سبد خرید خالی می باشد

کنترل و سمپاشی هتل، مهمانسرا و مراکز اقامتی

کنترل و سمپاشی هتل ها عملیاتی است که به منظور حفظ بهداشت و سلامت مهمانان و کارکنان در هتل انجام می‌شود. این عملیات شامل مراقبت از سلامت عمومی، جلوگیری از شیوع بیماری‌های عفونی و کنترل حشرات و آفات است.

برای انجام کنترل و سمپاشی هتل، معمولاً از تجهیزات و مواد شیمیایی مخصوص استفاده می‌شود که توسط کارشناسان شرکت نگین دشت می‌شوند. این کارها باید با رعایت استانداردهای بهداشتی و محیطی صورت گیرد تا هیچگونه خطری برای سلامت مهمانان و کارکنان ایجاد نشود.

فرآیند کنترل و سمپاشی هتل شامل موارد زیر باشد:

 1. کنترل حشرات و آفات: شامل اعمال مواد شیمیایی یا استفاده از روش‌های بی خطر مانند ژل مورچه کش و ژل سوسک کش گریز برای کنترل مورچه، سوسک، ساس تختخوابی، مار و ...

 2. سمپاشی محیط: استفاده از مواد شیمیایی برای تعقیم و سمپاشی سطوح و محیط‌های مختلف هتل، از جمله پله‌ها، لابی، اتاق‌ها، رستوران‌ها، استخرها و ...

 3. تمیزکاری و ضدعفونی: علاوه بر سمپاشی، تمیزکاری و ضدعفونی منظم سطوح با مواد ضدعفونی مناسب نیز انجام می‌شود. این فرآیند می‌تواند شامل تمیزکاری مبلمان، مبلمان راحتی، فرش و دیگر سطوح باشد.

 4. مدیریت پسماند: مدیریت صحیح پسماندهای تولید شده در هتل از جمله زباله‌ها، مواد غذایی بازمانده و مواد شیمیایی استفاده شده در سمپاشی، به منظور جلوگیری از انتقال بیماری‌ها و حفظ بهداشت عمومی.

 5. آموزش کارکنان: آموزش کارکنان در زمینه بهداشت و تمیزی و نحوه استفاده از مواد شیمیایی به منظور حفظ استانداردهای بهداشتی و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ها.

همچنین، برنامه‌ریزی منظم و دقیق برای انجام این عملیات و رصد و نظارت مداوم بر فرآیند اجرایی آن از اهمیت بالایی برخوردار است تا به بهترین نتیجه در حفظ بهداشت و سلامت در هتل دست یافته شود.

بهسازی محیط قبل از سمپاشی :

بستن راه های ورودی و خروجی

اکثر ساختمان دارای درزها و شکاف هایی می باشد که به انتقال حشرات و جوندگان به محیط داخل کمک می نماید . بررسی ورودی و خروجی حشرات و جوندگان و بستن کامل راه ها تا حد بسیار زیادی آلودگی محیط را کاهش می دهد و با این روش به پیشگیری از ورود حشرات و جوندگان به داخل هتل ها و مراکز اقامتی کمک می نماییم.

pest control hotel negindasht 1200×525 سماشی هتل

سمپاشی ساس در هتل:

یکی از مهم ترین و جدی ترین مشکلات در بحث صنعت هتلداری ورود ساس به داخل اتاق های هتل ها، مهمانسراها و مراکز اقامتی می باشد.

شرکت نگین دشت با بهره مندی از سموم معتبر روز دنیا و با بهره گیری از دانش متخصصان دفع آفات همواره در درمان ساس ، سمپاشی ساس در هتل ها و مهمانسراها را به شما ارائه می دهد.

استراتژی شرکت نگین دشت در راستای سمپاشی ساس ها در هتل ها و مراکز اقامتی شامل بازرسی و بررسی جامع کلیه اتاق های هتل و سپس اقدام به درمان با استفاده از روش های بیولوژیکی و شیمیایی، و پس از آن نیز آموزش روش های درمانی بعد از سمپاشی ساس و تعیین بازدید های دوره ای برای جلوگیری از ورود مجدد آن توسط مسافرانی است که به طور متداول در هتل رفت و آمد دارند تا در صورت بروز آلودگی در همان مراحل ابتدایی آلودگی محیط به صورت کامل پاکسازی گردد.

ارائه روش های بهسازی محیط پس از رفع آلودگی جهت به حداقل رساندن خطر آلودگی هتل ها توسط ساس ها باعث کاهش میزان آلودگی می باشد. صاحبان هتل ها کافی است جهت حفظ اعتبار خود ، سالانه هزینه هایی را جهت سمپاشی و مبارزه با انواع آفات اختصاص دهند تا شهرت و اعتبار خود را که طی سالیان طولانی به دست آورده اند با بی مبالاتی خود از دست ندهند.

چرا کنترل آفات در هتل ها مهم است؟

کنترل آفات برای صنعت هتل داری بسیار مهم است. عدم کنترل آفات می تواند منجر به عواقب قانونی جدی از جمله بسته شدن اماکن، جریمه و پیگرد قانونی، و کاهش فاجعه بار در کاهش ستاره های هتل را به همراه خواهد داشت. همه اینها می تواند منجر به تبلیغات ضعیف و کاهش شدید جذب مشتری شود.

آفات مهم در هتل های چه ها هستند؟

 • جوندگان مانند موش و رَت به عنوان یک مشکل در بیش از یک سوم خدمات سمپاشی نگین دشت  را در هتل ها شامل می شود.

سایر حشرات عبارتند است:

 • ساس 
 • عنکبوت ها 
 • سوسک های آلمانی
 • حشرات شب پرواز
 • مورچه های فرعون ، مورچه ریز سیاه
 • پشه ها

مراحل زیر جهت سمپاشی و کنترل آفات در هتل  و مسافرخانه و مراکز اقامتی می باشد:

انجام بازرسی جامع توسط کارشناسان و متخصصان دفع آفات جهت بررسی منابع آلودگی.

ارائه پیشنهادات از طرف کارشناسان به صاحبان هتل ها و مراکز اقامتی جهت حفظ بهداشت به بهترین شکل ممکن و ارائه برنامه های مدون و تعداد دوره های سمپاشی مورد نیاز با توجه به میزان آلودگی.

تهیه پرونده بهداشتی برای هتل ها و مسافرخانه ها توسط کارشناسان جهت مدیریت آفات در محل بررسی شده که شامل اطلاعات مربوط به آلودگی محل مورد نظر ، سموم مصرفی در هر دوره و نیز اطلاعات مربوط به روش هایی که تا کنون در محل مورد نظر انجام شده و از طرفی برنامه های آتی که شرکت جهت ریشه کنی و سمپاشی های دوره ای قرار است در محل اجرا نماید.

بازدیدهای میان دوره ای جهت رفع آلودگی و لکه گیری در صورت بروز آلودگی مجدد .

آموزش روش های مناسب جهت حفظ بهداشت محیط و نظافت محل مزبور و بررسی میزان حفظ بهداشت در محیط به شکل دوره ای.

آموزش اصول بهسازی محیط به کارکنان جهت بستن راه های ورودی و خروجی حشرات و جوندگان، ایجاد تهویه مناسب در محیط و حفظ اصول بهداشت و ایمنی که بهترین روش برای پیشگیری می باشد.

انجام عملیات سمپاشی در هتل ها و از طرفی حفظ بهداشت و اصول ایمنی از نکات بسیار مهمی است که برای هتل ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شرکت نگین دشت در این راستا با بهره گیری از دانش متخصصان دفع آفات در رفع آلودگی محیط جهت سمپاشی اقدام نموده وکلیه نکات لازم و ضروری جهت پیشگیری از ورود آفات را به شما ارائه می دهد.

تهیه پرونده بهداشتی برای رستوران ها، مهمانسراها و مراکز اقامتی

کارشناسان شرکت نگین دشت پس از بازدید از هتل ها، مهمانسرا ها و مراکز اقامتی ، پرونده ای را به آن مرکز اختصاص داده تا اطلاعات مربوط به آن هتل را در آن وارد نمایند. این اطلاعات شامل میزان آلودگی در هر دوره ، میزان سموم مصرفی همراه با غلظت های آن ها و یا در صورت اجرای روش های بیولوژیک باید نوع روش ها در آن ذکر شود. گزارش کامل خدمات ارائه شده در هر دوره و تعیین دوره های تمدید جهت بازرسی مجدد از مرکز و ارائه خدمات مجدد به آن مرکز را پوشش می دهد.  اصولی که باید جهت بهسازی محیط و پیشگیری از ورود حشرات و جوندگان به صاحبان هتل ها آموزش داده شود پس از ارائه به آن ها در پرونده بهداشتی ثبت شده و در دوره های بعدی حتما باید تمامی اصول را اجرا نموده باشند. شایان ذکر است به صورت مداوم خدمات کنترل و مبارزه با حشرات  به آن مراکز اعلام می گردد تا همواره شما در محیطی سالم و عاری از آلودگی ناشی از آفات و حشرات کسب و کار نمایید.

 اجرای برنامه مدیریت تلفیقی آفات در محیط صنعتی مانند هتل ها ، مهمانسرا ها و مراکز اقامتی 

 اجرای اقدامات پیشگیرانه نظیر حفظ اصول بهسازی جهت محدود کردن دسترسی آفات از جمله دور کردن نیاز های اولیه از دسترس حشرات و جوندگان مانند مواد غذایی، آب و پناهگاه های لازم جهت رشد و تکثیر حشرات باعث کمک به کاهش آلودگی محیط می نماید.

پیشگیری از ورود آفات مزاحم یکی از مهمترین نکات برای داشتن محیطی سالم در هتل ها به شمار می آید و سپس با تکیه بر دانش متخصصان بر چرخه زندگی حشرات روش های لازم جهت ریشه کنی و نابودی حشرات و جوندگان به صاحبان هتل ها ارائه داده می شود.

مهمان نوازی و جذب مشتری در صنعت هتلداری یک هنر می باشد که صاحبان هتل ها و مراکز اقامتی سال ها وقت صرف به دست آوردن فرمولی مناسب برای جذب مشتری و توسعه آن می باشند ولی وجود آفات به راحتی می تواند اعتبار شما را در کمترین زمان ممکن به خطر بیاندازد.

تجربه نشان داده است که قدرت تحمل مهمانان مقیم هتل ها در برابر مشاهده حشرات و آفات در اتاق و یا محوطه هتل برایشان تقریباً صفر است و این در حالی است که محوطه هتل ها محل مناسبی برای رشد و تکثیر آن ها می باشد.

آیا هتل و مرکز اقامتی که شما در آن فعالیت دارید ، محل مناسبی برای رشد حشرات و جوندگان می باشد؟

حشرات و جوندگان به دلیل نیازهای اولیه زیستی جذب اماکن اقامتی و هتل ها می شوند. موارد مورد نیاز برای حیات آن ها عبارتند از غذا، آب، پناهگاه مناسب، دمای مطلوب جهت زندگی و ... می باشد. در صورتی که مکان و اموال شما در معرض حمله هجوم این آفات و حشرات قرار بگیرند اعتبار و شهرت شما به خطر می افتد.pest control hotel negindasht 550×310

 محل های ورودی و خروجی

آفات و حشرات از طریق راه هایی مانند درها و پنجره ها، محل لوله کشی ساختمان ، درزها و ترک ها و شکاف های ساختمان و یا از طریق سیستم های تهویه ای می توانند وارد ساختمان شوند.

 منابع آب

 آفات و جوندگان روزانه به آب احتیاج دارند. چشمه های آب سرویس های بهداشتی، چاه های فاضلاب موجود در ساختمان ، سیستم های تهویه هوا، محل لوله کشی لوله های آب و ... وجود رطوبت در این قسمت ها زمینه مناسبی را برای رشد و تکثیر حشرات در داخل ساختمان ایجاد می کند.

 محل استقرار زندگی آفات

جوندگان ، سوسک ها و سایر آفات به دنبال فضاهای کوچک و تاریک در میان درزها و شکاف ها جهت استقرار ،رشد و تکثیر می باشند. از بین بردن کلیه شرایط مساعد جهت رشد و تکثیر حشرات و آفات به رفع آلودگی آن ها کمک می نماید.

 منابع غذایی

کوچکترین ذره از مواد غذایی محل مناسبی را برای رشد و پرورش آفات در محیط ایجاد می کند حتی سایر موارد شامل چسب ، مو ، مقوا و کارتن نیز در محیط هتل می تواند محل مناسبی برای تجمع حشرات و حتی منبع مناسبی برای تغذیه آن ها باشد.

عدم رعایت بهداشت، انبار کردن وسایل، معدوم نکردن و سایل کهنه و غیر قابل استفاده در محیط، محل مناسبی را برای رشد حشرات و جوندگان به وجود می آورد.

کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت با تکیه بر دانش علمی و درک کامل از چرخه آفات و سیکل زندگی آن ها ، خدمات منحصر به فردی  در زمینه سمپاشی هتل ها و پیشگیری از ورود آفات و جوندگان به شما ارائه می دهد.

 صدور مجوز فعالیت شرکت‌های سمپاشی بر عهده وزارت بهداشت گذاشته شد و در حال حاضر، این مجوزتوسط معاونت بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی صادر می‌شود .شما هتلدار عزیز باید دقت کنید که حتماً از شرکت‌های سمپاشی دارای مجوز از وزارت بهداشت مانند شرکت مهندسی نگین دشت ، برای این کار کمک گرفته شود .

منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مقاله ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

مقالات مرتبط:

 مدیریت تلفیقی آفات IPM

مشکل وجود آفات در محیط های کسب و کار و محیط های صنعتی بر سلامت و ایمنی محصولات، مشتریان و کارکنان تأثیر گذاشته و سلامتی آن ها را تهدید می کند و اعتبار شرکت شما را به خطر می اندازد.


سمپاشی و کنترل آفات در رستوران ها و مراکز تهیه غذا

یکی از نگرانی های افرادی که در بخش رستوران ها و مراکز تهیه غذا فعالیت دارند در زمینه مشاهده آفاتی مانند موش، انواع سوسک ها، مورچه و سایر آفات در محل فعالیت آن ها می باشد شرکت نگین دشت...


 کنترل آفات و سمپاشی در مدارس، مهدکودک ها، دانشگاه ها و مراکز آموزشی

هدف از اجرای برنامه های کنترل آفات در مدارس، حفاظت از سلامت دانش آموزان و کارکنان در برابر آلودگی های ناشی از آفات و حشرات در برابر سموم مصرفی جهت نابودی و سمپاشی حشرات و ...

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi