سبد خرید خالی می باشد

رازهای در مورد ساس که شما باید بدانید

احتمالاً بسیاری از شما تاکنون با حشره‌ ساس در محل سکونت خود مانند اتاق خواب منزل، هتل، محل کار، خوابگاه و غیره مواجه شده‌اید. تحقیقات متخصصان حشره‌شناسی شرکت سمپاشی نگین دشت نشان داده است که حشره‌ ساس (در صورت عدم مبارزه) تا مدت‌های طولانی حتی بدون تغذیه هم می‌تواند زندگی کند و پس از یک غیبت طولانی دوباره بازگردد و از خون شما تغذیه کند.

امروزه، خوشبختانه کارشناسان دفع آفات و حشره‌شناسان مطالعات زیادی راجع به ساس انجام داده‌اند و روش‌های نوینی را جهت ریشه‌کنی و نابودی ساس ارائه داده‌اند. لازم به ذکر است که بهترین روش برای مقابله با ساس، پیشگیری و جلوگیری از ورود آن به محل سکونت شما است که تا حد امکان در این مقاله نکات لازم جهت پیشگیری از ورود ساس به محل سکونت شما بررسی می‌شود.

bed bugs facts 717 × 468 عکس ساس تختخوابی

شش حقیقت که درباره حشره ساس باید بدانید

  • واقعیت شماره 1: ساس ها می توانند در هر مکانی با هر نوع شرایط آب و هوایی زندگی کنند. از شمال ایران تا جنوب آنها وجود دارند
  • واقعیت شماره 2: ساس ها فقط ساکنان روستاها نیستند بلکه در شهرها به صورت گسترده وجود دارند.
  • واقعیت شماره 3: در صورت استفاده از سموم غیر تخصصی و یا روش های سمپاشی نامناسب، غیراصولی و خود درمانی، ساس ها به شدت مقاوم می شوند.
  • واقعیت شماره 4: ساس حشره ای بسیار هوشمند است و شب ها به شکار می رود. 
  • واقعیت شماره 5: ساس حین تغذیه از خون انسان در محل گزش از مواد بی حسی استفاده می کند. بنابراین حین گزش در شب شما چیزی را احساس نمی کنید.
  • واقعیت شماره 6: ساس ها می توانند تا یکسال بدون تغذیه از خون زنده بمانند.
  • واقعیت شماره۷: در یک منزل فقط ۲۰ درصد افراد دچار آلرژی گزش ساس می شوند بقیه افراد علایمی از گزش ندارند. این به این معنا نیست آنها توسط ساس دچار گزش نشده اند.

آیا ساس فقط از خون انسان تغذیه می کند؟

خیر، ساس تختخوابی یک آفت برای پرندگان، حیوانات خانگی مانند سگ و گربه به حساب می آید، البته شایان ذکر است ساس ها می توانند از خون گرم سگ ها، گربه ها و سایر حیوانات خانگی شما نیز تغذیه داشته باشند. بنابراین حیوانات خانگی بعد از انسان میزبان مناسبی برای ساس ها به شمار می آیند. پوست حیوانات و پرندگانی که بدون پر و خز باشد منبع تغذیه راحت تری برای ساس ها هستند ولی در نهایت ساس ها خون گرم انسان را نسبت به سایر حیوانات جهت تغذیه ترجیح می دهند.

ساس تخت‌خوابی (Cimex lectularius) در طبیعت از خون پستانداران، از جمله انسان‌ها، خفاش‌ها و سایر حیوانات می‌توانند تغذیه کنند. این حشرات از پوزه‌های خود برای تزریق مایع خون‌خواری به میزبانان خود استفاده می‌کنند و سپس خون را جذب می‌کنند. این فرایند تغذیه آن‌ها باعث رشد و تولید مثل آنها می‌شود.

آیا ممکن است منزل ما آلوده به ساس باشد ولی خودمان متوجه نشویم؟

یکی از مواردی که به صورت مکرر از جانب مشتری ها گزارش می شود این است که ساس را مشاهده می کنند ولی هیچ گونه گزش و آلرژیک پوستی ندارند یا تنها پوست یکی از افراد خانواده نسبت به گزش ساس واکنش نشان داده است. لازم به ذکر است بدانید بیش از 40 درصد افراد به طور کلی نسبت به گزش ساس ها هیچ واکنشی نشان نمی دهند و بخصوص افراد مسن واکنش بسیار کمتری را نسبت به سایر افراد خواهند داشت و بیشتر ممکن است با شوک آنافلاکسی مواجه شوند. ضمناً در میان افرادی که واکنش پوستی نسبت به گزش ساس دارند این واکنش ممکن است به صورت مداوم نباشد ولی می تواند به مرور زمان تبدیل به حساسیت های پوستی شود.

افرادی که حساسیت و واکنشی نسبت به گزش ساس ندارند باید بدانند که آن ها نیز در معرض آلودگی قرار دارند زیرا ساس ها جهت رشد و تکثیر نیاز به تغذیه خون شما دارند. افرادی که نشانه های گزش را ندارند بیشتر در معرض ابتلا به کم خونی شدید یا شوک آنافلاکسی ( آلرژی با علائمی مانند تب،سردرد، ناراحتی گوارشی، سرفه، تورم قسمت دهانی و ...) قرار دارند.

 از طرفی تشخیص و مشاهدۀ نشانه های وجود ساس در محل سکونت، امری بسیار سخت و دشوار است مگر اینکه طی چند شب شما به صورت مداوم نیمه شب بیدار شده و تختخواب خود را با نور چراغ قوه و ذره بین به صورت کامل بازرسی نمایید که ممکن است در آن صورت آثار و یا خود حشره ساس را بتوانید مشاهده نمایید. در آلودگی های بالا ساس های بالغ شروع به دور شدن از تختخواب نموده و به محل های دیگر نیز می روند و در این صورت این احتمال وجود دارد که شما در طول روز نیز ساس بالغ را مشاهده نمایید. در آلودگی های بسیار شدید شخص مبتلا به آنمی ( Anemia )  و یا کم خونی شدید می گردد.

از نشانه های دیگر آلودگی منزل به ساس، ایجاد بوی نامطبوعی شبیه به بوی کپک می باشد که در محیط استشمام می شود. ساس ماده ای هشدار دهنده به نام فورمون از خود ترشح می کند که در حین تجمع گروهی از ساس ها گاهاً این بو به مشام می رسد که بوی نامطبوعی است که در آلودگی های بالا بسیار غیر قابل تحمل می باشد و برخی این بو را در قدیم به بوی شبیه به بوی گشنیز می دانستند ولی این تنها یک شباهت بوده و ممکن است حتی درست نباشد.

با رعایت چه مواردی می توان از ورود ساس تختخوابی به آپارتمان خود جلوگیری کنیم؟

اولین مرحله شناسایی ساس تختخوابی است که ابتدا باید حشره مورد نظر را تشخیص دهیم. لازم به ذکر است کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت شما را در امر شناسایی ساس تختخوابی راهنمایی می کنند. نگرانی های بیش از حد افراد باعث می شود که شما حتی در صورت عدم شباهت حشره به ساس آن را با شکل ظاهری ساس مطابقت دهید. ساس های بالغ از لحاظ شکل و اندازه تا حدود زیادی شبیه به دانه سیب می باشند. اکثر ساس هایی که تغذیه ای نداشته اند به حالت کمی مسطح و قهوه ای رنگ بوده و پس از تغذیه به شکل گرد و رنگ قرمز آجری در می آیند. از لحاظ شکل ظاهری ساس های بالغ ماده کمی توپول با عرض بیشتر و ساس های نر کشیده تر هستند.

نمف یا نوزاد ساس قبل از بالغ شدن از لحاظ شکل ظاهری شبیه به ساس بالغ می باشد، فقط با اندازه ای کوچکتر نزدیک به سر سوزن دارند.

نکتۀ بعدی در مورد مطلع شدن از وجود ساس دنبال کردن لکه ها و فضله های ساس می باشد. احتمال دیدن نشانه های وجود ساس از احتمال دیده شدن خود ساس بسیار بیشتر می باشد. دقت فرمایید در هنگام مسافرت اتاق هتل را با دقت بررسی نموده بخصوص وسایل خواب و تشک خوشخواب و همیشه قبل از استقرار در اتاق از عدم وجود ساس ها مطمئن شوید و سپس وسایل خود را در محل مستقر نمایید.

در هنگام خرید وسایل الیافی بخصوص تشک خوشخواب، مبلمان، پشتی و ... بهتر است از فروشنده در مورد ساس و نحوۀ مبارزه با ساس ها اطلاعات کسب نموده تا از استاندارد بودن و بهداشتی بودن محصول اطمینان لازم را کسب نمایید. از خرید وسایل دست دوم به شدت خودداری کنید. در صورت جابجایی به منزل جدید قبل از ورود در مورد وجود ساس تحقیق کنید و منزل را به صورت کامل بازرسی نمایید و یا از یک کارشناس دفع آفات در این زمینه مشاوره بگیرید و در صورت وجود آلودگی قبل از جابجایی و انتقال وسایلتان به داخل منزل مبارزه و سمپاشی ساس را انجام دهید.

در هر صورت ما به شما پیشنهاد می دهیم چند روز قبل از اثباب کشی به منزل جدید (حتی منزل نوساز) توسط کارشناسان شرکت نگین دشت در منزلتان سمپاش ساس را انجام دهید چرا که در خیلی از موارد مالک یا مستأجر قبلی منزل وجود ساس را در منزل انکار می کند.

در صورت مشکوک بودن منزل به حشره ساس تختخوابی چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

اولین سؤالی که باید پرسیده شود آن است که چه نشانه هایی از وجود ساس در محل دیده شده است؟ تنها واکنش و آلرژیک پوست نمی تواند نشان دهندۀ وجود ساس تختخوابی در منزل باشد. حشرات دیگری نیز می توانند آلرژی و واکنش های پوستی مشابه ساس بعد از گزش بر روی پوست فرد ایجاد کنند و این امری است بسیار دشوار که بتوان به صورت قاطع گزش و نیش ساس را از روی آلرژیک پوست تشخیص دهیم چون پوست هر فرد نسبت به افراد دیگر آلرژی و واکنش ایمنی کاملاً متفاوتی را از خود نشان می دهد.

سؤال بعدی آن است که آیا در محل خواب حشره ای دیده اید و اگر مشاهده شده آیا  اندازه و شکل آن به ساس تختخوابی شباهت داشته است؟ در صورت مشاهده حشره بهتر است آن را در شیشه یا قوطی کوچک بدون اینکه به آن آسیبی وارد کنیم، قرار داده تا کارشناسان شرکت نگین دشت قبل از انجام سمپاشی تخصصی ساس ، آن حشره را بررسی کرده تا از وجود حشره ساس اطمینان حاصل کرده و سپس پروسه سمپاشی ساس را انجام دهند.

bedbug1توصیه ما به شما این است که هیچ وقت سعی نکنید خودتان با روش های خود درمانی از شر ساس رها شوید. مهم ترین نکته در بحث ریشه کنی ساس استفاده از دانش کارشناسان ماهر برای سمپاشی و ریشه کنی ساس تختخوابی می باشد. مهمترین نکته در بحث مبارزه با ساس استفاده از سموم و روش های سمپاشی درست و اصولی می باشد که باید حتما توسط کارشناسان حشره شناسی صورت گیرد.

آیا زمانی که ساس را فقط در اتاق خواب مشاهده کرده اید لازم است در قسمت های دیگر منزل سمپاشی ساس صورت گیرد؟

bed bug negindasht Effect 1250 x 799 از نکات دیگری که لازم است در مورد ساس ها بدانید آن است که اکثر افراد تصور می کنند پس از مشاهده ساس در یک اتاق، تنها آن اتاق آلوده شده است و شروع به خارج کردن وسایل اتاق می نمایند و حتی گاهاً وسایل را به خارج از واحد آپارتمان انتقال می دهند این کار نه تنها کاری بسیار اشتباه می باشد بلکه با این کار آلودگی را بیشتر و در سطح گسترده تری به سایر نقاط منزل یا حتی مشاعات ساختمان انتشار می دهید. برخی دیگر گمان می کنند شستشو و نظافت در ریشه کنی تأثیرگذار است در صورتی که با شستشو ساس به هیچ عنوان ریشه کن نخواهد شد. این نکته را در نظر داشته باشید کافی است  فقط یک عدد ساس بالغ در خانه باشد همان یک ساس برای پیشرفت آلودگی کافی است چون هر ساس ماده تا هفت بار بدون وجود ساس نر قابلیت تخم ریزی و زاد و ولد را دارد پس بهتر است در مواجه با ساس به جای خود درمانی که باعث ایجاد مقاومت در حشره ساس و انتشار بیشتر آن ها می شود ، هر چه سریعتر با کارشناسان نگین دشت جهت مشاوره تماس بگیرید و از خدمات سمپاشی شرکت نگین دشت در جهت نابودی و ریشه کنی ساس تختخوابی بهره مند شوید.

 اشتباهات رایج در سمپاشی ساس :

روش های بیولوژیک نظیر گرما و سرما دادن وسایل منزل به تنهایی جهت ریشه کنی کافی نیست. سمپاشی حرفه ای در کنار اجرای روش های بیولوژیک جهت از بین بردن ساس ها امری ضروری است.

اقدامات افراد به خود درمانی در جهت مبارزه با ساس ، آنها را با خطرات زیادی مواجه می کند از یک طرف عدم آگاهی از نوع سموم و نحوۀ مصرف اشتباه سموم علاوه بر اینکه ریشه کنی ساس را به همراه نخواهد داشت بلکه سلامت انسان را به خطر می اندازد از طرف دیگر استفاده نادرست سموم باعث ایجادگونه های مقاوم در ساس ها خواهد شد و پروسه ریشه کنی را به تعویق می اندازد. طبق تحقیقاتی که در دانشگاه ایالتی اوهایو توسط متخصصان در جهت مبارزه با ساس ها به عمل آمده، اثبات شده است که روش سمپاشی توسط افراد ناآگاه به هیچ عنوان اثری در ریشه کنی ساس نخواهد داشت از طرفی به دلیل مقاومتی که بسیاری از سموم به دلیل مصرف نادرست ایجاد کرده اند، این امر تا حد زیادی ریشه کنی ساس ها را دشوار ساخته است. پیشنهاد ما این است که در مواجه با ساس از اقدامات خودسرانه پرهیز نمایید. مشکل اصلی پیدا کردن محل های اصلی استقرار و تخم ریزی ساس ها می باشد که این تنها باید توسط یک کارشناس ماهر حشره شناس صورت گیرد و افراد غیرحرفه ای بهتر است هیچ اقدامی در زمینه ریشه کنی انجام ندهند حتی بهتر است بدانید اجرای روش های بیولوژیک هم نیاز به یک فرد متخصص جهت اجرا دارد.

ساس بیشتر جذب چه رنگ های می شوند؟

با توجه به موارد ذکر شده در مجله پزشکی Medical Entomology  حشرات خونخوار از جمله ساس رنگ های سیاه و قرمز را به سایر رنگ ها ترجیح می دهند و از رنگ های زرد و سبز متنفر هستند. این اطلاعات به ما کمک می کند تا از این روش به عنوان تله ای برای به دام انداختن و گرفتن ساس ها استفاده نماییم.

آیا خاک دیاتومه می تواند ساس منزل شما را ازبین ببرد؟

 خاک دیاتومه که جهت ریشه کنی ساس توصیه شده است به هیچ عنوان در پروسه ریشه کنی ساس ها نقشی نداشته و حتی در صورت استفاده مداوم با میزان بالا باعث ایجاد مشکلات تنفسی در افراد منزل می شود چون ممکن در اثر جریان هوا این پودر در اثر استنشاق هوا وارد ریه ها شده و سلامت شما را به خطر اندازد.

Diatomaceous earth and bed bugs

در اینترنت و سایر منابع اطلاعاتی راه حل های زیادی در مورد بحث مبارزه با ساس ارائه شده است ولی در نظر داشته باشید هیچ راه حل و درمان فوری جهت ریشه کنی ساس وجود ندارد ، درمان ساس یک روش درمانی بوده و اگر شما مطلبی را در این باره مطالعه می کنید به آن اطمینان نکنید چون برخی از این روش ها مثل استفاده از شکل گازی مواد شامل استفاده از قرص، گاز، دود دادن گاز گوگرد و ... خطرناک و غیرمجاز می باشد.

آیا جارو برقی کشیدن و کاور کردن تختخواب می تواند روش مناسبی برای مبارزه با ساس باشد؟

یکی از روش های مهم بیولوژیک جهت ریشه کنی حشره ساس استفاده از جاروبرقی می باشد. شاید شما بتوانید حشرات زیادی را از طریق جاروبرقی از محیط حذف کنید اما فراموش نکنید اساس ریشه کنی ساس از بین بردن کامل تخم حشرات می باشد که شما به هیچ عنوان از طریق روش های بیولوژیک امکان این ریشه کنی را نخواهید داشت. استفاده از جاروبرقی بیشتر مواقع در جهت جلوگیری از پخش و گستردگی بیشتر آلودگی در محل آلوده توصیه می شود.

Vacuuming and bed bugs

از روش های دیگری که در بحث مبارزه با ساس تختخوابی با آن مواجه می شوید کاور کردن و پوشاندن کامل تشک خوشخواب می باشد که در این حالت شما به هیچ عنوان از شر ساس خلاص نمی شوید. درزهای تشک محل مناسبی برای پنهان شدن ساس می باشد، شاید شما با کاور کردن تشک بتوانید تمام راه های خروج ساس از تشک به محیط بیرون را مسدود کنید ولی ساس در تمامی نقاط منزل شما پراکنده اند و ممکن است شما در این حالت بالغ ها را در محل های دیگر منزل مانند کنار مبلمان و ... بیشتر مشاهده نمایید ولی همچنان از شر آلودگی ساس در این روش هم رها نمی شوید.

ساس از چی بدش می آید؟

1. مالیدن الکل

مقابله با ساس سخت است، اما می توانید با استفاده از الکل آنها را دفع کنید. آنها از بوی الکل متنفرند و استفاده از آن راه حل موثری برای مشکل شماست. مالش الکل می تواند بدن ساس را خشک کند و در نهایت منجر به مرگ آنها شود.  بویی که از مالیدن الکل منتشر می کند مانع از تخم گذاری آفت در منطقه شما می شود.

2. روغن درخت چای

اگر نمی خواهید برای مشکلات ساس خود از الکل استفاده کنید، می توانید روغن درخت چای را به عنوان راه حل دیگر امتحان کنید. این روغن ضروری برای مبارزه با باکتری ها و آکنه شناخته شده است، اما می تواند راه حل خوبی برای ساس ها نیز باشد. روغن درخت چای به دفع موفقیت آمیز ساس کمک می کند زیرا بو باعث می شود آفت از منطقه خارج شود. هنگامی که آن را بو کنند، بلافاصله فرار می کنند. اسانس نه تنها بوی آزاردهنده ای برای آنها ایجاد می کند، بلکه می تواند بر اسکلت بیرونی آنها نیز تأثیر بگذارد. اگر روغن درخت چای در خانه دارید، می‌توانید آن را در جایی که ساس‌ها فعال هستند اسپری کنید. خانه شما نه تنها بوی خوبی خواهد داشت، بلکه عاری از ساس خواهد بود. به گفته یک حشره کش در مورزویل، اگر روغن درخت چای کار نمی کند، باید در اسرع وقت برای حل مشکل خود از متخصص کمک بگیرید.

3. روغن اسطوخودوس

اسطوخودوس گیاهی است که می توانید آن را در خانه خود داشته باشید. مزیت اسطوخودوس این است که نه تنها ساس را دور می کند، بلکه می تواند به بهبود خواب شما نیز کمک کند.

4. روغن پرتقال خونی

آیا تا به حال در مورد روغن پرتقال خونی شنیده اید؟  ثابت شده است که این اسانس یکی از موثرترین راه حل ها در هنگام بروز ساس است زیرا می تواند آفت را با موفقیت از بین ببرد. این عطر می تواند آن آفات را از خانه شما دور کند و از بازگشت آنها جلوگیری کند. پاشیدن روغن روی سطح تشک، روبالشی و لباس می تواند آفت ها را دفع کند. 

5. خاک دیاتومه

اگر راه حلی برای همه آفات وجود داشته باشد خاک دیاتومه (DE) است. برخی از کارشناسان آفات در مورزویل استفاده از DE را به عنوان راه حلی برای ساس توصیه می کنند. خاک دیاتومه پودری است که از جلبک های فسیل شده ساخته می شود. این پودر آفاتی مانند سوسک ها، ساس ها و مورچه ها بیشتر از هرچیزی از آن می ترسند. هنگامی که آنها با DE تماس پیدا می کنند، دچار کم آبی می شوند و می میرند. 

6. فلفل پودر شده

ساس ها بوی فلفل را دوست ندارند، مخصوصا فلفل پودر شده. این ماده معمولاً در هر خانه ای یافت می شود زیرا برای پخت و پز استفاده می شود. پودر فلفل به دور نگه داشتن ساس کمک می کند زیرا آنها نمی توانند بو آن را تحمل کنند. پاشیدن پودر فلفل باعث می‌شود که تختخواب خانه‌تان عاری از ساس شود. 

7. لیمو

بوییدن رایحه مرکبات مانند لیمو خوشایند است، اما برای ساس، مرگ آور است. برخی از ساس ها نمی توانند در برابر بوی آب لیمو مقاومت کنند و داشتن آن در اطراف به شما کمک می کند این مشکل را یک بار برای همیشه برطرف کنید. برای از بین بردن ساس ها باید از آب لیموی تازه استفاده کنید.

گذشته از موارد ذکر شده در بالا، بوی دارچین دشمن ساس است. بو می تواند ساس ها را دور نگه دارد زیرا آنها نمی توانند آن را مدیریت کنند. 

9. نعناع فلفلی

یکی از راه حل های مورد تحقیق برای دور نگه داشتن ساس ها، نعناع فلفلی است.  ساس ها و سایر آفات از آن متنفرند.. می توانید از برگ ها برای آزاد کردن بوی آن یا روغن نعناع استفاده کنید که به راحتی می توانید آن را در خانه خود اسپری کنید.

راه‌های اصلی ورود ساس تختخوابی عبارتند از:

ساس تختخوابی از منابع مختلف به خانه‌ها و محیط‌های دیگر وارد می‌شود. این حشرات اغلب از طریق انسان‌ها و حیوانات وارد محیط زندگی ما شوند.

Transmission of bed bugs from travel and luggage

1. انتقال انسان به انسان: ساس تختخوابی می‌تواند از طریق برخورد مستقیم با فرد آلوده به ساس به فرد سالم منتقل شود. این انتقال می‌تواند در هتل‌ها، خوابگاه‌ها، بیمارستان‌ها و همچنین از طریق لباس‌ها، کیف‌ها و اقلام سفر اتفاق بیفتد.

2. انتقال از طریق مبلمان و فرش: ساس تختخوابی می‌تواند در مبلمان، صندلی‌ها، تخت‌ها، فرش‌ها و سایر موارد مشابه پنهان شود. ورود این حشرات به خانه ممکن است از طریق خرید مبلمان دست دوم رخ دهد.

3. انتقال از طریق سفر و مسافرت: سفرها و مسافرت‌ها نیز می‌توانند علت ورود ساس به خانه شوند. ممکن است هتل‌ها، متروها، قطارها، هواپیماها و سایر محیط‌های عمومی که افراد زیادی در آن حضور دارند، به عنوان منبع انتقال ساس تختخوابی عمل کنند.

اهمیت پاکیزگی و بهداشت شخصی و محیط زندگی برای کنترل ساس تختخوابی بسیار مهم است. در ادامه، برخی اقدامات و راهکارهایی که می‌توانند به کاهش خطر ورود و پخش ساس تختخوابی کمک کنند، ذکر می‌شوند:

 

Bed bug furniture inspection

 

1. تمیزکاری و شستشو: به تمیز نگه داشتن لباس‌ها، پتوها، ملحفه‌ها و پرده‌ها با استفاده از آب گرم و صابون می‌تواند از حضور ساس جلوگیری کند. همچنین، می‌توان مبلمان و فرش‌ها را با جاروبرقی تمیز نگه داشت.

2. جلوگیری از اشتراک اقلام شخصی: به‌خصوص در سفرها و مسافرت‌ها، از اشتراک کردن لباس، پتو و وسایل شخصی با دیگران پرهیز کنید.

3. بازرسی مبلمان: در صورت خرید مبلمان دست دوم، از بازرسی دقیق و شستشوی آن قبل از ورود به خانه اطمینان حاصل کنید.

4. استفاده از پوشش محافظ: استفاده از کاورهای ضد آب و محافظ بر روی تخت‌ها و مبلمان می‌تواند جلوی نفوذ ساس تختخوابی را بگیرد.

5. بازرسی هتل‌ها و محل‌های اقامتی: در هتل‌ها و مکان‌های اقامتی، قبل از استفاده از تخت‌ها و مبلمان، بازرسی دقیقی انجام دهید و در صورت وجود نشانه‌های حضور ساس تختخوابی، به مدیریت اطلاع دهید.

6. همکاری با کارشناسان نگین دشت: در صورت مشاهده ساس تختخوابی در خانه، بهتر است با کارشناسان مبارزه با آفات نگین دشت تماس بگیرید تا راهکارهای کنترلی مناسب را دریافت و اقدامات لازم را در جهت ریشه کنی انجام دهند.

بهترین سم برای از بین بردن ساس

استفاده از سم‌ها برای کنترل ساس‌ها باید با احتیاط و به دقت انجام شود، زیرا ممکن است مواد شیمیایی  برای انسان‌ها و حیوانات خانگی مضر باشند. قبل از استفاده از هر نوع سم، بهتر است با کارشناس حشره‌شناس یا یک کارشناس بهداشت محیط مشورت کنید. علاوه بر این، در برخی موارد ممکن است از روش‌های غیرسمی، نظیر استفاده از مواد طبیعی یا روش‌های فیزیکی مانند جذب حرارت یا بخار برای کنترل حشره ساس‌ها استفاده شود.

در صورتی که بخواهید از سم استفاده کنید، محصولاتی که به عنوان سم‌های شیمیایی موجودند، باید به اطلاعات موجود در برچسب و دستورالعمل‌های استفاده از آنها دقت شود. مطمئن شوید که به تمامی اقدامات ایمنی مانند استفاده از دستکش‌ها و ماسک و... رعایت کنید و محصول را به دقت بر اساس دستورالعمل استفاده کنید.

در کل، برای انتخاب بهترین سم برای کنترل ساس‌ها، بهتر است با یک متخصص مشورت کرده و شرایط محیطی و سطح حشرات را بررسی کنید تا راهکار مناسبی انتخاب شود.

 

منابع ساس 


logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi