سبد خرید خالی می باشد

انواع ساس ها

شایع ترین گونه از حشره ساس ها، ساس تختخوابی Cimex lectulariusl می باشد که در سراسر جهان یافت می شود که بسیار با محیط زندگی انسان سازگار بوده و در اکثر آب و هوای بخصوص در مناطق معتدل زندگی می کنند. گونه های دیگری از ساس ها که شباهت زیادی از لحاظ شکل ظاهری و عادات زندگی به این نوع ساس دارند و شناسایی آن ها از طریق بزرگ نمایی و تمایز آن ها با گونه های مختلف امکان پذیر است.

 

چه نوع ساس در خانه شما وجود دارد؟

در حالی که حدود 90 گونه مختلف ساس وجود دارد ، تنها سه گونه در واقع از انسان ها تغذیه می کنند. در مورد انواع ساس بیشتر بدانید.

 

چگونه می توانید تشخیص دهید که چه نوع ساس دارید؟

تشخیص جنسیت ساس کار بسیار دشواری است. اکثر ساس ها در ابتدا یکسان به نظر می رسند.

مهم نیست چه حشره‌ای شما را نیش می‌زند، با متخصصان مدیریت آفات مانند سمپاشی نگین دشت تماس بگیرید. همه انواع ساس‌هایی که خانواده شما را تهدید می‌کنند باید به همان شیوه تخصصی برخورد شود.

 

cimex hemipterus 450 × 329 ساس مناطق گرمسیری

معرفی انواع گونه های ساس:

ساس منطقه گرمسیری cimex hemipterus نیز مناطق گرمسیری را ترجیح داده و معمولاً از انسان تغذیه می کنند.

 

 

Cimex adjunctus 450 × 451 ساس خفاشی

 

ساس Cimex adjunctus  همچنین در مناطق گرمسیری و مناطق معتدل مشاهده می شوند که عمدتاً تغذیه اصلی آن ها از طریق خفاش ها بوده در صورتی که میزبان مورد نظر در دسترس نباشد از انسان هم تغذیه می کنند. گزش اینگونه از ساس درد بسیاری را ایجاد می کند.

 

ساس Haematosiphon inodora معروف به ساس مرغ مکزیکی که در آمریکای شمالی بیشتر یافت می شود و به ساس تختخوابی هم شباهت دارد ولی بیشتر در مرغداری و مزارع یافت شده و مرغ خانگی را به عنوان منبع تغذیه انتخاب می کنند. حجوم این گونه از ساس در مرغداری های صنعتی ایران نیز بسیار شایع می باشد که همین عامل سبب خسارت اقتصادی و تلفات در مرغداری و باعث کاهش تولید و راندمان می شود.Haematosiphon inodora 226 × 223 ساس مرغ مکزیکی

 

حشره ساس swallow bugs  ساس پرستو در لانه های و محل اقامت پرستو و پرندگان مهاجر یافت می شوند ولی از انسان هم تغذیه می کنند.

 

مهم آن است که قبل از درمان آلودگی نوع گونه حشرات را دقیقاً شناسایی کرده و بعد روش مناسب را جهت ریشه کنی انتخاب کنیم. بازرسی، مشاوره و اجرای روش و عملکرد  مناسب جهت ریشه کنی و سمپاشی ساس تختخوابی را از متخصصان شرکت نگین دشت بخواهید.swallow bugs 450 × 305 ساس پرستویی 

 

 

 

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi