سبد خرید خالی می باشد

چگونه می توان گزش شپش را شناسایی نمود؟

معرفی انواع شپش انسان

 شپش عانه(خرچنگی)

شپش بدن 

 شپش سر

Image

شکل ظاهری شپش

شپش بالغ 2 تا 4.2 میلی متر طول دارد. رنگ این حشرات سفید مایل به خاکستری است. شپش ها دارای پنجه های قلاب مانند در انتهای پاهای خود هستند، بدون بال هستند و ظاهری صاف دارند.

شپش تناسلی (خرچنگی) :

 معمولاً در قسمت های پر موی بدن از جمله موهای زیر بغل، قسمت شرمگاهی و گاهی در قسمت ابرو و ریش افراد این شپش ها پنهان شده و از میزبان تغذیه می نماید.

شپش سر:

 شپش سر در میان موهای سر یافت شده و از اطراف موهای سر تغذیه می نماید.

شپش بدن:

 شپش بدن روی سطح بدن زندگی نمی کنند ولی برای تغذیه وعده غذایی از خون میزبان روی سطح بدن آمده و پس از تغذیه مجدد به داخل لباس شما رفته و در درزو شکاف ها پنهان می شوند و تفاوت مهم این شپش  با سایر شپش ها آن است که متأسفانه این گونه از شپش ها بیماری های عفونی بسیار جدی و خطرناکی را به انسان انتقال می دهند.

درمان و سمپاشی شپش

شرکت نگین دشت با مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان دانشگاه علوم پزشکی و با بهره مندی از دانش کارشناسان ماهر حشره شناس اصولی ترین و بهترین روش را در جهت ریشه کنی و نابودی کامل سمپاشی شپش در منازل به شما ارائه می دهد و در جهت درمان پوست اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهند.

نشانه های گزش شپش تناسلی (خرچنگی)

این شپش باعث ایجاد خارش های شدید می شود که در هنگام شب در افراد تشدید پیدا می کند. خارش های پوست ممکن است بلافاصله پس از تغذیه شپش در فرد شروع شده یا حتی امکان دارد از 2 تا 4 هفته بعد از تماس شپش با میزبان صورت گیرد. علائم دیگر شناسایی این نوع شپش واکنش پوستی ناشی از گزش که با تغییر رنگ محل گزش به خاکستری و یا کبود و نیز ایجاد زخم هایی در ناحیه تناسلی که شپش در محل تغذیه ایجاد زخم و خراش می نمایدکه با معاینه دقیق پزشک حشرات بالغ ، تخم و نمف این حشرات قابل شناسایی است.

نشانه های گزش شپش سر

 شپش سر نیز خارش شدید سر و نیز ایجاد برجستگی هایی کوچک و قرمز رنگ را روی پوست سر، گردن و شانه ها ایجاد می کند و تخم و نوزاد کوچک و سفید رنگ که روی موهای سر چسبیده قابل مشاهده می باشد.

نشانه های شپش بدن

 شپش بدن در درزها و شکاف لباس تخم ریزی می کند و به ندرت این مورد در افرادی که به نظم و بهداشت شخصی خود اهمیت می دهند اتفاق می افتد. این نوع شپش جهت تغذیه روی سطح پوست آمده و تغذیه می نماید و در اثر گزش های مداوم و شدت گزش پوست ضخیم تر و تیره تر می شود خصوصاً اطراف کمر و کشاله های ران و قسمت فوقانی ران را درگیر می کند. توصیه کارشناسان به افرادی که با شپش بدن مواجه می شوند این است که در اسرع وقت در جهت رفع آلودگی محیط اقدام نموده و سپس جهت درمان پوست به پزشک متخصص مراجعه نمایند.

علت گزش شپش به دلیل تأمین وعدۀ غذایی از خون میزبان می باشد.

مقالات بیشتر

این شرکت افتخار دارد، در تمامی اعزام نفرات به محل برای اجرای عملیات مبارزه با آفات خانگی ، صنعتی و ضدعفونی اماکن تنها از کارشناسان و متخصصین با تجربه استفاده می نماید.

Image

سمپاشی ساس

Image

شپش پرندگان

Image

سمپاشی شپش

سوالات متداول

 برخی از افراد در اثر خاراندن محل گزش و عدم تمیز کردن و ضدعفونی محل آلوده به عفونت باکتریایی ثانویه پوستی مبتلا می شوند.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi