تلفن تماس : 88330133      09124540649

روش های پیشگیری از ورود ساس به منزل

در این مقاله چند مورد که بیشترین راه انتقال ساس توسط افراد به محیط منزل شما می شود را تا حد امکان به شما آموزش می دهیم.

ساس ها علاقه عجیبی به جابجایی و سفر کردن دارند. آنها می توانند با سفر بر روی مبلمان، ملافه، چمدان، جعبه و لباس، از محل آلوده به خانه جدید نقل مکان کنند.

اگرچه ساس ها معمولاً هر 5 تا 10 روز از خون تغذیه می کنند، ساس ها حشراتی کاملاً انعطاف پذیری هستند. آنها قادرند چندین ماه تا یک سال بدون تغذیه زنده بمانند.

01 کارشناسان و متخصصان دفع آفات شرکت نگین دشت که در آزمایشگاه با ساس سر و کار دارند از این طریق امکان انتقال ساس با لباسشان به منزل وجود خواهد داشت و باید تا حد امکان اقدامات احتیاطی لازم را رعایت نمایند از طرفی کارشناسانی که به طور مداوم در آپارتمان آلوده به ساس جهت بازدید تردد دارند و یا در شرکت های سمپاشی مشغول به فعالیت هستند و جهت سمپاشی ساس به منازل اعزام می شوند، بیشتر در معرض انتقال ساس به محل زندگیشان می باشند.

02 افرادی که زیاد سفر می کنند و بیشتر در هتل های آلوده به ساس اقامت دارند و یا افرادی که بیشتر از طریق هواپیما، کشتی، قطار و.... سفر می کنند در صورت عدم رعایت اقدامات محتاطانه امکان انتقال ساس را خواهند داشت.

03 افرادی که در خوابگاه های دانشجویی، کارمندی، (کارگری شامل ساختمان سازی و یا رستوران ها و ..) سکونت دارند و یا سربازانی که در پادگان ها اقامت دارند می توانند از این طریق ساس را به منزل خود انتقال دهند.

 چه اقداماتی را جهت پیشگیری ورود ساس به منزلمان انجام دهیم؟ساس تختخوابی

در آزمایشگاه نگین دشت که بر روی حشره ساس تحقیق می کنیم، ساس ها را در یک اتاق خاص نگهداری می کنیم که دور تا دوراتاق با نوارهای چسبی محصور شده که ساس قادر به راه رفتن بر روی آن نوارها نیستند و در نتیجه نمی توانند از محیط فرار کنند و در حین تغذیه تنها از طریق یک درب پارچه ای قطعۀ دهانی خود را جهت تغذیه وارد منبع تغذیه مورد نظر نموده تا از خون تغذیه نمایند با این تمهیدات دیگر ساس ها از طریق لباس و وسایل افراد مستقر در آزمایشگاه ها انتقال نمی یابد.

اگر شما وارد یک محیط آلوده به ساس شدید در هنگام ترک محل ابتدا کفش های خود را با دقت چک کرده که هیچ ساسی به داخل آن رسوخ نکرده باشد. قبل از ورود به منزل لباس های خود را در محلی مانند پارکینگ در آورده و بلافاصله آن را داخل ماشین لباسشویی با آب بالای 50 یا 60 درجه شستشو داده و در صورت وجود خشک کن در منزل آن را در خشک کن قرار داده در غیر اینصورت آن ها را داخل آفتاب قرار داده وسپس لباس ها را اتو بخار بزنید.BedBug Inspection negindasht 500 × 316  سمپاشی ساس تختخوابی

در صورتی که قصد دارید به مدت چند روز در یک هتل اقامت داشته باشید (بخصوص در فصل تابستان به دلیل حجم سفر های تابستانی) قبل از اینکه در اتاق مورد نظر مستقر شوید و چمدان ها را وارد نمایید، باید بلافاصله پس از ورود، تختخواب و تشک خود را کامل بررسی کرده تا در صورت مشاهده آلودگی بتوانید اتاق خود را در اسرع وقت تعویض کنید. چمدان و ساک های خود را حتما بر روی یک محل بلند که از زمین فاصله داشته باشد قرار دهید که در این حالت احتمال انتقال ساس ها به داخل چمدان و ساک کمتر است. از اقدامات محتاطانه تر آن است که چمدان ها را داخل وان حمام قرار دهید که در این حالت احتمال اندکی برای ورود ساس به داخل چمدان ها وجود دارد . لباس ها را در طول زمان استقرار خود در هتل، یا در همان چمدان نگه داشته و یا در کمد آویزان کنید و به هیچ عنوان روی تختخواب یا زمین قرار ندهید چون در این حالت ساس ها به راحتی وارد ساک و چمدان شما می شوند.

استفاده از غلتک پرزگیر برای لباس ها در حین بازگشت از سفر کمک شایانی به مطمئن شدن شما از عدم وجود ساس بر روی لباس هایتان خواهد کرد. توصیه ما به شما این است که حتما یک عدد از این غلتک ها در سفر به همراه داشته باشید تا لباس های داخل چمدان و لباس های تنِ تان را قبل از ورود به منزل چک کنید از طرفی در صورت عدم زمان برای چک کردن بهتر است چمدان ها را داخل کاور و پلاستیک های زبالۀ بزرگ قرار داده و قبل از ورود به منزل ابتدا لباس ها را کاملاً با غلتک پرزگیر چک کرده (لازم به ذکر است شستشو جهت ریشه کنی و سمپاشی ساس ها امری غیرضروری است مگر در مواردی که در خانه دستگاه بخار یا خشک کن موجود نیست که در این حالت شستشو باید با آب بالای 50 یا 60 درجه صورت گیرد و سپس اتوی بخار لباس های امری بسیار ضروری است.

 نحوۀ بررسی اتاق هتل و محل اقامت در سفر، جهت بررسی وجود حشره ساس

prevent bed bugs 1200 × 7700

 در سفر حتماً یک چراغ قوۀ کوچک به همراه داشته باشید چون نور اتاق های هتل بسیار ضعیف می باشد و از این جهت مشاهده و بازرسی ساس ها و فضله های آن را برای شما دشوار می گردد.

ابتدا ملحفه و روتختی ها را پس از بررسی کامل کنار زده و زیر ملحفه ها را کاملاً بررسی می کنید، باید توجه کنیم که هیچ لکه جوهر، خون و یا حشره ای روی آن مشاهده نمی شود سپس درزها و شکاف های تشک را کامل بررسی کرده چون درزها و شکاف های کناره های تشک محل مناسبی برای مخفی شدن ساس ها می باشد بخصوص قسمت برچسب تشک ها جهت مخفی شدن ساس ها راحت تر می باشد.

کلیه چهارچوب تختخواب را بازرسی نموده فقط باید دقت کنیم که فضله های ناشی از ساس را با ذرات گرد و غبار اشتباه نگیرید. تا حد امکان تشک را بلند کرده تا زیر تشک را نیز چک نموده و از عدم وجود ساس ها در اتاق اطمینان حاصل کنید.

تاج تختخواب محل اصلی و ابتدایی در جهت تجمع آلودگی ساس ها می باشد که اکثراً چون با دیوار اتاق در ارتباط می باشد، باید سعی شود که تا حد امکان دیوار پشتی را هم چک کنید .

از محل های دیگر تجمع آلودگی ساس ها پایه های تختخواب می باشد که محل مناسبی برای استقرار ساس ها است .آن ها تاج تخت را در صورتی که پایه ها فلزی باشد جهت استقرار ترجیح می دهند چون اجازه دسترسی ساس ها به محل خواب انسان از طریق پایه های فلزی تختخواب ها امکان پذیر نمی باشد از این جهت به دلیل فاصلۀ کمتر تاج تخت با میزبان محل مناسب تری جهت استقرار ساس ها می باشد و در حقیقت در این حالت دسترسی ساس ها به منبع غذایی(خون انسان) راحت تر است.

ساس ها درتمام مراحل زندگی قابل مشاهده می باشند فقط نیاز به یک ذره بین و چراغ قوه ( جهت ایجاد نور مناسب ) دارید پس بنابراین اگر با دقت نگاه کنید می توانید در مرحلۀ نمف هم ساس ها را مشاهده نمایید.

 آشنایی با روش های مبارزه ، نابودی و ریشه کنی ساس تختخوابی

مشاهدۀ فضله ها و مدفوع ساس (لکه سیاه) بر روی تشک نشانه اصلی وجود ساس در منزل می باشددر این مکان تجمع کلونی ساس می باشد. این حالت اصولاً بعد از حدود 2 یا 3 ماه در اثر تجمع کلونی ها به وجود می آید که این بدان معناست که آن ها محیط را احاطه کرده اند که این لکه های سیاه ،شبیه به لکه های جوهر پخش شده بر روی ملحفه می باشد.

نکتۀ مهم در ریشه کنی و مبارزه و سمپاشی ساس ها این است که هیچ تاکتیکی به تنهایی جهت ریشه کنی ساس ها مؤثر نخواهد بود. یک کارشناس ماهر به هیچ عنوان از یک استراتژی در جهت ریشه کنی ساس استفاده نخواهد کرد به عنوان مثال روش های بیولوژیک نظیر استفاده از اسپری یخ خشک تنها جهت ریشه کنی ساس قابل مشاهده مؤثر است ولی در مورد ساس های مخفی شده اثری نخواهد داشت. استفاده از بخار تا حدود زیادی توانایی نفوذ بهتری را خواهد داشت ولی از طرفی ضعف استفاده از بخار، رطوبتی است که از خود به جای می گذارد. استفاده از جارو برقی تا حدی مؤثر است ولی محدودیت هایی دارد که در بالا کامل راجع به آن توضیح داده شد. نحوۀ استفاده از حشره کش ها در سمپاشی ها نقش بسیار مؤثری در نابودی و ریشه کنی ساس ها دارد، برخی از سموم مدت زمان عمل آن ها بسیار طولانی می باشد و در بلند مدت می تواند اثرگذار باشد،  ولی برخی تماسی هستند و تنها در اثر تماس مستقیم به سرعت ریشه کنی را انجام می دهند. بحث استفاده از سموم و نحوۀ سمپاشی که چه سمومی باید استفاده شود تا مقاومت ایجاد نکند، تقریباً سخت ترین و مؤثرترین تاکتیک ریشه کنی ساس می باشد که کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت با سال ها تجربه خدمات لازم را جهت سمپاشی و ریشه کنی ساس را به شما ارائه می دهند.

در انتها یکی از نکاتی که کارشناسان شرکت نگین دشت ئر نظر دارند نحوۀ  مشاوره و صحبت کردن با افرادی است که با مشکل ساس مواجه هستند  از طرفی آن ها با ناراحتی های عصبی و اضطراب شدید درگیرهستند که تمام جنبه های روانی قضیه حتی از وجود ساس ها در محل سکونت مشکلات بیشتری را برای مشتری به وجود می آورد.

کارشناسان شرکت نگین دشت با تهیه این مطلب و نیز با بهره گیری از تجربه سال ها سمپاشی ساس های تختخوابی سعی داشته تا  قدم هایی هر چند ساده ولی مفید را در جهت شناسایی ساس به شما آموزش داده تا شما دیگر هیچ نگرانی را در سفرهای خود نداشته باشید و به راحتی از انتقال ساس به محل سکونت خود جلوگیری نمایید. تنها کافی است چند دقیقه وقت خود را قبل از اقامت به بازدید آموزش داده شده،  اختصاص دهید تا با خیال راحت از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

bedbug117 روش موثر برای پیشگیری از ورود ساس تختخوابی به منزل به پیشنهاد شرکت سمپاشی نگین دشت

1: کاور کلید پریزها (محیط مناسب برای مخفی شدن ساس محسوب می شود)

2: وکیوم لباس در کیسه های پلاستیکی 

3: جلوگیری از خود درمانی و کمک گرفتن از شرکت های سمپاشی نگین دشت

4: آشنایی با نشانه های وجود ساس ( مانند نوع گزش، لک های سیاه روی تشک و ...)

5: استفاده از جارو برقی

6: بازرسی محل استراحت و خواب حیوان خانگی در منزل

7: کاهش تراکم وسایل منزل و ایجاد نظم 

8: کاور تشک خوشخواب

9: استفاده از متریال مناسب جهت جلوگیری از بالا آمدن ساس از تختخواب 

10: بازدید دوره ای مبلمان

11: ممانعت از خرید وسایل دست دوم منزل 

12: پرهیز از کاور و کارتن های نامناسب در هنگام اثباب کشی

13: حفظ اصول بهسازی محیط منزل

14: آگاهی از وجود ساس در اماکن عمومی مانند فروشگاه ها ، هتل ها ، قطار ها و...

15: در هنگام مسافرت اتاق هتل و چمدان را کاملا چک کنید تا ساس از مسافرت به منزل شما انتقال پیدا نکند

16: لباس ها را پس از گرفتن از خشکشویی کامل چک شود

17: ساس را با سایر حشرات اشتباه نگیرید


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!


 مقالات آموزشی ساس :

  

نظرات (1)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

اگه قرار باشه ساس بیاد خونه هرکاری کنید باز ساس میاد

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت


درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی