سبد خرید خالی می باشد

آیا ساس خواب زمستانی دارند؟

ساس به معنی واقعی کلمه خواب زمستانی ندارند و بر خلاف واکنشی که بسیاری از حشرات و حیوانات نسبت به فصل سرما از خود نشان می دهند و به خواب زمستانی می روند.do bed bugs hibernate 850 x 510

ساس به راحتی با دمای موجود در محیط, خود را سازگار می کند. البته یکی از دلایل مهم که باعث شده ساس خواب زمستانی نداشته باشد به دلیل استقرار آن ها در محیط داخل منزل و نزدیک بودن به میزبان می باشد که خود را با دمای ثابت محیط منطبق می کنند البته در مطلب مربوط به قابلیت زندگی ساس ها در هوای سرد به صورت کامل راجع به چگونگی این قابلیت ساس ها توضیح داده شده است .

دمای زندگی ساس تختخوابی دقیقاً با دمایی که انسان در آن زندگی می نماید، مطابقت می کند و این بدین معناست که اگر دمای محیط خانه کنترل شده باشد ساس ها به راحتی در ماه های سرد سال فعالیت خود را ادامه خواهند داد.

دیاپوز (کاهش رشد با کم شدن سوخت و ساز و مساعد نبودن شرایط رشد)

 دیاپوز که همان کاهش رشد ساس تختخوابی می باشد و برای سایر حشرات نیز در شرایط نامساعد ایجاد می شود در اثر کاهش منبع تغذیه و مساعد نبودن شرایط محیط و زندگی از جمله دما و رطوبت برای حشرات ایجاد شده که در نتیجۀ آن رشد حشره شروع به کاهش پیدا می کند.

آیا سرما ساس را ازبین میبرد؟

نامساعد بودن دما و در واقع وجود دمایی که زیر درجه حرارت بهینه و مناسب مورد نیاز برای زندگی و تکثیر حشره ساس باشد تولید مثل آن ها را کاهش داده و حتی باعث توقف رشد و تکثیر ساس می گردد. در این حالت ساس ها متابولیسم بدن خود را تا حد امکان کاهش می دهند تا انرژی و فعالیت خود را جهت سرمای زمستان یا شرایط دمایی نامناسب حفظ کرده تا بتوانند در زمستان تحمل کرده و زنده بمانند.

شایان ذکر است بحث تحمل ساس به دمای سرد  و بهینه زمانی صادق است که درجه حرارتی در حدود صفر درجه سانتی گراد یا حدود منفی 20 درجه سانتیگراد در محیط داشته باشیم و ساس مجبور باشد حداقل 4 روز در محیط قرار بگیرد که تنها در آن صورت باعث توقف رشد و زندگی ساس می شود.

پیشنهاد ما به شما این است زمان مواجه با ساس تختخوابی ، قبل از هر اقدامی با کارشناسان نگین دشت تماس گرفته تا بهترین روش را جهت سمپاشی ساس به شما ارائه دهند.

 

منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi