سبد خرید خالی می باشد

ساس باغی

 Chinch Bugs- Blissus insularis

 شکل ظاهر:chinchbug

دارای بدنی سیاه رنگ با بال های نقره ای که قسمت پشت بدن آن ها را کاملاً پوشانده است. الگوی قرارگیری بال ها و نحوۀ همپوشانی آن ها مانند ساعت شنی یا ضربدری می باشد. حشرات جوان تر به رنگ قرمز تا قهوه ای بوده و قبل از بالغ شدن بال ها کامل می شود.

 اندازه:

طول بدنشان از 1/8 تا 1/6 سانتی متر می باشد.

 رفتار:

ماده ها در طول زندگی حدود 250 تخم در محل هایی مانند چمن ها و یا بر روی گیاهان گذاشته و روی آن می خوابند. حدود 8 تا 13 روز مرحلۀ از تخم در آمدن حشرات زمان می برد ولی مراحل تکامل حشرات از یک تا چندین ماه به طول می انجامد و تا مرحلۀ پایانی 4 دوره را سپری می کنند.

زیستگاه:

این دسته از آفات محیط های گرم و خشک را برای زندگی ترجیح می دهند و به سرعت با آسیب رساندن به ساختار گیاه باعث توقف رشد گیاه و پژمرده شدن آن و از طرفی باعث زوال و مرگ گیاه می گردند.

 نکات جالب:

یکی از راه های تشخیص ساس باغی به این صورت است که در نزدیکی گیاه آسیب دیده زمین را تا لبۀ ریشۀ گیاه آسیب دیده به داخل فشار داده سپس محل مورد نظر را با آب پر کرده در صورت وجود ساس در عرض چند ثانیه در سطح آب شناور می شوند. 

 کنترل و سمپاشی آفات باغ  :

اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید، درختان و چمن ویلا و یا باغتان دچار مشکل آفات باغی شده شرکت سمپاشی نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی ، طی یک برنامه زمانبندی شده توسط مهندسین باتجربه این شرکت جهت از بین بردن این ساس باغی در خدمت شما می باشد.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi