سبد خرید خالی می باشد

مایت گرد و غبار

 شناخت، شناسایی و کنترل مایت گرد و غبار

نام علمی مایت گرد و غبار اروپایی Dermatophagoides Pternoyssinus

نام علمی مایت گرد و غبار آمریکایی Dermatophagoides Farinae

شکل ظاهری مایت 

بدن: دارای بدنی کروی شکل به رنگ روشن و تا حدی سفید رنگ می باشد.

پاها:

دارای 8 پا می باشند.

اندازه:

مایت های بالغ در حدود 500 میکرون طول دارند و نابالغ ها حتی کوچکتر هستند به این معنی که فقط با میکروسکوپ قابل مشاهده می باشند.

Dust Mites مایت گردوغبار

[heading style="modern-1-orange" color="#424242" style_color="#00cc19" align="right" size="18"] چگونه از آلودگی مایت گرد و غبار رها شویم؟ [/heading]

مایت گرد و غبار به راحتی وارد محیط منزل شده و به حدی کوچک هستند که در بین درزها و شکاف ها وارد شده و در اکثر منازل زندگی می کنند. عامل مهم تأثیرگذار در رشد و زندگی این آفات دما و رطوبت می باشد. وجود گرما و رطوبت بالا عوامل مهمی بوده که محل زندگی شما را در معرض هجوم مایت گرد و غبار قرار می دهد.

حشره مایت از کوچکترین بقایای پوست مرده باقیمانده بر روی لباس شما تغذیه می کنند بنابراین از بین بردن منابع غذایی برای آن ها امری نسبتاً غیرممکن است.

نتیجه مطالعات نشان داده که 1 گرم از بقایای پوست مرده بدن انسان می تواند منبع تغذیه هزاران مایت باشد بنابراین در پاک ترین و تمیزترین منازل هم امکان آلوده شدن محیط به مایت ها وجود دارد.

آلودگی مایت گرد و غبار تا چه حد جدی است؟ 

توجه کنید! مایت گرد و غبار از خون تغذیه نمی کنند، نیش نمی زنند و روی بدن افراد زندگی نمی کنند. مشکلاتی که مایت های گرد و غبار برای انسان ایجاد می کنند در درجه اول با ورود این حشرات به سیستم تنفسی افراد باعث واکنش های آلرژیکی ناشی از وجود مایت ها در منازل می باشد این در حالی است که برخی افراد که به گرد و غبارهای فصلی آلرژیک دارند تنها در صورتی پی به وجود آلودگی می برند که شدت آلرژی آن ها افزایش یابد و یا عدم تحمل آن ها به واکنش های آلرژیک، باعث شده تا متوجه وجود مایت ها در منزل شوند.

چگونه از وجود آلودگی خلاص شویم؟

اقداماتی که شما می توانید انجام دهید عبارتند از :

ابتدا با کمک گرفتن از تجربه و تخصص کارشناسان دفع آفات شرکت سمپاشی نگین دشت در زمینه سمپاشی  مایت های گرد و غبار و نیز می توان اقداماتی در زمینه کاهش میزان جمعیت مایت ها داشته باشیم:

کاهش رطوبت و دما از عوامل مهم به شمار می آیند که در صورتی که رطوبت را در محیط 60 تا 70 درصد کاهش دهیم و از طرفی درجه حرارت محیط را کاهش دهیم به دلیل حساسیت بالای مایت ها به فاکتور محیطی در رطوبت کم و درجه حرارات پایین دوام نمی آورند و از بین می روند.

استفاده از روکش های چسبان بر روی تشک امکان ورود آن ها را  به تشک کاهش داده و از طرفی استفاده از تختخواب های فلزی و فنری بسیار مؤثر می باشد. استفاده از پوشش های مناسب برای پوشاندن پارچه مبلمان، حذف فرش و استفاده از کف پوش بر روی زمین یا کاشی بر روی دیواره ها در از بین بردن عوامل محیطی و شرایط مناسب زندگی مایت ها بسیار مفید و مؤثر می باشد. استفاده از پرده ها و الیاف قابل شستشو و از طرفی استفاده از فیلتر های مناسب برای جارو برقی و دستگاه تهویه هوا در منازل روشی بسیار کارآمد در ریشه کنی مایت ها از منازل می باشد.

سمپاشی و درمان مایت های گرد و غبار

dust mite چرخه زندگی مایت گرد و غبارکارشناسان حرفه ای و دوره دیده شرکت نگین دشت جهت سمپاشی و نابودی مایت ها و سایر حشرات آماده خدمت رسانی به شما عزیزان بوده و یک برنامه منحصر به فرد را باتوجه به میزان آلودگی منزل به شما ارائه می دهند و همچنین راه حل های مناسب جهت بهسازی محیط از ورود مایت های گرد و غبار را به شما پیشنهاد می دهند.

 عادات، رفتار و رژیم غذایی مایت گرد و غبار

مایت های گرد و غبار نسبت به سایر گونه های مایت که از خون تغذیه می کنند بسیار متفاوت اند و از آنجا که آن ها جزیی از حشرات میکروسکوپی هستند تغذیه چندانی ندارند ولی منابع غذایی آن ها جهت تأمین انرژی عبارتند از:

باقیمانده پر و پوست باقیمانده از حیوانات خانگی

ذرات پوست مرده انسان که در طول روز از بین می رود

ذرات گرد و غبار و گرده ها

 زیستگاه مایت گرد و غبار

در سراسر قسمت های منزل زندگی می کنند مانند تخت، موکت و فرش، پرده ، الیاف مبلمان و الیاف وسایل خواب و ...

چرخه زندگی این حشره با توجه به رطوبت و دمای محیط مختلف می باشد ولی به صورت عمده بین 3 تا 4 ماه می باشد که در صورت مطلوب بودن شرایط بالغ ها قادراند حدود یک ماه زندگی کنند.

 


بیشتر بدانید:


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مقاله ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi