سبد خرید خالی می باشد

تصاویر گزش ساس، کک، کنه، عنکبوت و پشه

در یک نگاه کلی شاید تفاوت های بین گزش حشره ساس، کنه، شپش و کک به عنوان حشرات مکنده بسیار جزئی به نظر رسد ولی از نظر علم حشره شناسی تفاوت های عمده که به راحتی این دو حشرات را از یکدیگر متمایز می نماید. when bed bugs bite 1

توجه داشته باشید اولین قدم در بحث مبارزه با حشرات مکنده شناسایی حشره می باشد. کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت جهت شناسایی نوع حشره به شما کمک کرده و پس از اطمینان از نوع حشره در جهت سمپاشی ساس و سمپاشی کنه اقدامات لازم را انجام می دهند.

شناسایی نوع نیش و گزش حشره ساس وگزش کنه و سایر حشرات مکنده از طریق جای گزش امری دشوار است. از آنجا که جای گزش به دلیل واکنش سیستم ایمنی در افراد مختلف متفاوت است می توان گفت جای محل گزش روش درستی برای تعیین نوع آفت به صورت دقیق نمی باشد شاید به صورت حدودی بتوان حدس زد ولی دقیق نیست. فقط از این لحاظ قابل مقایسه اند که کنه جهت تغذیه از خون مدتی روی پوست میزبان مانده تا تغذیه از خون کامل شود در صورتی که ساس پس از رفع نیاز به یک وعده غذایی سریع از میزبان جدا شده و به پناهگاه خود برمی گردد. گزش ساس اغلب موارد به صورت خطی و کنار هم هستند اما گزش کنه بصورت تکی قابل تشخیص می باشند. التهاب و تورم گزش کنه چند برابر بزرگتر از ساس می باشد.

آیا حشره ساس خطرناک است؟

 در حال حاضر با تحقیقات صورت گرفته توسط بخش تحقیقاتی شرکت نگین دشت اثبات شده که هیچگونه بیماری از طریق ساس به انسان انتقال پیدا نمی کند فقط در برخی افراد یکسری حساسیت های الرژیکی به دلیل حساسیت پوست به بزاق و گزش ساس بروز می کند. این در حالی است حشره کنه ها می توانند، انواع بیماری های بسیار خطرناکی را به انسان انتقال دهند که از جملۀ آن به انواع تب راجعه، بیماری لایم، راش، تب کریمه کنگو و .... می توان اشاره کرد.

تصاویر گزش ساس تختخوابی

 

 در آلودگی ابتدایی، افراد به ندرت حشره ساس را می توانند ببینند از طرفی بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند که محل گزش مربوط به گزش یکی از حشرات مکنده مانند پشه ، کک یا عنکبوت  و ... می باشد. گاهی اوقات افراد نیش ساس را با یک بیماری شایع پوستی مانند بثورات خارش دار، کهیر یا آبله مرغان اشتباه می گیرند.

برای اطمینان از آلودگی محل سکونت به ساس، باید به دنبال علائم ساس  در منزل باشید.

نیش ساس در محل گزش اغلب به میزان قابل توجهی قرمز و متورم می شود. گزش های متعدد ممکن است به صورت خطی یا خوشه ای در ناحیه کوچکی از بدن شما ظاهر شود البته این مورد در افراد مختلف به دلیل شدت آلرژیک پوست افراد تفاوت دارد ممکن است فردی هیچ علائمی در محل گزش نداشته باشد و از طرفی فردی دیگر با علائم عفونت ثانویه در محل گزش و یا حتی بروزشوک آنافلاکسی مواجه شود.

 

تصاویر گزش و نیش کک 

گزش کک باعث ایجاد برجستگی های قرمز و دایره ای شکل روی سطح پوست می شود که محل گزش با هاله ای قرمز رنگ احاطه شده است. شدت خارش به آلرژیک پوست فردی که مورد گزش قرار گرفته است، بستگی دارد، اما بیشتر افراد خارش شدید را در محل گزش کک تجربه می کنند. کسانی که آلرژی دارند نیز ممکن است دچار کهیر یا بثورات پوستی در محل گزش شوند. واکنش های آلرژیکی ممکن است تا 24 ساعت و حتی بیشتر طول بکشد.
 

تصاویر گزش کنه کبوتر

گزش کنه اکثراً بدون درد است و فقط علائم و نشانه های جزئی مانند قرمزی، تورم یا زخم روی سطح پوست ایجاد می کنند. برخی گونه های خطرناک کنه‌ باکتری‌ و ویروس های خطرناکی مانند بیماری لایم و تب خالدار را به میزبان انتقال می دهند. به طور کلی، برای انتقال بیماری لایم باید حداقل 36 ساعت کنه به بدن شما بچسبد تا بیماری به میزبان منتقل شود.
 

گزش کنه بر روی انسان می‌تواند باعث ایجاد واکنش‌های مختلف شود. در برخی افراد، گزش کنه ممکن است هیچ علامتی ایجاد نکند، در حالی که در برخی دیگر ممکن است باعث ایجاد واکنش‌های آلرژیک شود. کنه‌ها می‌توانند بیماری‌های مختلفی را به انسان منتقل کنند.

کنه‌ها پس از گزش به پوست چسبیده می‌مانند و از خون میزبان تغذیه می‌کنند. این گزش معمولاً دردناک نیست، مگر در افرادی که نسبت به آن حساسیت دارند. افراد حساس، در اطراف ناحیه گزیدگی احساس خارش، سوزش، قرمزی و تورم می‌کنند.

برای جلوگیری از گزش کنه و بیماری‌های ناشی از آن، بهتر است در هنگام حضور در محیط‌هایی که احتمال وجود کنه وجود دارد، از لباس‌های محافظ استفاده کنید و پس از بازگشت از این محیط‌ها، بدن خود را برای یافتن کنه‌های احتمالی بررسی کنید.

 

تصاویر گزش و نیش پشه

 محل گزش پشه ها اغلب باعث ایجاد توده های قرمز رنگ کوچک روی پوست شما می شود. محل گزش معمولاً با خارش شدیدی همراه است. برخی از افراد ممکن است در محل گزش پشه تاول پوستی ایجاد شود. گزش گونه های پشه در ایران عموما آسیب جدی در افراد ایجاد نمی کنند اما در برخی از نقاط جهان گونه های پشه می توانند بیماری های بسیار جدی و خطرناکی مانند مالاریا را انتقال دهند البته یادآور می شود در برخی از نقاط جنوبی ایران مالاریا گزارش شده است.

در صورت بروز علائم نگران کننده مانند درجه حرارت و تب بالا، لرز، سردرد و احساس خستگی و بیماری پس از نیش پشه فوراً اقدام به دریافت کمک های پزشکی نمایید.

 

تصاویر گزش و نیش عنکبوت

نیش عنکبوت چه شکلی است؟

یک نکته بسیار مهم در مورد گزش عنکبوت این است که پس از گزش پوست شما توسط عنکبوت ممکن است تا ساعت ها متوجه زخم یا آثار ناشی از گزش در محل مورد نظر نشوید حتی اگر حین گزشِ، عنکبوت را مشاهده کرده و حتمی نوع آن را شناسایی کنید.

علائم نیش عنکبوت در محل گزش:

 • ورم
 • ایجاد جوش قرمز
 • آسیب پوست
 • هر گونه علائم آزاردهنده ای که همراه با گزش باشد.

سایر علائم احتمالی که ممکن است با نیش عنکبوت همراه باشد عبارتند از:

 • خارش یا بثورات پوستی
 • درد در اطراف ناحیه گزش
 • درد یا گرفتگی عضلات
 • تاولی که به رنگ قرمز یا بنفش است
 • تعریق
 • مشکل در تنفس
 • سردرد
 • تهوع و استفراغ
 • تب
 • لرز
 • اضطراب یا بی قراری
 • بثورات جلدی
 • تورم غدد لنفاوی
 • فشار خون بالا

بهبودی محل گزش عنکبوت اغلب نسبت به گزش سایر حشرات بیشتر طول می کشد و ممکن است بر بافت های پوست تأثیر بگذارد. ضدعفونی و تمیز نگه داشتن محل گزش برای کاهش خطر عفونت ثانویه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 

 
 
logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi