سبد خرید خالی می باشد

سمپاشی ساس در هتل

ساس ها در جایی زندگی می کنند که مردم تجمع دارند مانند: منازل، مدارس، ادارات و هتل ها تجمع می کنند. ساس را می توان در هر اقامتگاه مسافرتی یافت، از مجلل ترین هتل ها گرفته تا ارزان ترین متل ها، ساس می تواند وجود داشته باشد.

مطمئن شوید که سوغاتی غیرمنتظره (حشره ساس) از سفرتان به خانه نمی آورید. راهنمای ما در زیر را در مورد چگونگی جلوگیری از ساس در هتل ها و مراکز سیاحتی بخوانید.

حشره ساس تختخوابی در سال های اخیر به یکی از مسائل بسیار مهم در زندگی شهری تبدیل شده و افزایش چشمگیر آن در سراسر جهان قابل رؤیت است. در طول قرن ها حشره ساس یکی از معضلات و مشکلات در اکثر هتل ها بوده. حتی یک هتل پنج ستاره با تمامی امکانات می تواند حداقل چندین اتاق آنها آلوده به ساس داشته باشد. جالب است بدانید آلودگی ساس در سراسر دنیا گسترده شده است ولی هنوز تعداد زیادی از افراد هستند که هنوز با ساس ها مواجه نشده اند و علت آن به دلیل عدم آشنایی آنها با حشره ساس می باشد از طرفی امروزه با افزایش سفرها ، ساس تختخوابی شیوع بیشتری پیدا کرده است.Sprayer bedbug 450 x 338

عدم درمان و مبارزه با ساس تختخوابی در اتاق های هتل می تواند منجر به از بین رفتن کلیه وسایل خواب ، مبل، فرش و سایر وسایل موجود در اتاق ها گردد. حتی تمیزترین اتاق های هتل هم می تواند آلوده به ساس شود. هجوم مسافران به مقصدهای مختلف باعث جابجایی و انتقال ساس و افزایش آلودگی در هتل ها و مراکز اقامتی شود.

کارشناسان نگین دشت با بازرسی منظم اتاق هتل ها اقدام به بررسی آلودگی نموده و به صورت آگاهانه اقدامات لازم را در جهت سمپاشی ساس ها انجام می دهند.

اکثر هتل ها برنامه ای در جهت مبارزه با ساس تختخوابی اتاق های آلوده ندارند و تنها زمانی که آلودگی شدت می یابد به فکر درمان و مبارزه با ساس می افتند. درمان های سنتی و روش های خوددرمانی با سمومی که اطرافیان پیشنهاد می دهند نه تنها ریشه کنی نداشته بلکه سایر قسمت های هتل مانند لابی ، راهرو ، رسنوران و ... نیز درمعرض آلودگی به حشره ساس قرار می گیرد.

در صورتی که صاحب هتل هستید می توانید با یک تماس از خدمات کارشناسان شرکت نگین دشت بهره مند شده تا با ارائه یک برنامه مدون در جهت ریشه کنی ساس اتاق های هتل اقدام نموده و از پیشرفت آلودگی به سایر قسمت ها جلوگیری فرمایید.

کارشناسان شرکت نگین دشت با آموزش نکات لازم جهت مقابله و تشخیص زودهنگام ساس تختخوابی و نیز ارائه یک رویکرد استراتژیک اقدام به ریشه کنی و سمپاشی ساس می نمایند.

ابتدا کارشناسان نگین دشت به کارمندان هتل آموزش های لازم برای شناسایی زودهنگام ساس تختخوابی ، نحوۀ بازدید از وسایل اتاق در هنگام نظافت از جمله نحوۀ بررسی و بازرسی تشک ها را به صورت کامل آموزش داده تا بلافاصله پس از ترک هر مسافر اتاق به صورت کامل بازرسی شود.

مراحل بازدید اتاق هتل برای ساس تختخوابی

وسایل خواب شامل تشک و تختخواب:

چگونه اتاق هتل را برای ساس تختخوابی بازدید کنیم 1ساس ها در نزدیکی محل تغذیه خود مستقر می شوند و ایده ال ترین محل جهت تغذیه تختخواب شما می باشد.

  • نحوۀ بازرسی تشک و تختخواب

✅ بازرسی کامل تختخواب از جمله درز و شکاف هایی که در طراحی تختخواب به کار رفته و نیز فاصلۀ بین دیوار و پشت تختخواب و قسمت های زیر و پشت تختخواب نیز باید کاملاً چک شود.

✅ چک کردن درزها و شکاف ها، سوراخ ها، گوشه ها و محل اتصالات فریم های تختخواب و تشک خوشخواب.

✅ بازرسی کامل وسایل خواب شامل بالش ها، کاور تختخواب، روتختی و درز و شکاف های تشک ها.

 

  • کمدهای کنار تختخواب

چگونه اتاق هتل را برای ساس تختخوابی بازدید کنیم 2

تمامی وسایل نزدیک به تختخواب از جمله چراغ خواب و کمدهای کنار تختخواب در معرض ساس قرار دارند.

  • نحوۀ بازرسی کمدها و وسایل نزدیک به تختخواب

✅ داخل کلیه کمدها ازجمله درزها و لولاهای کمد و قسمت های پشت و زیر آن ها با دقت بررسی شود.

✅ تمامی وسایل تزئینی شامل قاب عکس ها، جاشمعی، چراغ خواب و ... کامل چک شود.

 

  • کمدهای دیواری

 

چگونه اتاق هتل را برای ساس تختخوابی بازدید کنیم 3اگرچه ساس ها در محل نزدیک به تغذیه خود مستقر می شوند ولی این مانع از بازدید و بازرسی سایر مکان های اتاق نمی شود.

  • نحوۀ بازرسی کمدهای لباس

✅ بازرسی کامل تمامی درزها و شکاف های کلیه کشوها و محل آویزان کردن لباس ها و نیز مبلمان .

✅ کلیۀ محل اتصالات درزها ، شکاف ها مربوط به کمد های لباس چک شود.

✅ شکاف های بین کمد و دیوار با دقت بررسی شود.

 

  • مبلمان و صندلی ها

چگونه اتاق هتل را برای ساس تختخوابی بازدید کنیم 4ساس ها در محلی که تجمع دی اکسید کربن ناشی از تنفس انسان بیشتر باشد مستقر می شوند تا تغذیه داشته باشند بنابراین کلیه صندلی ها و مبلمان، محل بسیار مناسبی برای استقرار ساس ها می باشد.

  • نحوۀ بررسی صندلی و مبلمان آلوده به ساس تختخوابی

✅ کوسن ها و تشک های مبلمان را کاملاً جدا کرده و تمامی درزها و شکاف های و زیر مبل ها را بررسی کنید.

✅ جدا کردن کاور تشک های مبلمان و بررسی درز و شکاف زیپ ها و سایر قسمت ها.

 

  • بازدید چمدان

چگونه اتاق هتل را برای ساس تختخوابی بازدید کنیم 5یکی از عوامل اصلی در انتقال ساس از اتاق هتل چمدان ها می باشد. بهترین روش آن است که قبل از قرار دادن چمدان ها در اتاق ، محل را با توجه به موارد آموزش داده در بالا بررسی نموده تا از انتقال ساس به منزل پیشگیری نمایید.

آموزش بازرسی چمدان 

✅ بررسی درزهای اطراف چمدان و ساک

✅ تمامی مفاصل مرتبط به پایه بایستی کامل چک شود از جمله زیپ ها و محل های مخفی در چمدان.

نشانه های وجود ساس تختخوابی در اتاق هتل

✅ ساس ها حشراتی مسطح، بیضی شکل هستند شش پا و دو آنتن دارند و در حالت بالغ رنگ قهوه ای مایل به قرمز بوده و اندازۀ بزرگسالان حدود 5 تا 6 میلی متراست. پوره ها کمرنگ و کوچکتر هستند.

✅ وجود لکه های خون بر روی وسایل خواب زمانی ایجاد می شود که وعده های غیرقابل هضم از بدن ساس ها خارج شده و این لکه ها را بر روی وسایل باقی می گذارند.

✅ لکه های سیاه و تیره رنگ بعد از هر بار تغذیه از بدن ساس ها دفع می شود که مانند لکه های جوهر در اطراف تشک و مبلمان دیده می شود.

✅ ساس ها پس از هر مرحله، جهت ورود به مرحله بعد از چرخه زندگی پوست اندازی می کنند تا تبدیل به حشرات بالغ شوند. مشاهده پوسته ها نشان دهندۀ آلودگی شدید محیط به ساس محسوب می شود.

✅ تخم های ساس در طول دورۀ دو ماه حدود 200 تا 500 عدد می باشد. ساس های ماده در دسته های 10 تایی تخم ها را قرار داده تا از آن محافظت نمایند و طول آن حدود 1 میلی متر است  به رنگ سفید رنگ می باشد.

با آموزش های ارائه شده به کارمندان هتل، بلافاصله با مشاهده هر گونه آلودگی ناشی از ساس سریعاً به کارشناسان شرکت نگین دشت اعلام نموده تا در اسرع وقت در جهت رفع آلودگی اقدام نمایند تا از پخش آلودگی در قسمت های دیگر پیشگیری شود.

کارشناسان شرکت نگین دشت به هیچ عنوان از یک روش و متد در جهت ریشه کنی و سمپاشی ساس استفاده نمی کنند چون اصل ریشه کنی لارو، شفیره و تخم هاست که با تلفیق روش های شیمیایی و بیولوژیک اقدامات ریشه کنی ساس ها صورت می گیرد.

در آخر ما به شما عزیزان توصیه ی می کنیم که هیچ وقت سعی نکنید خودتان با روش های خود درمانی از شر ساس ها رها شوید. مهم ترین نکته در بحث ریشه کنی ساس استفاده از دانش کارشناسان ماهر برای سمپاشی و ریشه کنی ساس تختخوابی می باشد. پس بهتر است در مواجه با ساس ها به جای خود درمانی که باعث ایجاد مقاومت درحشره ساس و انتشار بیشتر آن ها می شود ، هر چه سریعتر با کارشناسان نگین دشت جهت مشاوره تماس بگیرید و از خدمات سمپاشی شرکت نگین دشت در جهت نابودی و ریشه کنی ساس تختخوابی بهره مند شوید.

 سوالی که همواه مشتریان از ما می پرسند آیا هتل های کیش ساس دارند؟

در پاسخ به این دوستان بایستی گفت تمام مکان های توریستی به دلیل تعدد گردشگران و مسافران می توانند یکی از محیط های گسترش ساس به حساب آید اما نکته اساسی در اینجا اقدامات دوره ای سمپاشی  هتل ها است که بایستی صاحبان هتل توجه ویژه ای به آن داشته باشند.در این صورت هیچ نگرانی برای مردمی که از خدمات این هتل ها استفاده می کنند نخواهد داشت؟


مقالات آموزشی سمپاشی ساس:


  آموزش شناسایی و گزش ساس در منزل چیست؟ 

وجود لکه های خون ، لکه های سیاه و تیره رنگ ناشی از وجود فضله و مدفوع ساس و از طرفی پوسته های بدنشان از نشانه های وجود آلودگی ساس تختخوابی در منزل می باشد.


 نشانه های وجود و حمله ساس در منزل چیست؟

نشانه های اولیه ساس که شامل فضله و مدفوع به شکل لکه های قهوه ای و تیره رنگ در قسمت های تشک و وسایل خواب و یا مشاهده لکه های خون روی ملحفه  می باشد .


  آیا ساس ها بیماری انتقال می دهد؟ 

"ساس قاتل" یا "دماغ خرطومی" با اندازه حدود 2 تا 3 سانتیمتر بوده از گونه خانواده رودوویده که پس از خونخواری عامل انتقال بیماری (تریپانوزوم کروزی) بیماری مرگ آور بوده.


انواع ساس ها

متداول ترین ساس ها ، از نوع ساس تختخوابی Cimex lectulariusl می باشد که بسیار با محیط زندگی انسان سازگار بوده و در آب و هوای معتدل زندگی می کنند.


آیا ساس ها پرش دارند؟

ساس ها فاقد بال هستند و قادر به پرواز نیستند بر خلاف دیگر حشرات بی بال مانند کک ها، ساس ها قادر به پریدن در فاصله طولانی نیستند و فقط ...


روش های پیشگیری از ورود ساس به منزل

در این مقاله چند مورد که بیشترین راه انتقال ساس ها توسط افراد به محیط منزل شما می شود را تا حد امکان به شما آموزش می دهیم.


 رازهای در مورد ساس که شما باید بدانید

حتمالاً عده ای از شما تا کنون با ساس ها در محیط های مختلف مانند اتاق خواب منزل، هتل، محل کار، خوابگاه و ... مواجه شده اید. تحقیقات متخصصان حشره شناسی شرکت سمپاشی نگین دشت نشان داده ...


شناسایی ساس نر و ماده

در اکثر پستانداران شناخت و مقایسه جنس نر و ماده از یکدیگر به راحتی امکان پذیر است اما در مورد ساس این مورد صدق نمی کند و به راحتی قابل  شناسایی نیستند.


تکثیر و تولید مثل ساس تختخوابی

تولید مثل ساس تختخوابی ، جفت گیری و تکثیر از طریق تلقیح تروماتیک می باشد. ساس ماده هیچ اندام تناسلی را به صورت باز ندارد و ساس نر از طریق سوراخی که در شکم ساس ماده ایجاد می کند اندام تناسلی ...


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

 

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi