینی بیش از 500000 موریانه در کلونی آن ها زندگی می کند ولی کلونی موریانه چوب خشک در حدود 10000 موریانه را تشکیل می دهد.

این گونه از موریانه ها به رطوبت احتیاج ندارند و قسمت لبه های چوبی قرنیز دیوارها و یا سایر وسایل چوبی را آلوده می کنند.

فعالیت موریانه های بالدار چوب خشک از اوایل بهار پس از بارندگی شروع شده و موریانه های کارگر و پوره ها داخل چوب باقی می مانند و تنها در صورت شکسته شدن چوب دیده می شوند. این گونه از موریانه ها شرایط خشک و دمای بالا را ترجیح می دهند.

کارشناسان ماهر دفع آفات با استفاده از موادی که درون سازه های چوبی پراکندگی سریع و یکنواخت دارد اقدام به سمپاشی موریانه های چوب خشک می نمایند و باید توجه داشته باشید این عملیات کاملا تخصصی بوده و فقط باید توسط یک متخصص ماهر حشره شناس یا دفع آفات صورت گیرد.

شرکت سمپاشی نگین دشت با بهره مندی از دانش کارشناسان ماهر و خبره جهت سمپاشی موریانه چوب خشک با بهترین سموم روز دنیا و نیز ارائه روش های مؤثر اقدام نموده و به شما در زمینه سمپاشی موریانه چوب خشک مشاوره می دهند.

termit1 در پایان قابل ذکر است از آنجایی که موریانه های چوب خشک در داخل وسایل چوبی تغذیه و زندگی می کنند، درمان و مبارزه با آنها با درمان موریانه های زیرزمینی بسیار متفاوت است. اگر فکر می‌کنید در خانه یا محل کارتان موریانه وجود دارد، در اسرع وقت با شرکت کنترل آفات نگین دشت تماس بگیرید. ما ساختمان شما را بررسی خواهیم کرد و اگر متوجه شدیم که شما آلوده به موریانه هستید، بلافاصله درمان کنترل موریانه را شروع می کنیم تا مشکل شما را یکبار برای همیشه برطرف کنیم. تمامی فعالیت های موریانه زدایی , سمپاشی موریانه شرکت صد در صد تضمینی با ارایه ضمانت نامه رسمی می باشد. امید است با همکاری یکدیگر محیطی عاری از موریانه داشته باشیم.

سوالات متداول مشتریان

چگونه موریانه های چوب خشک را از بین می بریم؟

شرکت های مبارزه با آفات می توانند گزینه های مختلفی را به شما پیشنهاد دهند . آنها معمولاً از درمان های نقطه ای یا تزریق نیتروژن مایع به چوب آلوده استفاده می کنند.

علائم هشدار دهنده موریانه چوب خشک در منزل چیست؟

برخی از نشانه های احتمال حمله موریانه ها:

  • دیدن یک دسته از حشرات بالدار در داخل و اطراف خانه شما.

  • دیدن سوراخ و خاک در دیوارها و کف منزل.

  • چوبی که هنگام ضربه زدن پوک به نظر می رسد.

  • لوله های گلی روی دیوارهای خارجی، تیرهای چوبی یا سقف.

  • بال های دور انداخته شده در اطراف پنجره و دیوارها.

آیا موریانه چوب خشک خطرناک است؟

این موریانه ها خطری برای سلامتی انسان ندارند و نیش نمی زنند. خطر اصلی موریانه های چوب خشک آسیبی است که می توانند به وسایل چوبی و سازه ساختمان ایجاد کنند. موریانه های چوب خشک به دلیل توانایی پنهان ماندن، ازدحام و کارگران زیاد و آرواره های اره مانندشان، می توانند آسیب های باورنکردنی به خانه وارد کنند.

بهترین روش درمان و سمپاشی موریانه چوب خشک چیست؟

موثرترین راه سمپاشی موریانه چوب خشک توسط شرکت حرفه ای کنترل آفات نگین دشت انجام می شود. ما از تجهیزات و سموم و محصولات تجاری استفاده می کنیم که صاحبان خانه‌ها به آن‌ها دسترسی ندارند و بسته به نوع موریانه و میزان آلودگی، می‌توانند انواع روش مختلفی از کنترل و سمپاشی موریانه را ارائه دهیم.

موریانه های چوب خشک چگونه وارد خانه شما می شوند؟

 موریانه های چوب خشک زمانی وارد خانه ها می شوند که کلنی موریانه های چوب خشک مستقیماً به سمت چوبی که هجوم می آورند پرواز می کنند.

برخی از مسیرهای معمول ورود موریانه چوب خشک عبارتند از:

  • دریچه های زیر شیروانی یا فونداسیون که غربال نشده اند.

  • ترک در اطراف قاب پنجره ها، چهارچوب درها، سقف کاذب و روکش سقف.

  • اثاثیه آلوده دست دوم و سایر وسایل چوبی به خانه آورده شده است.

چگونه از ورود موریانه چوب خشک به منزل جلوگیری کنیم؟ 

اطمینان یابید هیزم و ضایعات چوبی ، حداقل 6 متر از خانه فاصله داشته باشند، کمک می کند موریانه های چوب خشک وارد منزل نشوند. موریانه های چوب خشک با دسترسی به چوب از طریق سوراخ های کوچک کلنی جدیدی را تشکیل می دهند. به عنوان یک تاکتیک درمان موریانه های چوب خشک، تمام شکاف ها و درزهای سازه و اشیای چوبی را مهر و موم کنید.


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد! 

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi