سبد خرید خالی می باشد

تفاوت گزش ساس و پشه

جالب است بدانید علاوه بر واکنش هایی که پوست انسان در برابر گزش ساس و پشه از خود نشان می دهد که تا حدودی شناسایی ساس را از پشه در منزل امکان پذیر می نماید از روش های اصلی دیگر در جهت تمایز و تشخیص این دو حشره می توان به چگونگی الگوی گزش روی سطح پوست و زمان بهبود گزش اشاره نمود.

علائم عمومی نیش ساس و پشه 

گزش و نیش پشه روی پوست به صورت برجستگی های سفید و قرمز متورم روی سطح پوست ظاهر می شود که عموماً چند دقیقه بعد از گزش بروز می کند و جای گزیدگی ها پس از طی یک یا چند روز بعد از گزش به صورت برجستگی های قهوه ای مایل به قرمز در می آید. در برخی موارد با واکنش شدید پوست مانند تاول های کوچک یا لکه های تیره هم ممکن است ظاهر شود و در موارد اندکی به صورت کبودی بروز می کند.

تصاویر گزش پشه

مشخصات گزش و نیش ساس روی پوست: 

گزش ساس روی پوست علائم متغیری را به همراه دارد و حتی ممکن است در چند درصد افراد علائم قابل مشاهده نباشد. با این حال اصولاً برجستگی ها به رنگ تیره مایل به قرمز بوده و روی سطح پوست التهاب و لکه های قرمز را ظاهر می نماید و برجستگی هایی با خارش در محل گزش ایجاد می نماید که در نهایت ممکن است باعث سوزش شود . تعداد کمی از افراد که شدت آلرژیک زیاد بوده محل گزش به شدت عفونی شده و در این حالت افراد حتما باید به پزشک مراجعه کنند.

bedbug pest control negindasht

حساسیتی که پوست نسبت به گزش پشه از خود نشان می دهد؟ 

جالب است بدانید حساسیت پوست به گزش پشه با افزایش تعداد دفعات گزش در افراد کاهش می یابد و این یکی از دلایلی است که کودکان حساسیت بیشتری را روی سطح پوست خواهند داشت و در بزرگسالان علائم کمتری روی سطح پوست بروز می کند.

حساسیتی که پوست نسبت به گزش ساس از خود نشان می دهد؟ 

به طور کلی ساس ها تعداد گزش و میزان حساسیتی که روی پوست ایجاد می کنند کاملاً نسبت به پشه ها متفاوت است. غالباً ساس بر عکس پشه است. معمولاً فردی که به وسیلۀ ساس مورد گزش قرار می گیرد در مراحل ابتدایی متوجه گزش ساس نخواهد شد و در اثر افزایش تعداد دفعات گزش های ساس حساسیت پوستی که ایجاد می کند. فرد به مرور متوجه وجود ساس در منزل می شود.

difference bedbug mosquito bites

علائم گزش پشه :

محل گزش پشه روی پوست افراد نسبتاً دردناک، تحریک کننده، همراه با خارش در محل گزش می باشد ایجاد لکه های قرمز یا صورتی همراه با کمی تورم در قسمت گزش نیز از نشانه های دیگر گزیدگی پشه است و از طرفی گزش پشه در هر ساعتی از شبانه روز چه روز و چه شب اتفاق می افتد.

سمپاشی ساسwhen bed bugs bite697 x 524

در صورت مواجه شدن یا ساس یا پشه در منزل با کارشناسان شرکت نگین دشت جهت سمپاشی ساس تماس حاصل فرمایید.

شرکت سمپاشی نگین دشت با مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی جهت انجام عملیات سمپاشی ساس و سمپاشی پشه کارشناسان ماهر خود را اعزام نموده تا با نظارت بر عملیات سمپاشی و ارائه بهترین روش های سمپاشی در جهت سمپاشی و ریشه کنی ساس و سمپاشی پشه اقدام نموده و از طرفی توجه داشته باشید که کلیۀ پروتکل های بهداشتی به دلیل حفظ سلامت مشتریان در برابر ویروس کرونا به صورت کامل توسط کارشناسان شرکت اعمال می شود.

تصاویر گزش ساس

علائم گزش ساس:

معمولاً افراد در حین گزش ساس متوجه گزیدگی نخواهند شد چون محل گزش هیچ دردی نخواهد داشت و تنها پس از مشاهده محل گزش که متورم شده متوجه گزش ساس می شوند.

زمان بهبودی محل گزش پشه و ساس:

گزش پشه ها خیلی سریعتر از گزش ساس بهبود یافته و از بین می رود ولی گزش ساس تا چند روز و یا حتی تا مدت ها  باقی می ماند.

تفاوت گزش پشه با گزش ساس: 

گزش پشه معمولاً در نقاطی که توسط لباس محافظت نمی شود مانند پا، صورت، گردن و ... اتفاق می افتد و پشه هیچگاه داخل لباس جهت گزش نمی رود.

گزش ساس معمولاً به صورت خوشه ای است و اغلب چندگانه است یا به صورت خطی یا دایره ای است و بیشتر در محل هایی مثل گردن، صورت، پشت، سینه ، بازوها و پاها و ... اتفاق می افتد.

 مقایسه نیش پشه و ساس

 گزش پشه

Mosquito bites

 گزش ساس

bed bug bite milwaukee rash

نشانه های تشخیص وجود ساس یا پشه 

در بسیاری از موارد ساس ها قادر به هضم وعده غذایی خون به صورت کامل نیستند و در واقع بخشی از خونی که تغذیه کرده اند به شکل لکه های کوچک روی ملحفه یا بالش قابل مشاهده است و از طرفی ساس ها بیشتر در شب از خون میزبان تغذیه می کنند.

میزبانی که ساس و پشه جهت تغذیه از خون انتخاب می کند به هم شباهت دارد از طرفی اصولاً وقتی آن ها یک میزبان را جهت تغذیه انتخاب می کنند به عنوان مثال وقتی دو نفر کنار هم خوابیده اند و ساس یا پشه شروع به تغذیه از خون یکی از این افراد می کند دیگر جهت تغذیه به فرد دیگر هجوم نمی برد و در واقع فقط یک فرد را جهت تغذیه مورد هجوم قرار می دهد.

 تفاوت چرخه زندگی ساس و پشه 

پشه چرخه دگردیسی کامل داشته به این معنا که چهار مرحله از چرخۀ رشد شامل تخم ، لارو ، شفیره و حشره بالغ را طی می نماید و از طرفی فقط پشه بالغ ماده قابلیت تغذیه از خون میزبان را خواهد داشت.

ساس چرخۀ دگردیسی ناقص داشته بدین معنا که سه مرحله از چرخۀ رشد شامل تخم، پوره، حشره بالغ را طی می کند و پوره های ماده و نر و حشرات بالغ چه ماده و چه نر در هر مرحله تغذیه از خون میزبان را خواهد داشت.

تفاوت پتانسیل انتقال بیماری توسط ساس و پشه

پشه عامل انتقال انواع بیماری های شناخته شده است که افراد و حیوانات را تحت تأثیر قرار می دهد ولی ساس تا کنون به عنوان عامل انتقال بیماری شناخته شده در افراد و حیوانات نبوده است .

در صورتی که محل گزش ناشی از گزیدگی ساس و پشه با خارش شدید همراه باشد باید محل گزش به صورت کامل ضدعفونی شود تا از خطر عفونت ثانویه پیشگیری شود.

 

 

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi