تلفن تماس : 88330133      09124540649

سوسک ها

 با این آفت غالباً در خانه یا در لبۀ پنجره و در حیاط منزل مواجه می شویم. سوسک هایی از این قبیل را سوسک آبدارخانه - pantry pests و یا آفات محصولات انباری - stored-product pests می نامند.

این آفات بیشتر در مکان هایِ حاوی مواد غذایی انبار شده جهت تغذیه مستقر می شوند. Red Flour beetle و Confused Flour beetle سوسک قرمز آرد و سوسک گیج آرد دو نمونه از سوسک هایی هستند که به صورت مکرر در مکان هایی مانند آشپزخانه و کابینت ها علی الخصوص قسمت هایی که برای نگهداری مواد خوراکی خشک بوده، بیشتر مشاهده می شوند. این دو آفت از این گونه جزء شایع ترین و مضرترین آفات موجود در کارخانجات تولید آرد می باشد. این آفات از حبوبات ، غلات، غذای خشک حیوانات خانگی و سایر مواد خوراکی خشک تغذیه می کنند و باعث ایجاد آلودگی در محصولات خوراکی می شوند.

این آفت ها از طریق خرید خشکبار و حبوبات بسته بندی وارد منازل شده و بلافاصله به طرف مواد خوراکی هجوم برده و سپس تکثیر کرده و جمعیت شان گسترش می یابد و از مواد خوراکی (نشاسته و فیبر) موجود در آن مکان تغذیه می کنند.

کلیه مواد خوراکی خشک مانند برنج، گردو و حبوبات نگهداری شده در آشپزخانه مورد هجوم این آفت ها قرار دارد علی الخصوص مواد خوارکی خشکی که به صورت فله ای خریداری می شود و یا در ظروف آسیب پذیر و یا تنگ شیشه ای نگهداری می شود.

برخی از انواع این گونه با نام سوسک داروخانه Drugstore beetle از داروها و یا چای ملین و سایر مواد موجود تغذیه می کنند. این آفات با هجوم خود زیان های اقتصادی شدیدی را با خود به ارمغان می آورند. از جمله تغذیه از غلات و حبوبات محصولات برداشت شده ، محصولات غذایی بسته بندی شده حیوانی و محصولات مشتق شده از گیاهان که با هجوم به سمت این مواد باعث ایجاد بوی نامطبوع و یا تغییر رنگ و ایجاد طعم بد در مواد خوراکی شده و آسیب زیادی را به آن ها وارد می کنند.

  مشاوره و سفارش سمپاشی سوسک تحت نظر وزارت بهداشت

  لطفا در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.
88330133 کلیک کنید

این آفات برای زنده ماندن به جز غلات، آجیل، ماکارونی، حبوبات و هزاران مواد خوراکی خشک ذخیره شده دیگر از مواد غیر خوراکی شامل کتاب و کاغذ جهت تغذیه استفاده می کنند. سوسک دارو عموماً قادر به جویدن قلع و فویل آلومینیمی بوده و از طریق تغدیه از چسب و خمیر موجود در مبلمان آسیب های جبران ناپذیری را به منازل و موزه ها وارد می کنند. برخی از گونه های این آفت از سموم موجود در تله ای که برای حشرات و جوندگان کار گذاشته شده تغذیه کرده بدون آنکه آسیبی به این آفات وارد شود. این آفات به سایر صنایع نیز آسیب زیادی وارد کرده، اگر چه در درجه اول به مواد خوراکی ذخیره شده موجود در آبدارخانه و آشپزخانه ها آسیب وارد می کنند .

یکی دیگر از انواع آفات این گونه، سوسک سیگار Cigarette beetles که به دلیل تغدیه از توتون ، تنباکو و دخانیات به این نام معروف اند.Beetle

سوسک غلۀ دندان اره ای Sawtoothed Grain beetles نیز از طیف وسیعی از مواد خوراکی تغذیه می کند و از طرفی یکی از قابلیت های این آفت جویدن بسته بندی مواد خوراکی از جنس کاغذ، مقوا، سلفون، پلاستیک، فویل و ... بوده و از این طریق به مواد خوراکی نیز دست پیدا می کند. این آفات پس از آسیب به مواد خوراکی با استفاده از قابلیتی که در پاهای خود دارند به سرعت از محل فرار کرده و از دید انسان ناپدید می شوند. این آفات اکثراً روی دیوار، لبه پنجره و یا کابینت ها باعث ایجاد آلودگی شدید می شوند.آن ها دارای آگاهی بالایی بوده و حتی ریزترین مواد غذایی را به راحتی پیدا می کنند و تنها راه کنترل این آفات رعایت بهداشت مناسب بوده و این که از نگهداری مواد خوراکی به مدت طولانی خودداری کنیم و اگر ماده ای روی سطح زمین ریخته شد باید به سرعت تمیز گردد. در صورتی که مواد غذایی توسط این آفات آسیب دید و دچار آلودگی گردید به سرعت مواد را داخل سطل زبالۀ کاملاً دربسته ریخته تا از گسترش این آفت ها خودداری کنیم.

کنترل و سمپاشی سوسک: اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و گونه های متفاوت حشره سوسک به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی و درمان تخصصی از بین بردن این آفت در خدمت شما می باشد.

 

منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

 

نظرات (1)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

فرق سوسک با سوسری چیه؟

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

معرفی انواع گونه های سوسک

بیشتر کلید SHIFT را نگه دارید همه


درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی